Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. marca | meniny má  Adrián
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Častejší sex vám zlepší aj vzťah

Anketa

Milujete sa s partnerom aj v horúcich dňoch?Sex a vzťahy | 19.6.2017

Rad odborníkov z rôznych častí sveta prišiel s tvrdením, že páry súložiace častejšie, sú tie najpevnejšie. Vedci zo Švajčiarska a Kanady súhlasia a dodávajú, že pravidelný a častý sex v trvalom vzťahu totiž posilňuje vzájomné city a úctu a podporuje partnerov k častejšej konverzácii.

Vie sa pritom, že práve od schopnosti partnerov účinne komunikovať, zachovávať k sebe vzájomnú úctu a prejavovať si city stojí vzťah podobne ako mohutná stavba na betónových pilieroch.

„Sex vás urobí šťastnejším, zvýši hladinu endorfínov a vylúči viac dopamínu a oxytocínu v mozgu. Pokiaľ máte sex s partnerom, obaja ste potom šťastnejší a cítite väčšiu blízkosť a náklonnosť k nemu. Sex je najlepší spôsob, ako sa intímne priblížiť k partnerovi a túto intimitu prehĺbiť. Zvlášť, ak o tom pred ním i po ňom dokážete hovoriť," tvrdí doktorka Amanda Pasciuccová.

Sex podporuje aj prejavovanie si citov ako slovne, tak neverbálne dotykmi a gestami. Partneri, ktorí od svojich polovičiek dostávajú najviac citov a nežnosti, sú najspokojnejší so svojím životom.

Vedci z kanadského Yorku a švajčiarskeho Lausanne tak odporúčajú sexualitu ako najlepší prostriedok pre posilňovanie vzťahu. Sex je totiž navyše veľmi prospešný aj pre zdravie jedinca.

Nejde len o orgazmus

Fyzicky najpríjemnejším stavom je bezpochyby orgazmus. Silu sexuálneho vyvrcholenia možno len ťažko prirovnať k inému zážitku. Ale nie je to práve orgazmus sám, čo môže za psychologické výhody pohlavného styku. Sex činí partnerov šťastnejšími nie kvôli slasti, ale kvôli maznaniu po skončení súlože.

Vyplýva to z ďalšieho rozsiahleho výskumu kanadských a švajčiarskych psychológov, ktorých zaujímalo, ktorý aspekt sexu medzi dvoma osobami má najväčší vplyv na pocity šťastia.

Navyše títo vedci tvrdia, že ľudia, ktorí súložia sedemkrát týždenne, nie sú šťastnejší ako tí, ktorí si to rozdajú len raz týždenne. Ak sa po tomto sexe kvalitne pomaznajú, hladia sa a objímajú, je to dosť silný impulz pre navodenie dlhodobého pocitu šťastia. Naopak, každodenný orgazmus bez citov rovnaký účinok nemá.

Čím viac je vo vzťahu vzájomných citov a čím viac sa tieto premietajú do sexu, tým sú partneri šťastnejší. A frekvencia dosiahnutia orgazmu potom má na pocit šťastia už len malý vplyv.

Autor: Lea Novotná

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Vzťahy, ktorými si prejde každá žena

Sex a vzťahy| 31.7.2017

Kým niektorým ženám sa podarí „zakotviť" v náručí toho pravého, veľa z nás ostatných prejde niekoľkými vzťahmi, než sa „usadí". Patríte k nim aj vy? Potom sa zrejme v nasledujúcich riadkoch spoznáte.

Čo radšej nikdy nehovoriť okoliu o svojom vzťahu

Sex a vzťahy| 26.7.2017

Je dôležité mať vo svojom okolí človeka, ktorému sa môžeme zveriť prakticky s čímkoľvek bez toho, aby sme sa báli, že nás bude súdiť alebo že sa stretneme s nepochopením. To sú napokon základné predpoklady, aby boli dvaja ľudia najlepšími priateľmi. Avšak veľa z nás má tendenciu zverovať sa s citlivými informáciami aj ľuďom, ktorí do tejto kategórie nepatria. Čo by ste nemali svojim známym prezrádzať o vzťahu s partnerom či partnerkou?

Spoľahlivé spôsoby ako odhaliť, že toto rande k ničomu nepovedie

Sex a vzťahy| 27.7.2017

Hoci sa hovorí, že by človek nemal dávať len na prvý dojem, prvá schôdzka dokáže mnohé napovedať. Napríklad aj to, že žiadne druhé rande najskôr nebude treba. Ako to spoľahlivo spoznať?

Čím viac nápadníkov v zoznamke, tým väčšia neochota sa zaviazať

Sex a vzťahy| 25.7.2017

Nič človeku nezdvihne sebavedomie toľko ako záujem o neho, keď sa chce zoznámiť. Lenže čím viac ponúk človek na zoznamkách má, tým má menšiu šancu na úspech. Je menej spokojný s výberom a stále má pocit, že príde ešte niekto lepší. Tiež je kvôli tejto obave menej ochotný sa viazať a ľahšie podlieha zvádzaniu k nevere.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Mäso, hríbiky, cestoviny. Výborná kombinácia napr. pre váš dnešný obed.

Bravčové na hríboch s cestovinami

Celkový čas: 45min

Energie: 307 kJ

Cena: 4,68 €


	Mäso z diviaka je obľúbenou pochúťkou v Toskánsku kde ho pripravujú s množstvom cesnaku, korenia a byliniek a s hustou omáčkou. Inšpirujte sa nielen chuťou Toskánska, ale aj našim vynikajúcim receptom. Dobrú chuť.

Diviačie ragú s brusnicovou omáčkou

Celkový čas: 1h a 10min

Energie: 629 kJ

Cena: 13,25 €


	Vynikajúca a veľmi jednoduchá paradajková omáčka.

Hovädzie mäso s paradajkovou omáčkou

Celkový čas: 1h a 15min

Energie: 300 kJ

Cena: 4,25 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2018 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené