Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Zaujímavosti


Ľudia načúvajúci tep vlastného srdca vedia lepšie čítať emócie druhých ľudí

včera 10:07

Fyziologické uvedomenie si seba samého zrejme priamo súvisí s psychologickým fenoménom empatie. Ľudia, ktorí vedia počúvať vlastný tep srdca, vedia aj lepšie čítať emócie druhých ľudí a vcítiť sa do nich. Títo jedinci dokážu aj lepšie konať v zložitých spoločenských situáciách.

Mozgy priateľov, ktorí si rozumejú, pracujú rovnako

21.6.2017

Nie nadarmo sa pri stretnutí s najbližšími priateľmi používajú obraty typu súznenie či „na rovnakej vlne". Ľudia, ktorí si rozumejú a priatelia sa spolu bližšie, totiž skutočne na rovnakej vlnovej dĺžke fungujú. Vedci z Utrechtu a New Yorku preukázali, že po chvíľke, čo sa priatelia stretnú a bavia sa spolu, ich mozgy sa zladia na rovnakú vlnovú dĺžku.

O tom, ako bozkávame, sa rozhoduje skôr, než sa narodíme

15.6.2017

Bozk. Len máloktorý prostriedok ľudskej komunikácie je tak intímny, prirodzený, ale napriek tomu stále tak záhadný. A preto nie je divu, že sa stal predmetom výskumu uznávaných vedcov. Čo všetko o ňom zistili?

Milovníci čokolády majú svoju posadnutosť v génoch

13.6.2017

Vlastnosti každého človeka sú ovplyvnené súčinnosťou génov s vplyvmi z okolia. V posledných rokoch ale genetikov zaujíma to, kedy majú gény väčší vplyv než výchova a prostredie na formovanie určitých prvkov správania a závislostí. Podľa španielskych odborníkov je napríklad rad ľudí závislých na čokoláde obeťou vlastnej dedičnosti. Majú špecifický variant génu, ktorý kóduje receptory pre hormón oxytocín v mozgu.

Ekologicky by sme sa mali správať každý deň. Stačia maličkosti

8.6.2017

Máme za sebou ďalší Deň Zeme. Pri tejto príležitosti by sme sa mali každoročne zamyslieť nad tým, či robíme dostatok pre to, aby nám naša planéta mohla ešte dlho a s čo najmenšími stratami „slúžiť". Lenže úprimne, popremýšľať nad touto témou raz ročne nestačí.

Nebojácny Baran či charizmatický Škorpión. A čo dali hviezdy do vienka vám?

5.6.2017

Každý človek sa rodí s niekoľkými vlastnosťami, ktoré z neho robia jedinečnú osobnosť. Akú unikátnu schopnosť nadelili hviezdy trebárs Rakom a v čom vynikajú Váhy?

Zvyky, ktorými nevedomky porušujeme pravidlá slušného správania

31.5.2017

Všetci, samozrejme, vieme, že sú veci, ktoré sú na verejnosti neslušné. A tak sa nešpárame v nose (teda, aspoň väčšina z nás) alebo nesŕkame v reštaurácii hlasno polievku. Lenže čo ak máme iné zlozvyky, ktoré považujeme za normálne, hoci odborníci na etiketu nad nimi nechápavo krútia hlavou?

Ľudia spoznajú v očiach každého človeka šesť základných emócií

29.5.2017

Nie nadarmo sa hovorí, že oči sú oknami do duše človeka. Ľudia totiž z očí iných ľudí, napríklad aj úplne cudzích náhodných okoloidúcich, spoznajú základné emócie. Minimálne šesť tých, ktoré testovali psychológovia z New Yorku. Dobrovoľníci z pohľadu do očí správne odhadovali, či je človek smutný, znechutený, nahnevaný, veselý, vydesený alebo prekvapený.

Nepríjemnú horkosť kávy odstráni soľ lepšie ako cukor

25.5.2017

Milovníci kávy, ktorí ale zároveň neholdujú silno horkej chuti, si často k lahodnejšiemu nápoju pomôžu trochou cukru. Podľa odborníkov však oveľa lepšie nepríjemné tóny horkosti odstráni úplne iné dochucovadlo. Kuchynská soľ. Stačí jej len maličká štipka, takže nápoj vôbec nie je slaný, zato príde o horkú drsnosť. Soľ je vhodná aj pre tých, ktorí sa chcú či musia úplne vyhnúť cukru.

Majonézu oceníte nielen na tanieri. Hodí sa aj na päty alebo proti všiam

19.5.2017

Majonéza - pochutina, ktorú niektorí z nás vezmú do ruky len párkrát za rok, keď pripravujú poctivý tradičný zemiakový šalát, zatiaľ čo iní si bez nej jedlo nevedia prakticky predstaviť. Či už patríte do ktorejkoľvek skupiny, vedzte, že majonézu oceníte aj inokedy než pri varení.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené