Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Zdravie a životný štýl


Znamenia, že by ste mali zlepšiť svoj pitný režim

včera 10:08

Hoci je pitný režim pre naše telo dôležitý bez ohľadu na ročné obdobie, je jasné, že v teplejších dňoch mu venujeme väčšiu pozornosť. Avšak aj keď sa snažíme, môže sa stať, že svojmu organizmu nedodávame toľko tekutín, koľko skutočne potrebuje. Ako sa dlhodobá dehydratácia prejaví?

Oveľa lepšia ako biely jogurt je domáca kyslá kapusta

21.6.2017

Zdravie črevnej mikroflóry sa ľudia snažia zlepšiť kvasenými mliečnymi výrobkami. Ale ak nejde o biele varianty bez sladidiel, ovocných zložiek, pridaných látok a s živou kultúrou, sú len zbytočne požitou kalóriou navyše. A oveľa účinnejšou a diétnejšou formou probiotík sú kvasené druhy zeleniny. Teda tie kvasené, ktoré nie sú konzervované (predovšetkým siričitanmi) a v ktorých je živá kultúra. Ideálna je domáca živá kyslá kapusta či zelenina kimči.

Dostatok vápnika a vitamínu D je prevenciou predčasnej menopauzy

20.6.2017

Vápnik a vitamín D sú živiny nevyhnutné pre zdravie kostí a rad fyziologických a hormonálnych funkcií v tele. Vedci z Harvardovej univerzity ale v tridsaťročnom sledovaní 120 tisíc žien preukázali, že pravidelný dostatočný príjem vápnika a dostatočná hladina vitamínu D sú prevenciou predčasnej menopauzy. Jedným z najbohatších zdrojov tohto minerálu je mak. Najlepším zdrojom vitamínu D je slnenie.

Rituály, ktoré vám navodia osviežujúci spánok

19.6.2017

Asi nikoho neprekvapí, že to, čo robíme tesne pred odchodom do postele či bezprostredne pred spaním, rozhoduje o kvalite nášho spánku. A pretože väčšina z nás vie, čo pred spaním nerobiť, zameriame sa skôr na činnosti, ktoré nám pomôžu vplávať do ríše snov.

Čo zaradiť do jedálnička, ak dojčíte

16.6.2017

Patríte k mamičkám, ktoré sa rozhodli svoje bábätko dojčiť? Potom tým prospievate nielen dieťatku, ale aj sebe. Ale aby ste svojmu telu poskytli dostatok potrebných živín, ktoré podporujú tvorbu mlieka a prispievajú k jeho kvalite, je dobré vedieť, čo si naložiť na tanier.

Zatočte s kalóriami. Tieto športy spaľujú viac než behanie

15.6.2017

Chcete sa ešte do leta zbaviť nejakého toho kila a špekáčika naviac? Potom bude najlepšie, ak vsadíte na pohyb. Väčšine ľudí napadne ako prvé behanie, ktoré je síce naozaj skvelým spôsobom, ako sa nadbytočných kilogramov zbaviť a spevniť postavu, ale nie je jediným efektívnym športom. Niektoré dokonca spaľujú kalórie ešte lepšie!

Najväčšie chyby pri cvičení. Škodia nielen chudnutiu, ale aj zdraviu

14.6.2017

Rozhodli ste sa s príchodom leta a vidinou plavkovej sezóny dať do laty svoju fyzičku a spevniť postavu? Potom je vaším najväčším spojencom samozrejme pohyb. Lenže z nadšenia sa môžete dopúšťať mnohých chýb, ktoré vám vašu snahu o lepšie výsledky aj telo môžu sabotovať.

Vaša tvár pomôže odhaliť, či vám chýbajú niektoré živiny

12.6.2017

Je možné, aby aj laik len pohľadom odhalil, či človeku niečo chýba alebo či ho sužuje nejaká choroba? Pri deficite určitých vitamínov či minerálov to možné je. A stačí sa len zamerať na tvár svoju či svojho partnera. Čo všetko môže prezradiť?

Ako sa pripraviť na rozlúčku so slobodou?

7.6.2017

Čo musíte urobiť ešte pred dámskou jazdou, na ktorej budete naposledy oficiálne nazývaná slečnou? Poradíme vám, ako vydržať celý večer vo forme!

Bezlepková diéta nám vôbec neprospieva

7.6.2017

Celiakia je nepríjemná potravinová alergia ničiaca život ľuďom, ktorí nemôžu stráviť lepok. Lenže takých jedincov je v populácii asi jedno percento. Diétu bez lepku - pšenice, raže, ovsa a jačmeňa - držia ale aj ľudia, ktorým lepok neškodí. Veria, že tak prospievajú svojmu srdcu. Opak je pravdou. Vedci z Harvardovej univerzity tvrdia, že vylúčením celozrnných obilnín si naopak ľudia ubližujú a ohrozujú obehovú sústavu.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené