Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Trópy vonku aj v byte. Čo urobiť, aby ste sa mohli v noci vyspať

Anketa

Máte v spálni teplo?Tiež máte počas dní, kedy sa teplota vyšplhá k tropickým hodnotám, problémy so spaním, pretože vaše telo v tej horúčave jednoducho nezaspí? Máme pre vás niekoľko tipov, ako si aj v letných nociach zaistiť dostatočnú porciu životodarného spánku!

Rozhýbte vzduch

Horúčava v spálni, v ktorej sa vzduch ani nepohne, hoci máte otvorené okno? Potom mu budete musieť trochu pomôcť. Skúste si zaobstarať ventilátor (ideálne čo najtichší) a na noc ho v miestnosti zapnite. Len prúd vzduchu nemierte priamo na posteľ a na seba, mohli by ste sa ráno prebudiť s nepríjemne stuhnutým krkom alebo boľavým uchom.

Mimochodom, skvelým trikom je pred ventilátor umiestniť misku s ľadom. Uvidíte, že o chvíľu sa vzduch v miestnosti trochu ochladí. Skrátka si vyrobíte takú jednoduchú klimatizáciu...

Stavte na bavlnu

Človek by v lete spal najradšej bez pyžamy i prikrývok. A aj keď spanie na Adama alebo Evu odborníci vrelo odporúčajú bez ohľadu na ročné obdobie, nie vždy je to možné. Čo teraz? Kúpte si na leto vzdušnú a ľahkú pyžamu či košieľku z bavlny. Aj keď sa napríklad satén môže zdať na prvý pohľad ako lepší nápad, pretože je „chladivý", nie je tomu tak. Na rozdiel od bavlny totiž nie je vzdušný a nesaje pot.

To isté platí aj o lôžkovinách. Stavte na bavlnené obliečky, prípadne spite len pod ľahkou plachtou (opäť z tenkej, vzdušnej a savej látky).

Kúpte si masku

Teda samozrejme masku na oči. Ak ešte nepatrí k vašej „výbavičke na spanie", v lete jej dajte šancu. Ideálne si kúpte masku gélovú, ktorú môžete pred spaním uložiť do chladničky a potom si užívať ten chladivý pocit, ktorý vám pomôže odplávať do ríše snov, aj keď okolo vás stále vládnu trópy.

Dajte si vlažnú sprchu

V teplých dňoch nemáme príliš náladu na horúci kúpeľ či sprchu, to je jasné, ale tá úplne ľadová sa tiež neodporúča. Prečo? Ak svoje telo pred spaním vystavíte účinkom studenej vody, bude sa snažiť čo najrýchlejšie zase zahriať a vám bude ešte väčšie teplo než predtým. Najlepšie je osprchovať sa vodou vlažnou - nielenže nás príjemne schladí, ale aj naladí na spánok, takže sa nám bude ľahšie zaspávať (studená voda by nás skôr prebudila).

Zaveste mokré prestieradlo

Spíte s otvoreným oknom? Potom doň na noc zaveste prestieradlo namočené v studenej vode (nezakrývajte samozrejme celé okno, nech k vám môže do spálne prúdiť chladnejší nočný vzduch). Plachta navyše vzduch pekne ochladí, osvieži a tiež zvlhčí, takže sa vám bude lepšie zaspávať.

Autor: Zora Kocmanová

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Trópy vonku aj v byte. Čo urobiť, aby ste sa mohli v noci vyspať

Tiež máte počas dní, kedy sa teplota vyšplhá k tropickým hodnotám, problémy so spaním, pretože vaše telo v tej horúčave jednoducho nezaspí? Máme pre vás niekoľko tipov, ako si aj v letných nociach zaistiť dostatočnú porciu životodarného spánku!

Diéta s nízkym obsahom sacharidov pôsobí na mozog ako droga

Ak poznáte človeka, čo sa stravuje jedálničkom s vyradením sacharidov, možno ste si všimli, že dotyčný stále o svojej diéte hovorí. Niet divu, jeho mozog je v podobnom stave ako po požití extázy. Hoci sú sacharidy všeobecne veľmi atraktívna živina, keď sa ich obsah v strave zníži, mozog začne pociťovať eufóriu. Lenže všeobecne spaľovanie tukov namiesto cukrov nie je v dlhodobom meradle zdravé.

Zabudnite na váhu. Výsledky chudnutia overíte bez nej

Možno máte za sebou tohtoročné chudnutie do plaviek, možno ste sa zhadzovanie prebytočných kilogramov rozhodli nechať na leto. Ako zistiť, či sa vaša snaha vyplatila? Väčšina z nás jednoducho stúpi na váhu. Avšak existujú aj iné (a mnohokrát lepšie) spôsoby, ako sa presvedčiť, že zdravý režim, s ktorým ste začali, prináša ovocie!

Skoncujte konečne so sladením. Poďakuje vám postava aj mozog

Všetci vieme, že cukru by sme sa mali vyhýbať, ako len môžeme. Ale viete tiež prečo? Ako nám vlastne cukor škodí a prečo je okolo neho v poslednej dobe taký humbug?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Bravčové medailónky s pomarančovou omáčkou sú výborným a netradičným pokrmom.

Bravčové medailónky s pomarančom

Celkový čas: 45min

Energie: 788 kJ

Cena: 3,36 €


	Recept na kurča s červenou paprikou a zemiakmi.

Kurča so zeleninou

Celkový čas: 1h a 15min

Energie: 483 kJ

Cena: 4,21 €


	Mäso, pór, syr a je z toho výborný obed.

Bravčová krkovička s čiapočkou

Celkový čas: 1h a 20min

Energie: 1019 kJ

Cena: 6,52 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené