Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Ako sa obliecť do práce? Dodržujte dress code, ale nezabúdajte na svoj štýl

Anketa

Ako sa obliekate do práce?
Práca a financie | 28. 7. 2017

Lámete si hlavu s tým, prečo vaša kolegyňa, ktorá toho rozhodne nevie o nič viac ako vy, zaznamenáva u vašich nadriadených oveľa väčší úspech než vy? Možno za to môžu úplné maličkosti, ktoré by vám s kariérou vôbec nenapadlo spájať. Tak napríklad váš šatník...

Hoci nás mamičky učili, že nezáleží na tom, čo má človek na sebe, ale na tom, čo má v sebe, skutočnosť je občas dosť odlišná. Bohužiaľ, nežijeme v ideálnom svete a o našich úspechoch v práci mnohokrát rozhodujú úplné malichernosti. Napríklad aj to, ako sa obliekame. Akých chýb by sme sa mali vyvarovať?

Všetci v šatách, vy v džínsoch

Rozhodli ste sa neísť s davom a ste verná svojmu vlastnému štýlu? To je v poriadku, avšak v niektorých konzervatívnych spoločnostiach sa vám to nemusí vyplatiť. Rozhliadnite sa okolo seba - čo majú na sebe ostatní? A čo vy? Nie ste na vaše pracovné prostredie oblečení až príliš ležérne? Alebo naopak, až veľmi formálne?

Každá práca má určitý dress code, a aj keď je nepísaný, oplatí sa ho dodržiavať. Ak pracujete vo firme, ktorá má dress code jasne daný (a to často aj v písomnej podobe), potom by ste sa ním mali bez výnimky riadiť. Svoj osobitý štýl môžete uplatniť pri iných príležitostiach!

Dôležité okamihy

Pracujete na pozícii, ktorá občas vyžaduje aj rokovania s ľuďmi? Potom je nutné si uvedomiť, že pri svojej práci reprezentujete firmu, ktorá vás zamestnáva. A aj keď to neznamená, že musíte chodiť do práce každý deň v kostýme či šatách (teda ak to nevyžaduje dress code), je dobré mať vždy pripravené oblečenie, ktoré môžete v prípade potreby vytiahnuť na akúkoľvek udalosť.

Ak ste v tejto úlohe už raz sklamali, váš šéf vám nemusí dôverovať, že sa to nestane znova. A tak s vami pre podobné, v kariére dôležité okamihy nepočíta...

Ako mi to pristane?

Napriek vyššie napísanému nie je oblečenie do práce akýmsi kostýmom, ktorý z nás má urobiť úplne iného človeka. Aj to sa totiž môže nebezpečne obrátiť proti vám! Ak sa z nejakého dôvodu (zlý strih, neobľúbené farby) vo svojom oblečení necítite pohodlne, je to na vás poznať. A tak môžete mať na sebe úplne úžasný kúsok garderóby, ale nikto vám neuverí, že „to ste vy" (ostatne, aj vy máte svoje pochybnosti).

Snažte sa vždy obliekať podľa potreby a príležitosti, ale nepotláčajte samu seba. Sebavedomie robí veľa a neustále ošívanie sa a nervozita z toho, že vlastne ani neviete, či vám to pristane, ho práve nepodporí.

Autor: Nela Novotná

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Ako sa obliecť do práce? Dodržujte dress code, ale nezabúdajte na svoj štýl

Práca a financie| 28. 7. 2017

Lámete si hlavu s tým, prečo vaša kolegyňa, ktorá toho rozhodne nevie o nič viac ako vy, zaznamenáva u vašich nadriadených oveľa väčší úspech než vy? Možno za to môžu úplné maličkosti, ktoré by vám s kariérou vôbec nenapadlo spájať. Tak napríklad váš šatník...

Moc skutočne likviduje zdravé myslenie a empatiu

Práca a financie| 17. 7. 2017

Prečo sa zo zdravo mysliaceho človeka stáva monštrum, keď postúpi v práci či spoločnosti na vplyvnú pozíciu? Pretože moc skutočne ničí zdravý rozum. Tvrdia to vedci z Kanady s tým, že v pozícii šéfa pridelená moc zmení spôsob fungovania mozgu a predovšetkým zlikviduje schopnosť empatie. Aj preto sú šéfovia, manažéri, premiéri a iní vedúci často bezcitní a neschopní chápať emócie druhých.

Horúce počasie robí ľudí extrémne nevrlými a neschopnými spolupráce

Práca a financie| 21. 7. 2017

Národy, ktoré neboli zvyknuté na extrémne horúčavy, v posledných rokoch kvôli globálnej zmene klímy dosť trpia. Vysoké teploty totiž pôsobia negatívne na mozog a vyvolávajú prudké zmeny nálad a správania. Podľa vedcov z Illinois horúčava nepriaznivo pôsobí na schopnosť spolupráce a toleranciu. Ľudia sú mrzutí, neochotní spolupracovať a nepríjemní jeden na druhého.

Vlastná fľaša na vodu a menej televíznych programov. Aj tak sa dá ušetriť

Práca a financie| 10. 7. 2017

Tiež sa vždy týždeň pred výplatou nestačíte diviť, ako môže byť vaše konto tak prázdne, keď ste vlastne žiadne veľké výdavky daný mesiac nemali? Máte pocit, že sa vám peniaze strácajú, ale vôbec netušíte kam? Možno len zbytočne míňate za veci, ktoré vaše celkové výdavky zvyšujú nenápadne, ale zato spoľahlivo. Ako tieto drahé maličkosti odbúrať a ušetriť?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Hamburger je veľmi obľúbenou pochúťkou. Vyskúšajte, ako chutí hamburger z morčacieho mäsa.

Hamburger z morčacieho mäsa

Celkový čas: 50min

Energie: 662 kJ

Cena: 3,65 €


	Recept na prípravu pangasia s farebnou paprikou.

Pangasius s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 522 kJ

Cena: 4 €


	Celozrnné cestoviny s olivami a pestom.

Penne s petrželkovým pestom

Celkový čas: 50min

Energie: 759 kJ

Cena: 3,15 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené