Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Zaujímavosti


Červená, modrá alebo ružová. Čo o vás prezradí obľúbená farba

27. 7. 2017

Každý človek má nejakú obľúbenú farbu, teda takú, ktorej dáva prednosť pred ostatnými. Čo o vás hovorí, ak sa vám v šatníku zelená, obklopujete sa doplnkami v modrej alebo máte slabosť pre žltú?

Pite a pribaľte slúchadlá. Nielen to vám pomôže prekonať dlhý let

25. 7. 2017

Je pred nami doba dovoleniek a s ňou aj doba cestovania. Ak sa tento rok chystáte do niektorej z exotických krajín, potom vás najskôr čaká niekoľko hodín v lietadle. Ako ich prežiť bez ujmy a v pohode?

Na žehlenie či spáleniny od slnka. Takéto využitie octu by ste nečakali

20. 7. 2017

Ocot sa stal vo väčšine domácností pomerne štandardným pomocníkom pri upratovaní, dezinfikovaní alebo praní. Ale to by ste túto šikovnú tekutinu podcenili, ak by ste jej potenciál nevyužívali aj na ďalšie veci. Kde všade vám dokáže pomôcť?

Umierajúci ľudia sú prekvapivo veľmi šťastní

19. 7. 2017

Ľudia, ktorí umierajú, sú prekvapivo šťastnejší, než si myslia tí, pred ktorými smrť bezprostredne nestojí. Veľa ľudí očakáva, že smrť sprevádzajú úzkosti a umieranie je procesom nešťastným. Lenže v momente, keď človek smrti skutočne čelí a ostávajú mu hodiny do konca života, je prekvapivo pomerne šťastný.

Nedostatok soli v strave je rovnako zhubný ako jej nadbytok

13. 7. 2017

Popredný americký kardiológ a vedec doktor James DiNicolantonio z Missouri tvrdí, že nedostatok soli v strave je rovnako zhubný ako jej nadbytok. Vedie k poruchám sexuálneho fungovania, zvyšuje rezistenciu buniek voči inzulínu a tiež spôsobuje obezitu.

Úsmev na fotke nás robí staršími

12. 7. 2017

Stalo sa diktátom západnej spoločnosti, že sa musí na fotkách usmievať, napriek tomu, či sa chce usmievať aj vnútro. Ústa od ucha k uchu a perličky medzi perami sú povinné pri fotení, pochode po červenom koberci a vystupovaní na verejnosti. Lenže vedci z Ontária preukázali, že nás úsmev paradoxne robí staršími. V porovnaní so špúlením pier - ktoré celý život pevne drží Victoria Beckham - nám pridáva tri roky.

Červené víno zmäkčuje cievy u osôb trpiacich cukrovkou

3. 7. 2017

Červené víno je považované za všeliek, ktorý v malom množstve dodáva telu antioxidanty, ktoré chránia srdce a cievy pred poškodením. Vedci z Bostonu ale zistili, že by tento nápoj mohol pomáhať aj osobám s diabetom 2. typu, ktoré by inak nemali konzumovať alkoholické nápoje vôbec. Resveratrol obsiahnutý v červenom víne u týchto jedincov zmäkčuje cievy.

Nadávky nám pomáhajú vyburcovať sa k lepšiemu výkonu

26. 6. 2017

Či už človek nemôže otvoriť príliš utiahnuté viečko na pohári so zaváraninou, nedokáže vytrhnúť silný koreň buriny alebo šliape z posledných síl pred vrcholom, nadávky a hrešenie mu môžu pomôcť. Prekonať sa a vyžmýkať zo svalov ešte o niečo viac sily, ktorá povolí viečko, vytrhne koreň a vyjde celý kopec. Tvrdia to vedci z Newcastlu.

Ľudia načúvajúci tep vlastného srdca vedia lepšie čítať emócie druhých ľudí

22. 6. 2017

Fyziologické uvedomenie si seba samého zrejme priamo súvisí s psychologickým fenoménom empatie. Ľudia, ktorí vedia počúvať vlastný tep srdca, vedia aj lepšie čítať emócie druhých ľudí a vcítiť sa do nich. Títo jedinci dokážu aj lepšie konať v zložitých spoločenských situáciách.

Mozgy priateľov, ktorí si rozumejú, pracujú rovnako

21. 6. 2017

Nie nadarmo sa pri stretnutí s najbližšími priateľmi používajú obraty typu súznenie či „na rovnakej vlne". Ľudia, ktorí si rozumejú a priatelia sa spolu bližšie, totiž skutočne na rovnakej vlnovej dĺžke fungujú. Vedci z Utrechtu a New Yorku preukázali, že po chvíľke, čo sa priatelia stretnú a bavia sa spolu, ich mozgy sa zladia na rovnakú vlnovú dĺžku.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Hamburger je veľmi obľúbenou pochúťkou. Vyskúšajte, ako chutí hamburger z morčacieho mäsa.

Hamburger z morčacieho mäsa

Celkový čas: 50min

Energie: 662 kJ

Cena: 3,65 €


	Recept na prípravu pangasia s farebnou paprikou.

Pangasius s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 522 kJ

Cena: 4 €


	Celozrnné cestoviny s olivami a pestom.

Penne s petrželkovým pestom

Celkový čas: 50min

Energie: 759 kJ

Cena: 3,15 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené