Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
štvrtok 31. júla | meniny má  Ignác
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

4 kroky, ako sa zbaviť celulitídy

Anketa

Trápi vás pomarančová koža?
Celulitída čiže "pomarančová koža" rozhodne nepostihuje len ľudí s nadváhou. V bulvári sa objaví tu a tam správa, že tá či oná modelka trpí celulitídou a chodí kvôli tomu na plastiky zadku. Aj vďaka týmto správam je celulitída často považovaná len za obyčajnú chybu na kráse.

Ak by však bola naozaj len estetickou vadou, mohla by hocikoho nechať v pokoji - veď nijako telu neškodí. V skutočnosti je to ale trochu inak. Spočiatku naozaj koža, ktorá sa kvôli jamkám na povrchu podobá pomarančovej kôre, nespôsobuje žiadne zdravotné problémy. Hrudky tukových buniek pod kožou ale tlačia na spojivové tkanivo a na krvné aj lymfatické cievy. Cievy sa v dôsledku toho deformujú, prísun živín a odvod škodlivých látok z tkaniva sa spomaľuje a na mieste zostáva tekutina a odpadové látky.

Celulitída môže aj bolieť

Spojivové tkanivo sa môže zapáliť a vznikajú jazvy, ktoré sa na povrchu prejavujú ako jamky. Vzniká začarovaný kruh a postupne môžu miesta postihnuté celulitídou výraznejšie zhrbolatieť, koža na nich stvrdne, je chladná, napätá a bolestivá na stlačenie medzi prstami.

O príčinách celulitídy existuje viac teórií. Značnú úlohu tu hrá dedičnosť. Nesporné ale je, že vznik celulitídy podporuje predovšetkým obezita a že svoj podiel na nej má napríklad aj nedostatok pohybu, prílišné opaľovanie alebo tesné a škrtiace oblečenie.

Preč s pomarančom

Na zmiernenie celulitídy a zabrzdenie jej vývoja teda platí, že je potrebné týmto vplyvom zabrániť - to znamená dbať na dostatok pohybu, upraviť výživu a konzumovať viac vlákniny namiesto sladkých a múčnych jedál, dodržiavať pitný režim, nenosiť tesné džínsy a tak ďalej.

Pravidlá pre zmiernenie celulitídy:

• Dostatok pohybu - pohyb pôsobí proti obezite, a pri už vzniknutej celulitíde napomáha lymfatickým cievam, ktoré nemajú vlastné pumpy ako cievy krvné, aby sa prietok v nich zrýchlil a lymfa sa nehromadila a nepresakovala do tkanív. Pohyb sa najľahšie zaistí chôdzou, plávaním alebo jazdou na bicykli, aj mnohé iné športové aktivity vám môžu pomôcť. Váš ošetrujúci lekár vám poradí, ktorá športová disciplína je pre vás vhodná.

• Vhodná strava - pri chuti do jedla sú najvhodnejšie potraviny s vysokým podielom vlákniny, ako je zelenina, ovocie, celozrnné pečivo. Naopak je potrebné obmedziť zákusky a sladké jedlá, ktoré už v malom množstve nesú veľa kalórií.

• Pitný režim - obvykle sa odporúča vypiť 2 až 3 litre tekutín, však nemožno medzi ne zaraďovať silnú kávu, sladké alebo dokonca alkoholické nápoje. Najlepšia je čistá voda a rôzne bylinkové čaje, pokiaľ možno nesladené alebo mierne osladené medom.

• Všetkého s mierou - platí to vlastne pre všetko, čo robíme: opaľovať sa len striedmo, ustrážiť tesniace švy pri naberaní kilogramov a po porade s lekárom dodržiavať všetko, čo odporučí pre zastavenie váhového prírastku, a teda aj celulitídy.

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 0 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

9 zaručených tipov pre dobrú náladu! Zdvihnite si ju HNEĎ!

Neexistujú ľudia, ktorí majú permanentne dobrú náladu a na tvári úsmev od ucha k uchu. Ale prečo sa aspoň nepokúsiť byť o niečo šťastnejší, ako sme? Stačí k tomu málo...

Prečo sa mi nedarí zhodiť to brucho?

Ako získať sexi bruško? Tu sú naše tipy.

Materialisti si za peniaze šťastie nekúpia, ani keď si kupujú zážitky!

Psychológovia z mnohých univerzít sveta sa snažia odpovedať na otázku, či si dá za peniaze kúpiť šťastie. A prichádzajú s rôznymi závermi. Peniaze ako také podľa nich šťastie nepredstavujú a produkovať ho nedokážu. Niektorí vedci však veria, že ak si človek kupuje zážitky a obdarúva druhých, šťastie si tým "kúpiť" môže. Uznávaný odborník zo San Franciska Ryan Howell teraz prichádza s tvrdením, že to platí len u určitej časti populácie. A paradoxne u tých, pre ktorých sú peniaze najdôležitejšie - u materialistov - sa šťastie nedostaví ani po kúpe zážitkov.

Tajomstvo dlhovekosti: Japonky ho odhalili! Toto musíte jesť a piť!

Celozrnné obilniny, zelenina, sója a obmedzený príjem kalórií, to sú podľa britských dietológov kľúčové položky jedálnička japonských žien, ktoré sa v priemere dožívajú najvyššieho veku na celom svete. Vek približne 86 rokov im zaručuje predovšetkým pravidelná konzumácia zeleného čaju a surových rýb v podobe sushi.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Dbáte pri výchove detí na rady iných?dieťa dňa

30.11.2012

Tomáško v ZOO

  • 5/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na večeru


	Šalát Coleslaw je rýchly a plný vitamínov a možno ho servírovať buď samotný alebo ako chutnú prílohu k mäsám.

Šalát Coleslaw so zelerom

Celkový čas: 15min

Energie: 910 kJ

Cena: 1,1 EUR


	Diétne kuracie prsia so zeleninou pripravenou v pare.

Kuracie prsia so zeleninou julien

Celkový čas: 45min

Energie: 439 kJ

Cena: 3,33 EUR


	Hráškový krém vám zachutí nielen ako prvý chod, ale v lete, z čerstvého hrášku, poslúži aj ako výborná ľahká večera.

Voňavý hráškový krém s krutónmi

Celkový čas: 40min

Energie: 547 kJ

Cena: 1,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2014 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené