Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
pondelok 25. mája | meniny má  Urban
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Zdravie a životný štýl


Trópy vonku aj v byte. Čo urobiť, aby ste sa mohli v noci vyspať

31. 7. 2017

Tiež máte počas dní, kedy sa teplota vyšplhá k tropickým hodnotám, problémy so spaním, pretože vaše telo v tej horúčave jednoducho nezaspí? Máme pre vás niekoľko tipov, ako si aj v letných nociach zaistiť dostatočnú porciu životodarného spánku!

Zabudnite na váhu. Výsledky chudnutia overíte bez nej

28. 7. 2017

Možno máte za sebou tohtoročné chudnutie do plaviek, možno ste sa zhadzovanie prebytočných kilogramov rozhodli nechať na leto. Ako zistiť, či sa vaša snaha vyplatila? Väčšina z nás jednoducho stúpi na váhu. Avšak existujú aj iné (a mnohokrát lepšie) spôsoby, ako sa presvedčiť, že zdravý režim, s ktorým ste začali, prináša ovocie!

Diéta s nízkym obsahom sacharidov pôsobí na mozog ako droga

27. 7. 2017

Ak poznáte človeka, čo sa stravuje jedálničkom s vyradením sacharidov, možno ste si všimli, že dotyčný stále o svojej diéte hovorí. Niet divu, jeho mozog je v podobnom stave ako po požití extázy. Hoci sú sacharidy všeobecne veľmi atraktívna živina, keď sa ich obsah v strave zníži, mozog začne pociťovať eufóriu. Lenže všeobecne spaľovanie tukov namiesto cukrov nie je v dlhodobom meradle zdravé.

Skoncujte konečne so sladením. Poďakuje vám postava aj mozog

26. 7. 2017

Všetci vieme, že cukru by sme sa mali vyhýbať, ako len môžeme. Ale viete tiež prečo? Ako nám vlastne cukor škodí a prečo je okolo neho v poslednej dobe taký humbug?

Vstávať a cvičiť. Triky, ako sa ráno prinútiť k pohybu

24. 7. 2017

Tiež sa smutne usmievate nad všetkými tými radami, ako by mal človek cvičiť hneď ráno, aby prospel svojmu zdraviu a postave, pretože viete, že k niečomu takému sa vy jednoducho neprinútite? Potom pre vás máme dobrú správu. Existuje totiž pár trikov, ktoré pravdepodobnosť, že sa budete po prebudení venovať pohybu, výrazne zvyšujú.

Dovolenka a chudnutie. Aj to ide skĺbiť

21. 7. 2017

Veľa z nás sa síce na dovolenku teší, ale zároveň si uvedomuje, že užívanie si a leňošenie môže poriadne zatočiť s našimi snahami o zdravý životný štýl a štíhlu postavu. Dá sa vôbec na dovolenke chudnúť, bez toho aby si človek musel odopierať všetky potešenia?

Vegetariánstvo zdvojnásobí úspech chudnutia

19. 7. 2017

Vegetariánstvo je výhodnou metódou trvalého schudnutia a udržiavania si normálnej váhy. Vyradenie mäsa z jedálnička zdvojnásobí množstvo zhodených kilogramov, zlepšuje nasýtenie a hladinu energie v tele. Vegetariánstvo tiež pomáha udržiavať štíhlu postavu do pokročilého veku a je prevenciou cukrovky a u niektorých jedincov môže viesť k odzneniu cukrovky 2. typu.

Štyri šálky kávy alebo jedna šálka bylinkového čaju ochráni pečeň pred cirhózou

18. 7. 2017

Holandskí vedci tvrdia, že káva a bylinkové čaje môžu byť veľmi účinnou prevenciou jednej zo smrteľných chorôb pečene. Pred cirhózou pritom ochráni pravidelná konzumácia jednej šálky bylinkového čaju alebo štyroch šálok kávy vypitej denne. Podľa autorov štúdie zrejme chránia pečeň pred zjazvením antioxidanty bohato zastúpené v oboch nápojoch.

S chrápaním pomôže sprcha či zmena polohy

17. 7. 2017

Chrápanie je nielen nepríjemné pre človeka, ktorý ním trpí, ale aj pre jeho okolie. Spať vedľa niekoho, kto celú noc „píli drevo", je totiž prakticky nemožné. Dokonca nie je výnimkou, že chrápanie môže byť jednou z príčin rozpadu vzťahu! Tiež vás tento problém trápi? Potom skúste niektorý z nasledujúcich trikov!

Aj nepravidelné cvičenie stačí na zlepšenie nálady a obmedzenie stresu

14. 7. 2017

O význame pravidelného cvičenia na zdravie človeka netreba polemizovať. Ale ľudia, ktorí sa k často opakujúcemu sa pohybu nedokážu prinútiť, by nemali váhať pustiť sa do neho, kedykoľvek im to napadne. Pozitívne výsledky sa totiž dostavia už po jedinom zacvičení si. Výrazne sa u človeka zlepší nálada a obmedzí psychologický stres. Navyše sa zlepšia kognitívne funkcie, a výkonnejšie sú teda myslenie i pamäť.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Veľmi diétne pripravená ryba s petržlenovou vňaťou.

Treska s petržlenom

Celkový čas: 3h a 25min

Energie: 369 kJ

Cena: 2 €


	Pivo dodá mäsu lahodnú chuť.

Bravčové na pive

Celkový čas: 1h a 5min

Energie: 495 kJ

Cena: 4,65 €


	Jemné morčacie plátky plnené špargľou.

Špargľové rolády

Celkový čas: 40min

Energie: 577 kJ

Cena: 6,35 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené