Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 26. marca | meniny má  Emanuel
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Očkovanie proti kiahňam u detí s atopickým ekzémom je bezpečné

Atopický ekzém je chronické zápalové ochorenie kože, ktoré postihuje 10-20 percent malých detí. Tieto deti majú vyššiu náchylnosť ku kožným vírusovým aj bakteriálnym infekciám, ktoré u nich majú aj ťažší priebeh ako u detí zdravých.

K závažným komplikáciám môže dôjsť u dieťaťa s akútnymi prejavmi atopického ekzému, keď v rovnakej dobe dostane ovčie kiahne. Zachráni situáciu očkovanie, alebo stav naopak zhorší?

Odklonená infekcia

Odpoveď nie je vôbec jednoznačná. Panujú totiž obavy, že aj očkovanie živou oslabenou vakcínou proti ovčím kiahňam by mohlo vyvolať prechodné zhoršenie atopického ekzému. Po prekonanej prirodzenej infekcii ovčími kiahňami sa ale naopak u mnohých pacientov s atopickým ekzémom pozorovalo zlepšenie. Vysvetľuje sa to ovplyvnením imunity, ktorá je prebehnutou infekciou smerovaná inam než k alergickej reaktivite.

V Slovenskej republike a väčšine ďalších krajín je toto očkovanie u pacientov s atopickým ekzémom, pokiaľ nie je v akútnej fáze, považované za bezpečné a prínosné. Potvrdzuje to aj štúdia nemeckých autorov, ktorá skúmala bezpečnosť očkovania proti ovčím kiahňam u 160 detí vo veku 1-9 rokov trpiacich atopickým ekzémom.

Bezpečná vakcína proti ovčím kiahňam

U žiadneho pacienta nedošlo po očkovaní k zhoršeniu ekzému. Reakcie v mieste vpichu tiež neboli horšie, než je bežné. Za rok po očkovaní bolo dokonca pozorované zlepšenie kožných prejavov ekzému. Tvorba protilátok bola u atopikov porovnateľná so zdravými deťmi. Ochranu preukázalo očkovanie aj klinicky, pretože 43 percent očkovaných bolo za nejakú dobu potom v kontakte s deťmi s ovčími kiahňami, a nikto z nich neochorel. Štúdia tak potvrdila bezpečnosť a dobrú účinnosť očkovania proti ovčím kiahňam pre deti trpiace atopickým ekzémom.

Zdroj: www.bez-alergie.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 0 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Trópy vonku aj v byte. Čo urobiť, aby ste sa mohli v noci vyspať

Tiež máte počas dní, kedy sa teplota vyšplhá k tropickým hodnotám, problémy so spaním, pretože vaše telo v tej horúčave jednoducho nezaspí? Máme pre vás niekoľko tipov, ako si aj v letných nociach zaistiť dostatočnú porciu životodarného spánku!

Diéta s nízkym obsahom sacharidov pôsobí na mozog ako droga

Ak poznáte človeka, čo sa stravuje jedálničkom s vyradením sacharidov, možno ste si všimli, že dotyčný stále o svojej diéte hovorí. Niet divu, jeho mozog je v podobnom stave ako po požití extázy. Hoci sú sacharidy všeobecne veľmi atraktívna živina, keď sa ich obsah v strave zníži, mozog začne pociťovať eufóriu. Lenže všeobecne spaľovanie tukov namiesto cukrov nie je v dlhodobom meradle zdravé.

Zabudnite na váhu. Výsledky chudnutia overíte bez nej

Možno máte za sebou tohtoročné chudnutie do plaviek, možno ste sa zhadzovanie prebytočných kilogramov rozhodli nechať na leto. Ako zistiť, či sa vaša snaha vyplatila? Väčšina z nás jednoducho stúpi na váhu. Avšak existujú aj iné (a mnohokrát lepšie) spôsoby, ako sa presvedčiť, že zdravý režim, s ktorým ste začali, prináša ovocie!

Skoncujte konečne so sladením. Poďakuje vám postava aj mozog

Všetci vieme, že cukru by sme sa mali vyhýbať, ako len môžeme. Ale viete tiež prečo? Ako nám vlastne cukor škodí a prečo je okolo neho v poslednej dobe taký humbug?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 2/5
Celkom 4
ďalšie

Tip na večeru


	Gnocchi sú halušky zo zemiakového cesta a sú bežne k dostaniu v supermarketoch. Ich príprava je rýchla.

Gnocchi na paradajkách

Celkový čas: 25min

Energie: 438 kJ

Cena: 3,33 €


	Recept na výborné bravčové koleno s jednoduchou prípravou.

Bravčové koleno s jablkami

Celkový čas: 1h a 50min

Energie: 691 kJ

Cena: 8 €


	Recept na kotlety pečené s nastrúhanou mrkvou.

Kotlety pečené s mrkvou

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 398 kJ

Cena: 3,96 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2019 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené