Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
streda 1. apríla | meniny má  Hugo
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Alergia na spermie. Nekončiace utrpenie

Sex a vzťahy | 10. 7. 2011

Niekedy to poviete zo srandy, "Som na teba alergická", existujú však ženy, ktoré sú alergické na partnerove spermie. Ako sa tento problém prejavuje a dá sa liečiť?

Trocha teórie

Mužský ejakulát má najčastejšie bielu farbu a slúži k prenosu spermií. Má pre ich prežitie ideálne pH.

Prečo spôsobuje alergie?

Ejakulát je ľahko zásaditý, obsahuje zinok, vápnik horčík, a dokonca aj stopové množstvo zlata. Dá sa v ňom nájsť aj fruktózu, vitamín C a keratín. Vraj má aj blahodarné protizápalové účinky na pleť, to ale tvrdia väčšinou muži.

Jeho mierne zásaditý charakter môže vyvolať u niektorých žien podráždenie. Môže to byť spôsobené obsahom až 400 druhov bielkovín. Tie produkuje prostata.
Zloženie ejakulátu je závislé aj na tom, čo muž je, pije a či berie nejaké lieky.

Prejavy alergie

Pálenie a svrbenie po pohlavnom styku, bolesti v podbrušku. Z celkových príznakov boli zaznamenané vyrážky po celom tele, pocit na vracanie, kašeľ až dýchavičnosť. Niekedy môže alergia spôsobiť až neplodnosť.

Liečba

Liečba je komplikovaná. Pomôcť môže homeopatická liečba, akupunktúra a niekedy aj zmena partnera. Niektorí lekári tvrdia, že sa jedná o krátkodobú záležitosť, ktorá pominie. Každopádne je vhodné v tomto prípade používať kondóm a navštíviť alergológa, ktorý vám pomôže nájsť vhodnú liečbu.

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 0 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Vzťahy, ktorými si prejde každá žena

Sex a vzťahy| 31. 7. 2017

Kým niektorým ženám sa podarí „zakotviť" v náručí toho pravého, veľa z nás ostatných prejde niekoľkými vzťahmi, než sa „usadí". Patríte k nim aj vy? Potom sa zrejme v nasledujúcich riadkoch spoznáte.

Čo radšej nikdy nehovoriť okoliu o svojom vzťahu

Sex a vzťahy| 26. 7. 2017

Je dôležité mať vo svojom okolí človeka, ktorému sa môžeme zveriť prakticky s čímkoľvek bez toho, aby sme sa báli, že nás bude súdiť alebo že sa stretneme s nepochopením. To sú napokon základné predpoklady, aby boli dvaja ľudia najlepšími priateľmi. Avšak veľa z nás má tendenciu zverovať sa s citlivými informáciami aj ľuďom, ktorí do tejto kategórie nepatria. Čo by ste nemali svojim známym prezrádzať o vzťahu s partnerom či partnerkou?

Spoľahlivé spôsoby ako odhaliť, že toto rande k ničomu nepovedie

Sex a vzťahy| 27. 7. 2017

Hoci sa hovorí, že by človek nemal dávať len na prvý dojem, prvá schôdzka dokáže mnohé napovedať. Napríklad aj to, že žiadne druhé rande najskôr nebude treba. Ako to spoľahlivo spoznať?

Čím viac nápadníkov v zoznamke, tým väčšia neochota sa zaviazať

Sex a vzťahy| 25. 7. 2017

Nič človeku nezdvihne sebavedomie toľko ako záujem o neho, keď sa chce zoznámiť. Lenže čím viac ponúk človek na zoznamkách má, tým má menšiu šancu na úspech. Je menej spokojný s výberom a stále má pocit, že príde ešte niekto lepší. Tiež je kvôli tejto obave menej ochotný sa viazať a ľahšie podlieha zvádzaniu k nevere.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Ozajstná hubová delikatesa.

Hubová polievka so smotanou

Celkový čas: 25min

Energie: 247 kJ

Cena: 0,65 €


	Veľmi diétny recept na prípravu tresky.

Treska s kukuricou

Celkový čas: 45min

Energie: 612 kJ

Cena: 5,69 €


	Recept na rýchly šalát z konzervovaného tuniaka.

Šalát s tuniakom

Celkový čas: 35min

Energie: 526 kJ

Cena: 2,96 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené