Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Aj vo vzťahu potrebujeme čas len pre seba. Prospeje to obom partnerom

Anketa

Ako je na tom váš vzťah?

Sex a vzťahy | 14.6.2017

Romantické predstavy o láske nás učia, že by sme mali chcieť tráviť s partnerom či partnerkou každú minútu svojho života. Lenže v skutočnom živote potrebujeme aj čas len a len pre seba. Napokon to potvrdzujú aj odborníci na vzťahy!

Prečo je také dôležité vyhradiť si pravidelne chvíľku len a len pre seba samého a poskytnúť rovnakú príležitosť aj partnerovi/partnerke?

Nie ste len partner/partnerka

Keď sa rozhodneme vojsť do vzťahu, prijímame s týmto krokom ďalšiu životnú rolu - stávame sa partnerkou alebo partnerom milovanej osoby. Lenže mnohokrát zabúdame pre všetko to šťastie a lásku aj na svoje ostatné úlohy a ako by sme od tej chvíle boli definovaní len naším „postavením" vo vzťahu. Lenže tak to nie je. Nezabúdajte aj svoje ostatné úlohy - stále ste tým človekom, ktorým ste vždy boli. Len sa teraz vznášate v oblaku zamilovanosti.

Pauza neuškodí

Úprimne povedané, aj keď by sme najradšej strávili s partnerom/partnerkou každú chvíľku, občas si človek potrebuje oddýchnuť, aby vo vzťahu nenastala takzvaná „ponorková choroba". A tak nie je od veci z času na čas na jeden večer vymeniť partnera/partnerku za kamarátov alebo knižku či obľúbený seriál. Nie je to žiadna katastrofa, naopak. Uvidíte, že aj váš milovaný partner túto príležitosť využije!

Aj na vašich záujmoch záleží

Ona stará známa teória o tom, že protiklady sa priťahujú, podľa odborníkov v reálnom živote tak celkom neplatí a je lepšie, ak sú si partneri v hlavných veciach čo najpodobnejší. Avšak to neznamená, že do vzťahu nevstupujú dve osobnosti s vlastnými záujmami alebo záľubami, ktorých rozhodne nie je nutné sa vzdať! A tak si pokojne vyrazte na svoj obľúbený volejbal alebo do obchodov s kamarátkami. Je samozrejme dôležité mať aj spoločné záujmy, ale to neznamená, že si ich musíte navzájom „prebrať".

Ste partneri, nie rodičia

Hoci sa o seba partneri navzájom starajú a podporujú sa, neznamená to, že by si partnerskú starostlivosť mali pliesť s tou rodičovskou! Neustály dozor alebo vyžadovanie trvalej prítomnosti je chybou, ktorá môže vzťahu výrazne ublížiť. Aj preto by si partneri mali dať priestor!

Námety k rozhovorom

Možno to znie ako hlúposť, ale zamyslite sa - keby ste s partnerom/partnerkou trávili každú chvíľku pohromade, o čom by ste sa o pár dní asi tak rozprávali? Keď nebudete mať iné zážitky, teda tie mimo vzťahu, budete na seba tak akurát po večeroch pozerať.

Autor: Nela Novotná

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Príliš informácií na profiloch ničí kúzlo zoznamovania

Sex a vzťahy| dnes 10:17

Podľa psychológov z Oxfordskej univerzity a King 'College London nemá online zoznamovanie budúcnosť. Teda to, ktoré vsádza na sofistikovane prepracované profily s jasne definovanými záujmami a tým, čo nie je človek ochotný u druhého tolerovať. Čím starostlivejšie je profil definovaný, tým menšiu šancu človek má, že stretne životného partnera, s ktorým bude skutočne šťastný.

O týchto veciach klameme vo vzťahu najčastejšie

Sex a vzťahy| 20.6.2017

Že by mala v partnerskom vzťahu panovať obojstranná úprimnosť za všetkých okolností? V teórii ide o predstavu peknú, avšak v praxi vieme svoje. Nie vždy je čistá pravda tou najlepšou stratégiou. A tak občas zaklameme. Muži i ženy.

Fakty o bradavkách, ktoré by ste mali poznať

Sex a vzťahy| 21.6.2017

John Steinbeck kedysi povedal, že návštevník z inej planéty by mohol súdiť, že centrum rozmnožovania ľudí je umiestnené v prsných žľazách. Či už je to pravda alebo nie, tieto fakty o bradavkách by vám nemali uniknúť!

Častejší sex vám zlepší aj vzťah

Sex a vzťahy| 19.6.2017

Rad odborníkov z rôznych častí sveta prišiel s tvrdením, že páry súložiace častejšie, sú tie najpevnejšie. Vedci zo Švajčiarska a Kanady súhlasia a dodávajú, že pravidelný a častý sex v trvalom vzťahu totiž posilňuje vzájomné city a úctu a podporuje partnerov k častejšej konverzácii.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené