Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. marca | meniny má  Adrián
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Aj vo vzťahu potrebujeme čas len pre seba. Prospeje to obom partnerom

Anketa

Ako je na tom váš vzťah?

Sex a vzťahy | 14.6.2017

Romantické predstavy o láske nás učia, že by sme mali chcieť tráviť s partnerom či partnerkou každú minútu svojho života. Lenže v skutočnom živote potrebujeme aj čas len a len pre seba. Napokon to potvrdzujú aj odborníci na vzťahy!

Prečo je také dôležité vyhradiť si pravidelne chvíľku len a len pre seba samého a poskytnúť rovnakú príležitosť aj partnerovi/partnerke?

Nie ste len partner/partnerka

Keď sa rozhodneme vojsť do vzťahu, prijímame s týmto krokom ďalšiu životnú rolu - stávame sa partnerkou alebo partnerom milovanej osoby. Lenže mnohokrát zabúdame pre všetko to šťastie a lásku aj na svoje ostatné úlohy a ako by sme od tej chvíle boli definovaní len naším „postavením" vo vzťahu. Lenže tak to nie je. Nezabúdajte aj svoje ostatné úlohy - stále ste tým človekom, ktorým ste vždy boli. Len sa teraz vznášate v oblaku zamilovanosti.

Pauza neuškodí

Úprimne povedané, aj keď by sme najradšej strávili s partnerom/partnerkou každú chvíľku, občas si človek potrebuje oddýchnuť, aby vo vzťahu nenastala takzvaná „ponorková choroba". A tak nie je od veci z času na čas na jeden večer vymeniť partnera/partnerku za kamarátov alebo knižku či obľúbený seriál. Nie je to žiadna katastrofa, naopak. Uvidíte, že aj váš milovaný partner túto príležitosť využije!

Aj na vašich záujmoch záleží

Ona stará známa teória o tom, že protiklady sa priťahujú, podľa odborníkov v reálnom živote tak celkom neplatí a je lepšie, ak sú si partneri v hlavných veciach čo najpodobnejší. Avšak to neznamená, že do vzťahu nevstupujú dve osobnosti s vlastnými záujmami alebo záľubami, ktorých rozhodne nie je nutné sa vzdať! A tak si pokojne vyrazte na svoj obľúbený volejbal alebo do obchodov s kamarátkami. Je samozrejme dôležité mať aj spoločné záujmy, ale to neznamená, že si ich musíte navzájom „prebrať".

Ste partneri, nie rodičia

Hoci sa o seba partneri navzájom starajú a podporujú sa, neznamená to, že by si partnerskú starostlivosť mali pliesť s tou rodičovskou! Neustály dozor alebo vyžadovanie trvalej prítomnosti je chybou, ktorá môže vzťahu výrazne ublížiť. Aj preto by si partneri mali dať priestor!

Námety k rozhovorom

Možno to znie ako hlúposť, ale zamyslite sa - keby ste s partnerom/partnerkou trávili každú chvíľku pohromade, o čom by ste sa o pár dní asi tak rozprávali? Keď nebudete mať iné zážitky, teda tie mimo vzťahu, budete na seba tak akurát po večeroch pozerať.

Autor: Nela Novotná

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Vzťahy, ktorými si prejde každá žena

Sex a vzťahy| 31.7.2017

Kým niektorým ženám sa podarí „zakotviť" v náručí toho pravého, veľa z nás ostatných prejde niekoľkými vzťahmi, než sa „usadí". Patríte k nim aj vy? Potom sa zrejme v nasledujúcich riadkoch spoznáte.

Čo radšej nikdy nehovoriť okoliu o svojom vzťahu

Sex a vzťahy| 26.7.2017

Je dôležité mať vo svojom okolí človeka, ktorému sa môžeme zveriť prakticky s čímkoľvek bez toho, aby sme sa báli, že nás bude súdiť alebo že sa stretneme s nepochopením. To sú napokon základné predpoklady, aby boli dvaja ľudia najlepšími priateľmi. Avšak veľa z nás má tendenciu zverovať sa s citlivými informáciami aj ľuďom, ktorí do tejto kategórie nepatria. Čo by ste nemali svojim známym prezrádzať o vzťahu s partnerom či partnerkou?

Spoľahlivé spôsoby ako odhaliť, že toto rande k ničomu nepovedie

Sex a vzťahy| 27.7.2017

Hoci sa hovorí, že by človek nemal dávať len na prvý dojem, prvá schôdzka dokáže mnohé napovedať. Napríklad aj to, že žiadne druhé rande najskôr nebude treba. Ako to spoľahlivo spoznať?

Čím viac nápadníkov v zoznamke, tým väčšia neochota sa zaviazať

Sex a vzťahy| 25.7.2017

Nič človeku nezdvihne sebavedomie toľko ako záujem o neho, keď sa chce zoznámiť. Lenže čím viac ponúk človek na zoznamkách má, tým má menšiu šancu na úspech. Je menej spokojný s výberom a stále má pocit, že príde ešte niekto lepší. Tiež je kvôli tejto obave menej ochotný sa viazať a ľahšie podlieha zvádzaniu k nevere.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Mäso, hríbiky, cestoviny. Výborná kombinácia napr. pre váš dnešný obed.

Bravčové na hríboch s cestovinami

Celkový čas: 45min

Energie: 307 kJ

Cena: 4,68 €


	Mäso z diviaka je obľúbenou pochúťkou v Toskánsku kde ho pripravujú s množstvom cesnaku, korenia a byliniek a s hustou omáčkou. Inšpirujte sa nielen chuťou Toskánska, ale aj našim vynikajúcim receptom. Dobrú chuť.

Diviačie ragú s brusnicovou omáčkou

Celkový čas: 1h a 10min

Energie: 629 kJ

Cena: 13,25 €


	Vynikajúca a veľmi jednoduchá paradajková omáčka.

Hovädzie mäso s paradajkovou omáčkou

Celkový čas: 1h a 15min

Energie: 300 kJ

Cena: 4,25 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2018 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené