Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Zabudnite na váhu. Výsledky chudnutia overíte bez nej

Anketa

Chudnete do plaviek?Možno máte za sebou tohtoročné chudnutie do plaviek, možno ste sa zhadzovanie prebytočných kilogramov rozhodli nechať na leto. Ako zistiť, či sa vaša snaha vyplatila? Väčšina z nás jednoducho stúpi na váhu. Avšak existujú aj iné (a mnohokrát lepšie) spôsoby, ako sa presvedčiť, že zdravý režim, s ktorým ste začali, prináša ovocie!

Hodnoty, ktoré nám naša váha ukazuje, sú ovplyvnené množstvom faktorov. Tak napríklad inú hmotnosť nameriate ráno, inú večer, inú v čase menštruácie alebo za horúceho počasia... Navyše nie vždy to, koľko vážime, skutočne zodpovedá tomu, či máme zdravú a štíhlu postavu. Ľudia, ktorí športujú, majú vďaka svalom vyššiu váhu než tí, ktorí síce vážia 65 kilogramov, ale ich telo sa skladá predovšetkým z tukových zásob.

Ako teda zistiť, či naše snahy o zhodenie prebytočných kilogramov majú výsledky bez toho, aby sme museli vstúpiť na váhu?

Centimetre napovedia

Veľa odborníkov na chudnutie a zdravý životný štýl vám potvrdí, že lepšie sa výsledky diéty merajú na centimetre, nie na kilá. Tak pekne vyberte zo šitia krajčírsky meter a poctivo merajte obvod pása a bokov (a hodnoty poctivo zapisujte). Iste, aj nafúknuté bruško kvôli fazuli na večeru môže hodnoty skresliť, ale ak sa budete merať pravidelne, vždy približne v rovnakom čase, získate o postupnej premene svojho tela v dôsledku zdravého životného štýlu predsa len jasnú predstavu.

Obľúbené šaty

Každý z nás má niekde v šatníku schované nohavice alebo šaty, ktoré sú nám tak trochu tesné, ale s ktorými nemáme to srdce sa rozlúčiť. Ani to nerobte! Veď práve tieto kúsky sú pre meranie úbytku prebytočných centimetrov úplne ideálne. Skrátka si ich pravidelne skúšajte a pozorujte, ako vám sedia. Keď ich zapnete úplne a bude sa vám v nich pohodlne chodiť, sedieť aj dýchať, viete, že ste odviedli na svojom tele kus práce!

Tuk verzus svaly

Ako sme už naznačili, váha nedokáže rozlíšiť medzi svalmi a tukom, a tak sa môže stať, že pri chybne nastavenom diétnom režime bude vaše telo zhadzovať potrebné svaly (sú energeticky náročnejšie) a nechávať si tukové zásoby. Vaša hmotnosť síce pôjde dole, ale vaše telo mať radosť rozhodne nebude. A navyše ani vaša postava neprejde väčšou premenou - vankúšiky z tuku na nej budú aj naďalej. Preto skúste namiesto kilogramov merať tuk a svaly. Nie je to nič jednoduché, ale ak zistíte, že je napríklad vaše bruško pevnejšie, a keď sa predkloníte, robí sa na ňom menej záhybov, respektíve sú menšie (záhyby sa robia aj veľmi chudým ženám, na to nezabúdajte), viete, že nový režim prináša ovocie.

Pred a po

Poznáte tie fotografie „pred" a „po", ktoré ľudia, ktorí úspešne schudli, radi vystavujú na sociálnych sieťach? Potom sa inšpirujte! Nie že by ste sa museli vystavovať niekde na internete, ale skúste si napríklad každý týždeň nového životného štýlu zaobstarať snímku v spodnom prádle - ideálne v rovnakej pozícii a na rovnakom mieste (napríklad pred zrkadlom). Sami uvidíte, ako sa vaše telo mení, keď potom niekoľko fotografií porovnáte medzi sebou!

Nálada a energia

Mimochodom, nielen telo sa v dôsledku správne zvoleného životného štýlu (teda vyvážená strava v kombinácii s pohybom) začne meniť. Skvelým ukazovateľom, že vám nový režim naozaj „sadol", je tiež vaša nálada a energia. Mali by ste sa na svet viac usmievať, nebudete toľko bojovať s únavou, skrátka vám bude na svete tak nejako lepšie.

Autor: Zora Kocmanová

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Trópy vonku aj v byte. Čo urobiť, aby ste sa mohli v noci vyspať

Tiež máte počas dní, kedy sa teplota vyšplhá k tropickým hodnotám, problémy so spaním, pretože vaše telo v tej horúčave jednoducho nezaspí? Máme pre vás niekoľko tipov, ako si aj v letných nociach zaistiť dostatočnú porciu životodarného spánku!

Diéta s nízkym obsahom sacharidov pôsobí na mozog ako droga

Ak poznáte človeka, čo sa stravuje jedálničkom s vyradením sacharidov, možno ste si všimli, že dotyčný stále o svojej diéte hovorí. Niet divu, jeho mozog je v podobnom stave ako po požití extázy. Hoci sú sacharidy všeobecne veľmi atraktívna živina, keď sa ich obsah v strave zníži, mozog začne pociťovať eufóriu. Lenže všeobecne spaľovanie tukov namiesto cukrov nie je v dlhodobom meradle zdravé.

Zabudnite na váhu. Výsledky chudnutia overíte bez nej

Možno máte za sebou tohtoročné chudnutie do plaviek, možno ste sa zhadzovanie prebytočných kilogramov rozhodli nechať na leto. Ako zistiť, či sa vaša snaha vyplatila? Väčšina z nás jednoducho stúpi na váhu. Avšak existujú aj iné (a mnohokrát lepšie) spôsoby, ako sa presvedčiť, že zdravý režim, s ktorým ste začali, prináša ovocie!

Skoncujte konečne so sladením. Poďakuje vám postava aj mozog

Všetci vieme, že cukru by sme sa mali vyhýbať, ako len môžeme. Ale viete tiež prečo? Ako nám vlastne cukor škodí a prečo je okolo neho v poslednej dobe taký humbug?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Hamburger je veľmi obľúbenou pochúťkou. Vyskúšajte, ako chutí hamburger z morčacieho mäsa.

Hamburger z morčacieho mäsa

Celkový čas: 50min

Energie: 662 kJ

Cena: 3,65 €


	Recept na prípravu pangasia s farebnou paprikou.

Pangasius s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 522 kJ

Cena: 4 €


	Celozrnné cestoviny s olivami a pestom.

Penne s petrželkovým pestom

Celkový čas: 50min

Energie: 759 kJ

Cena: 3,15 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené