Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
sobota 16. decembra | meniny má  Albína
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

To myslí vážne?! Lekáreň odporúča namiesto práškov proti bolesti počúvanie hudby!

Zaujímavosti | 29.1.2014

Britská lekáreň Lloyds Pharmacy je asi prvou spoločnosťou svojho druhu na svete, ktorá pacientom s bolesťami neodporúča prehĺtanie práškov, ale povzbudzuje ich k počúvaniu liečivej hudby. Zvlášť chronickým pacientom odporúča v nových informačných letákoch počúvanie obľúbenej hudby, ktorá môže symptómy výrazne obmedziť bez požitia medikamentov.

Podľa výskumu, ktorý reťazec lekární Lloyds Pharmacy financoval, totiž počúvanie obľúbenej hudby môže symptómy chronickej bolesti obmedziť u štyroch z desiatich pacientov. Najúčinnejšia je potom popová hudba, nasleduje klasická a po nej rocková či štýl indie.

Lekárne na mnohých miestach Veľkej Británie povzbudzujú k počúvaniu obľúbenej hudby ako k prostriedku relaxácie a zmierneniu chronických bolestí. "Cca desať miliónov ľudí v našej krajine trpí väčšinu dní bolesťami chrbta a krku, artritídou, bolesťami kĺbov a bolesťami hlavy či migrénami," píše denník The Telegraph.

Hudba je pritom najúčinnejšia pri mladých, vo veku šestnásť až dvadsaťštyri rokov pomôže utlmiť bolesť v 60-tich percentách prípadov.

"Existuje veľa rôznych metód, ako zmierniť bolesť, nielen pomocou liekov, ale aj zmenou životného štýlu, miernym cvičením a relaxáciou. Hovorili sme s množstvom ľudí, ktorí žijú denne s bolesťou, zaujímalo nás, ako im môže hudba pomôcť. A to je tiež dôvod, prečo odporúčame hudbu ako jednu z metód tlmenia bolestí v našich poradniach, " uviedol Andrew Mawhinney zo spoločnosti Lloyds Pharmacy.

Autor: Kristýna Vágnerová

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Červená, modrá alebo ružová. Čo o vás prezradí obľúbená farba

Zaujímavosti| 27.7.2017

Každý človek má nejakú obľúbenú farbu, teda takú, ktorej dáva prednosť pred ostatnými. Čo o vás hovorí, ak sa vám v šatníku zelená, obklopujete sa doplnkami v modrej alebo máte slabosť pre žltú?

Na žehlenie či spáleniny od slnka. Takéto využitie octu by ste nečakali

Zaujímavosti| 20.7.2017

Ocot sa stal vo väčšine domácností pomerne štandardným pomocníkom pri upratovaní, dezinfikovaní alebo praní. Ale to by ste túto šikovnú tekutinu podcenili, ak by ste jej potenciál nevyužívali aj na ďalšie veci. Kde všade vám dokáže pomôcť?

Pite a pribaľte slúchadlá. Nielen to vám pomôže prekonať dlhý let

Zaujímavosti| 25.7.2017

Je pred nami doba dovoleniek a s ňou aj doba cestovania. Ak sa tento rok chystáte do niektorej z exotických krajín, potom vás najskôr čaká niekoľko hodín v lietadle. Ako ich prežiť bez ujmy a v pohode?

Umierajúci ľudia sú prekvapivo veľmi šťastní

Zaujímavosti| 19.7.2017

Ľudia, ktorí umierajú, sú prekvapivo šťastnejší, než si myslia tí, pred ktorými smrť bezprostredne nestojí. Veľa ľudí očakáva, že smrť sprevádzajú úzkosti a umieranie je procesom nešťastným. Lenže v momente, keď človek smrti skutočne čelí a ostávajú mu hodiny do konca života, je prekvapivo pomerne šťastný.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Letný recept na slaný koláč z brokolice v kombinácii so syrom nikdy nesklame.

Brokolicový koláč

Celkový čas: 55min

Energie: 577 kJ

Cena: 2,68 EUR


	Veľmi rýchlo pripravená polievka zo zemiakov.

Jednoduchá zemiaková polievka

Celkový čas: 30min

Energie: 353 kJ

Cena: 2,15 EUR


	Recept na jednoduchý vyprážaný pór.

Vyprážaný pór

Celkový čas: 40min

Energie: 682 kJ

Cena: 3,05 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené