Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Čím viac nápadníkov v zoznamke, tým väčšia neochota sa zaviazať

Anketa

Skúsili ste niekedy online zoznamku?

Sex a vzťahy | 25. 7. 2017

Nič človeku nezdvihne sebavedomie toľko ako záujem o neho, keď sa chce zoznámiť. Lenže čím viac ponúk človek na zoznamkách má, tým má menšiu šancu na úspech. Je menej spokojný s výberom a stále má pocit, že príde ešte niekto lepší. Tiež je kvôli tejto obave menej ochotný sa viazať a ľahšie podlieha zvádzaniu k nevere.

Psychológovia z University of Wisconsin-Madison sa zaoberali online zoznamovaním a riešili, ako ovplyvňuje správanie mladých ľudí úspech na týchto portáloch.

„Príval rôznych ponúk a vyššia možnosť výberu je problém, pretože to zvyšuje dojem, že susedov trávnik je vždy o niečo zelenší," uvádza k výsledkom svojej štúdie profesorka Catalina Tom z Wisconsinu.

Tento výskum naznačuje, že aj keď sa stretávate s ľuďmi, ktorí sú si potenciálne podobní, prílišná ponuka môže mať negatívny vplyv na výsledok zoznamovania. Jednoducho sa stále bojíte, že vám uteká ešte niekto lepší," dodáva psychológ Jonathan D'Angelo.

Skúsiť, alebo neskúsiť?

Tiež ste už nejakú dobu single a premýšľate, či nezájsť aj na stránky nejakej on-line zoznamky? Potom odhoďte obavy a skúste to! Ktovie, trebárs na vás ten pravý/tá pravá čaká práve tu. Prečo dať šancu on-line zoznamke?

Žiadny tlak

Ak vás napríklad zoznámi váš spoločný kamarát, pretože „vy dvaja sa k sebe tak hodíte", nech chcete, alebo nie, začínate sa cítiť tak nejako zodpovední za to, či si padnete do oka. Keď nie, budete sa cítiť previnilo voči onomu kamarátovi. A aj keď áno, rovnako si budete stále pripadať ako pod dohľadom. To u on-line zoznamky odpadá úplne. Je to len na vás - zídete sa ako dvaja úplne neznámi ľudia, ak to bude medzi vami iskriť, skvelé. Ak nebude, nič sa nedeje, skúsite to s niekým iným.

Môžete byť úprimní

Ak máte nejakú zvláštnu záľubu, vzrušuje vás netradičná sexuálna praktika, skrátka, ak máte nejakú „úchylku" (v dobrom zmysle slova, skrátka, každý má niečo), môže byť vcelku ťažké povedať to svojmu partnerovi do očí na schôdzke. Ale on-line si môžete priamo vybrať niekoho s podobnými záujmami! Máte potom istotu, že aspoň v tom si budete rozumieť, a nemusíte cítiť žiadne rozpaky!

Bezpečný filter

A vezmime predchádzajúci bod z opačného pohľadu - ak vás napríklad nijako nevzrušuje predstava latexu a bičíka, môžete svojich potenciálnych partnerov s takou záľubou vďaka profilom (za predpokladu, že sú úprimné) jednoducho vyradiť. Nemáte radi psov a profilový obrázok ukazuje človeka s rotvajlerom či kŕdľom mopslíkov? Tak si s ním nedávajte schôdzku!

Neposudzujte len podľa vzhľadu

Respektíve podľa profilových fotografií. Určite poznáte niekoho, kto vyzerá v skutočnosti stokrát lepšie ako na akejkoľvek fotografii (alebo k tejto skupine ľudí sami patríte). A čo keď je to aj prípad potenciálneho partnera, ktorého profil vás toľko zaujal, ale fotografia nie je práve podľa vášho gusta? Neodmietajte príležitosti kvôli tak povrchným dôvodom! Uvidíte, že aj keď človek nie je model/modelka, môže byť úžasnou osobnosťou!

Autor: Lea Novotná

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Vzťahy, ktorými si prejde každá žena

Sex a vzťahy| 31. 7. 2017

Kým niektorým ženám sa podarí „zakotviť" v náručí toho pravého, veľa z nás ostatných prejde niekoľkými vzťahmi, než sa „usadí". Patríte k nim aj vy? Potom sa zrejme v nasledujúcich riadkoch spoznáte.

Čo radšej nikdy nehovoriť okoliu o svojom vzťahu

Sex a vzťahy| 26. 7. 2017

Je dôležité mať vo svojom okolí človeka, ktorému sa môžeme zveriť prakticky s čímkoľvek bez toho, aby sme sa báli, že nás bude súdiť alebo že sa stretneme s nepochopením. To sú napokon základné predpoklady, aby boli dvaja ľudia najlepšími priateľmi. Avšak veľa z nás má tendenciu zverovať sa s citlivými informáciami aj ľuďom, ktorí do tejto kategórie nepatria. Čo by ste nemali svojim známym prezrádzať o vzťahu s partnerom či partnerkou?

Spoľahlivé spôsoby ako odhaliť, že toto rande k ničomu nepovedie

Sex a vzťahy| 27. 7. 2017

Hoci sa hovorí, že by človek nemal dávať len na prvý dojem, prvá schôdzka dokáže mnohé napovedať. Napríklad aj to, že žiadne druhé rande najskôr nebude treba. Ako to spoľahlivo spoznať?

Čím viac nápadníkov v zoznamke, tým väčšia neochota sa zaviazať

Sex a vzťahy| 25. 7. 2017

Nič človeku nezdvihne sebavedomie toľko ako záujem o neho, keď sa chce zoznámiť. Lenže čím viac ponúk človek na zoznamkách má, tým má menšiu šancu na úspech. Je menej spokojný s výberom a stále má pocit, že príde ešte niekto lepší. Tiež je kvôli tejto obave menej ochotný sa viazať a ľahšie podlieha zvádzaniu k nevere.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Hamburger je veľmi obľúbenou pochúťkou. Vyskúšajte, ako chutí hamburger z morčacieho mäsa.

Hamburger z morčacieho mäsa

Celkový čas: 50min

Energie: 662 kJ

Cena: 3,65 €


	Recept na prípravu pangasia s farebnou paprikou.

Pangasius s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 522 kJ

Cena: 4 €


	Celozrnné cestoviny s olivami a pestom.

Penne s petrželkovým pestom

Celkový čas: 50min

Energie: 759 kJ

Cena: 3,15 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené