Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Častejší sex vám zlepší aj vzťah

Anketa

Milujete sa s partnerom aj v horúcich dňoch?Sex a vzťahy | 19.6.2017

Rad odborníkov z rôznych častí sveta prišiel s tvrdením, že páry súložiace častejšie, sú tie najpevnejšie. Vedci zo Švajčiarska a Kanady súhlasia a dodávajú, že pravidelný a častý sex v trvalom vzťahu totiž posilňuje vzájomné city a úctu a podporuje partnerov k častejšej konverzácii.

Vie sa pritom, že práve od schopnosti partnerov účinne komunikovať, zachovávať k sebe vzájomnú úctu a prejavovať si city stojí vzťah podobne ako mohutná stavba na betónových pilieroch.

„Sex vás urobí šťastnejším, zvýši hladinu endorfínov a vylúči viac dopamínu a oxytocínu v mozgu. Pokiaľ máte sex s partnerom, obaja ste potom šťastnejší a cítite väčšiu blízkosť a náklonnosť k nemu. Sex je najlepší spôsob, ako sa intímne priblížiť k partnerovi a túto intimitu prehĺbiť. Zvlášť, ak o tom pred ním i po ňom dokážete hovoriť," tvrdí doktorka Amanda Pasciuccová.

Sex podporuje aj prejavovanie si citov ako slovne, tak neverbálne dotykmi a gestami. Partneri, ktorí od svojich polovičiek dostávajú najviac citov a nežnosti, sú najspokojnejší so svojím životom.

Vedci z kanadského Yorku a švajčiarskeho Lausanne tak odporúčajú sexualitu ako najlepší prostriedok pre posilňovanie vzťahu. Sex je totiž navyše veľmi prospešný aj pre zdravie jedinca.

Nejde len o orgazmus

Fyzicky najpríjemnejším stavom je bezpochyby orgazmus. Silu sexuálneho vyvrcholenia možno len ťažko prirovnať k inému zážitku. Ale nie je to práve orgazmus sám, čo môže za psychologické výhody pohlavného styku. Sex činí partnerov šťastnejšími nie kvôli slasti, ale kvôli maznaniu po skončení súlože.

Vyplýva to z ďalšieho rozsiahleho výskumu kanadských a švajčiarskych psychológov, ktorých zaujímalo, ktorý aspekt sexu medzi dvoma osobami má najväčší vplyv na pocity šťastia.

Navyše títo vedci tvrdia, že ľudia, ktorí súložia sedemkrát týždenne, nie sú šťastnejší ako tí, ktorí si to rozdajú len raz týždenne. Ak sa po tomto sexe kvalitne pomaznajú, hladia sa a objímajú, je to dosť silný impulz pre navodenie dlhodobého pocitu šťastia. Naopak, každodenný orgazmus bez citov rovnaký účinok nemá.

Čím viac je vo vzťahu vzájomných citov a čím viac sa tieto premietajú do sexu, tým sú partneri šťastnejší. A frekvencia dosiahnutia orgazmu potom má na pocit šťastia už len malý vplyv.

Autor: Lea Novotná

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Príliš informácií na profiloch ničí kúzlo zoznamovania

Sex a vzťahy| dnes 10:17

Podľa psychológov z Oxfordskej univerzity a King 'College London nemá online zoznamovanie budúcnosť. Teda to, ktoré vsádza na sofistikovane prepracované profily s jasne definovanými záujmami a tým, čo nie je človek ochotný u druhého tolerovať. Čím starostlivejšie je profil definovaný, tým menšiu šancu človek má, že stretne životného partnera, s ktorým bude skutočne šťastný.

O týchto veciach klameme vo vzťahu najčastejšie

Sex a vzťahy| 20.6.2017

Že by mala v partnerskom vzťahu panovať obojstranná úprimnosť za všetkých okolností? V teórii ide o predstavu peknú, avšak v praxi vieme svoje. Nie vždy je čistá pravda tou najlepšou stratégiou. A tak občas zaklameme. Muži i ženy.

Fakty o bradavkách, ktoré by ste mali poznať

Sex a vzťahy| 21.6.2017

John Steinbeck kedysi povedal, že návštevník z inej planéty by mohol súdiť, že centrum rozmnožovania ľudí je umiestnené v prsných žľazách. Či už je to pravda alebo nie, tieto fakty o bradavkách by vám nemali uniknúť!

Častejší sex vám zlepší aj vzťah

Sex a vzťahy| 19.6.2017

Rad odborníkov z rôznych častí sveta prišiel s tvrdením, že páry súložiace častejšie, sú tie najpevnejšie. Vedci zo Švajčiarska a Kanady súhlasia a dodávajú, že pravidelný a častý sex v trvalom vzťahu totiž posilňuje vzájomné city a úctu a podporuje partnerov k častejšej konverzácii.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené