Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Pite a pribaľte slúchadlá. Nielen to vám pomôže prekonať dlhý let

Anketa

Aký dopravný prostriedok najčastejšie volíte na cestu na dovolenku?

Zaujímavosti | 25. 7. 2017

Je pred nami doba dovoleniek a s ňou aj doba cestovania. Ak sa tento rok chystáte do niektorej z exotických krajín, potom vás najskôr čaká niekoľko hodín v lietadle. Ako ich prežiť bez ujmy a v pohode?

Na dlhý a náročný let je dobré sa vopred pripraviť a pribaliť do príručnej batožiny aj pár „zlepšovákov", ktoré vám pomôžu hodiny vo vzduchu prekonať.

Dodržujte pitný režim

Hoci si na palubu lietadla nemôžete pribaliť fľašu s vodou, snažte sa dostatočne piť ešte predtým, než sa „nalodíte". Pri dlhých letoch sa vo väčšine lietadiel ponúkajú nealkoholické nápoje, tak to využite. Vzduch v lietadle je veľmi suchý, a tak hrozí, že vás bude bolieť hlava a budete sa cítiť vyčerpaní, aj keď vlastne celú cestu len sedíte. Pitný režim vám pomôže byť fit.

Pribaľte spacích pomocníkov

Ako si najlepšie skrátiť dlhé hodiny v lietadle? Áno, spánkom. Lenže čo keď práve neletíte cez noc, prípadne vám prostredie lietadla v zaspávaní zrovna nepomáha? Potom si do príručnej batožiny zbaľte masku na oči, pohodlný vankúšik za krk a tiež slúchadlá, ktoré buď zmiernia hluk lietadla, alebo do ktorých si pustíte obľúbenú hudbu. To by bolo, aby ste si nezdriemli!

Prechádzajte sa

Každú hodinu na chvíľu vstaňte (teda ak je to možné - ak svieti kontrolka „pripútajte sa", potom sa na žiadne výlety nevydávajte) a po lietadle sa na chvíľu prejdite. Nielenže rozhýbete stuhnuté svaly a kĺby, ale aj znížite riziko krvných zrazenín v dolných končatinách, ktoré u niektorých skupín ľudí pri dlhých letoch hrozia.

Nepreháňajte to s jedlom

Teda s jedlom ešte na zemi - samozrejme, nemali by ste cestovať s prázdnym žalúdkom, ale napchať sa tesne predtým, než nastúpite do lietadla, by sa vám mohlo vypomstiť. Ako sa mení tlak v kabíne pri vzlietaní, môže sa stať, že sa budete cítiť nafúknutí a budete trpieť nepríjemnými bolesťami brucha. Radšej si dajte svačinu počas letu alebo majte po ruke napríklad kandizovaný zázvor či tabletky na zmiernenie nadúvania.

Pozor na cukry

Odolajte väčšiemu maškrteniu na palube a namiesto cukrov svojmu telu doprajte radšej proteíny, ovocie a zeleninu. Prečo? Príliš veľa cukru môže spôsobiť, že sa budete cítiť vyčerpaní a nepokojní, skrátka k pokojnému priebehu letu príliš neprispeje.

Neprežeňte to s alkoholom

Hoci veľa ľudí má pocit, že ich alkohol počas letu upokojí, nie je nič horšie, než sa na palube lietadla opiť. Nielenže bude zle vám, ale ešte sa na vás vaši spolucestujúci nebudú práve usmievať. Navyše alkohol prispieva k celkovej dehydratácii, čo v kombinácii so suchým vzduchom môže znamenať pohromu pre vaše telo (ale aj napríklad pokožku).

Pribaľte dezinfekčné obrúsky

Aj keď sú lietadlá pravidelne upratané, nie všetci pasažieri majú také vysoké hygienické štandardy ako vy. A tak napríklad vyklápajúce sa stolíky nie sú práve najčistejšími miestami. Preto sa oplatí mať po ruke hygienické obrúsky, a než si na stolík necháte naservírovať jedlo, pekne ho utrite.

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Červená, modrá alebo ružová. Čo o vás prezradí obľúbená farba

Zaujímavosti| 27. 7. 2017

Každý človek má nejakú obľúbenú farbu, teda takú, ktorej dáva prednosť pred ostatnými. Čo o vás hovorí, ak sa vám v šatníku zelená, obklopujete sa doplnkami v modrej alebo máte slabosť pre žltú?

Na žehlenie či spáleniny od slnka. Takéto využitie octu by ste nečakali

Zaujímavosti| 20. 7. 2017

Ocot sa stal vo väčšine domácností pomerne štandardným pomocníkom pri upratovaní, dezinfikovaní alebo praní. Ale to by ste túto šikovnú tekutinu podcenili, ak by ste jej potenciál nevyužívali aj na ďalšie veci. Kde všade vám dokáže pomôcť?

Pite a pribaľte slúchadlá. Nielen to vám pomôže prekonať dlhý let

Zaujímavosti| 25. 7. 2017

Je pred nami doba dovoleniek a s ňou aj doba cestovania. Ak sa tento rok chystáte do niektorej z exotických krajín, potom vás najskôr čaká niekoľko hodín v lietadle. Ako ich prežiť bez ujmy a v pohode?

Umierajúci ľudia sú prekvapivo veľmi šťastní

Zaujímavosti| 19. 7. 2017

Ľudia, ktorí umierajú, sú prekvapivo šťastnejší, než si myslia tí, pred ktorými smrť bezprostredne nestojí. Veľa ľudí očakáva, že smrť sprevádzajú úzkosti a umieranie je procesom nešťastným. Lenže v momente, keď človek smrti skutočne čelí a ostávajú mu hodiny do konca života, je prekvapivo pomerne šťastný.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Hamburger je veľmi obľúbenou pochúťkou. Vyskúšajte, ako chutí hamburger z morčacieho mäsa.

Hamburger z morčacieho mäsa

Celkový čas: 50min

Energie: 662 kJ

Cena: 3,65 €


	Recept na prípravu pangasia s farebnou paprikou.

Pangasius s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 522 kJ

Cena: 4 €


	Celozrnné cestoviny s olivami a pestom.

Penne s petrželkovým pestom

Celkový čas: 50min

Energie: 759 kJ

Cena: 3,15 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené