Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
sobota 16. decembra | meniny má  Albína
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Z domu behom 5 minút. Ako stíhať a nezblázniť sa

Anketa

Zvládate ranné vstávanie?Práca a financie | 19.6.2017

Čas. Veličina, ktorá sa v dnešnej uponáhľanej dobe vyvažuje zlatom. Hoci väčšina z nás tak nejako nestíha prakticky po celý deň, najväčšia kríza najčastejšie nastáva ráno, než sa vychystáme do práce. Čo s tým?

Poznáte to - vypravíte z domu prakticky všetkých, ale na seba samotnú vám už jednoducho nezostáva čas. Stojíte v kúpeľni v nočnej košeli a je vám jasné, že keď do 5 minút nevyjdete zo dverí, do práce opäť prídete s oneskorením. A to vám na obľúbenosti u nadriadených rozhodne nepridá. Čo s tým?

Pomoc v prášku

Pohľad na hodinky vám jasne hovorí, že na umývanie vlasov už rozhodne toto ráno nedôjde, lenže vaša „hriva" pripomína nevzhľadné raždie, ktoré sa k vášmu zúfalstvu už zase začína mastiť! Pokiaľ máte dlhé vlasy, skúste vec vyriešiť naoko neupraveným drdolom, ktorý dokáže zamaskovať aj tie najväčšie vlasové katastrofy.

Nie je pre vás drdol riešením? Potom majte v zálohe suchý šampón. Proste ho do vlasov nastriekajte a vyčešte. Je to jednoduché a efektívne. A zaberie vám to okolo jedinej minúty!

Rýchle líčenie

Ak je „nestíhanie" vaším každodenným nepriateľom, oplatí sa vám investovať do produktov typu 3 alebo 2 v 1. Skvelé sú napríklad BB alebo CC krémy, make-upy, ktoré nevyžadujú zafixovanie púdrom, očné tiene v ceruzke, hydratačné make-upy s UV faktorom... Skrátka čím viac funkcií, tým lepšie. Možno nie dlhodobo, ale v krízových situáciách sú takéto produkty spásou. Líčenie vďaka nim skrátite na 2 až 3 minútky.

Výrazný prvok

A keď už sme pri líčení - čo takto zabudnúť na zložitý make-up, ktorý zaberie veľa času, a sústrediť sa napríklad len na nalíčenie očí alebo pier? Siahnite po výraznom rúži, ktorý k vašim ústam pritiahne všetku pozornosť, takže si nikto ani nevšimne, že sú pery tým jediným, čo máte nalíčené. To isté platí aj pre oči. Zvýraznite ich ultra čiernou maskarou - váš pohľad zaujme každého. Navyše takéto „rýchlolíčenie" zvládnete za minútku. Doslova!

Neoceniteľná príprava

Tiež patríte k ľuďom, ktorí ráno stratia najviac času pozeraním do šatníkovej skrine a prezliekaním jedného outfitu za druhým? Potom tento „rituál" úplne opustite. Ako? Venujte výberu oblečenia niekoľko minút pred tým, než pôjdete spať. Ráno už potom len siahnete po pripravenom outfite a vkĺznete do neho bez toho, aby ste o ňom museli nejako premýšľať.

Starosti za hlavu

A jedna rada na záver. Každému sa proste občas stane, že naozaj nestíha. No a čo. Nie ste prví ani poslední. Kolegovia určite prežijú, keď sa z času na čas objavíte s neumytými vlasmi a bez nalíčenia, prípadne v topánkach, ktoré sa farebne vôbec nehodia ku zvyšku vášho oblečenia. Nemá cenu sa trápiť kvôli zbytočnostiam. Na to je život príliš krátky!

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Ako sa obliecť do práce? Dodržujte dress code, ale nezabúdajte na svoj štýl

Lámete si hlavu s tým, prečo vaša kolegyňa, ktorá toho rozhodne nevie o nič viac ako vy, zaznamenáva u vašich nadriadených oveľa väčší úspech než vy? Možno za to môžu úplné maličkosti, ktoré by vám s kariérou vôbec nenapadlo spájať. Tak napríklad váš šatník...

Moc skutočne likviduje zdravé myslenie a empatiu

Prečo sa zo zdravo mysliaceho človeka stáva monštrum, keď postúpi v práci či spoločnosti na vplyvnú pozíciu? Pretože moc skutočne ničí zdravý rozum. Tvrdia to vedci z Kanady s tým, že v pozícii šéfa pridelená moc zmení spôsob fungovania mozgu a predovšetkým zlikviduje schopnosť empatie. Aj preto sú šéfovia, manažéri, premiéri a iní vedúci často bezcitní a neschopní chápať emócie druhých.

Horúce počasie robí ľudí extrémne nevrlými a neschopnými spolupráce

Národy, ktoré neboli zvyknuté na extrémne horúčavy, v posledných rokoch kvôli globálnej zmene klímy dosť trpia. Vysoké teploty totiž pôsobia negatívne na mozog a vyvolávajú prudké zmeny nálad a správania. Podľa vedcov z Illinois horúčava nepriaznivo pôsobí na schopnosť spolupráce a toleranciu. Ľudia sú mrzutí, neochotní spolupracovať a nepríjemní jeden na druhého.

Vlastná fľaša na vodu a menej televíznych programov. Aj tak sa dá ušetriť

Tiež sa vždy týždeň pred výplatou nestačíte diviť, ako môže byť vaše konto tak prázdne, keď ste vlastne žiadne veľké výdavky daný mesiac nemali? Máte pocit, že sa vám peniaze strácajú, ale vôbec netušíte kam? Možno len zbytočne míňate za veci, ktoré vaše celkové výdavky zvyšujú nenápadne, ale zato spoľahlivo. Ako tieto drahé maličkosti odbúrať a ušetriť?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Letný recept na slaný koláč z brokolice v kombinácii so syrom nikdy nesklame.

Brokolicový koláč

Celkový čas: 55min

Energie: 577 kJ

Cena: 2,68 EUR


	Veľmi rýchlo pripravená polievka zo zemiakov.

Jednoduchá zemiaková polievka

Celkový čas: 30min

Energie: 353 kJ

Cena: 2,15 EUR


	Recept na jednoduchý vyprážaný pór.

Vyprážaný pór

Celkový čas: 40min

Energie: 682 kJ

Cena: 3,05 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené