Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Z domu behom 5 minút. Ako stíhať a nezblázniť sa

Anketa

Zvládate ranné vstávanie?Práca a financie | 19.6.2017

Čas. Veličina, ktorá sa v dnešnej uponáhľanej dobe vyvažuje zlatom. Hoci väčšina z nás tak nejako nestíha prakticky po celý deň, najväčšia kríza najčastejšie nastáva ráno, než sa vychystáme do práce. Čo s tým?

Poznáte to - vypravíte z domu prakticky všetkých, ale na seba samotnú vám už jednoducho nezostáva čas. Stojíte v kúpeľni v nočnej košeli a je vám jasné, že keď do 5 minút nevyjdete zo dverí, do práce opäť prídete s oneskorením. A to vám na obľúbenosti u nadriadených rozhodne nepridá. Čo s tým?

Pomoc v prášku

Pohľad na hodinky vám jasne hovorí, že na umývanie vlasov už rozhodne toto ráno nedôjde, lenže vaša „hriva" pripomína nevzhľadné raždie, ktoré sa k vášmu zúfalstvu už zase začína mastiť! Pokiaľ máte dlhé vlasy, skúste vec vyriešiť naoko neupraveným drdolom, ktorý dokáže zamaskovať aj tie najväčšie vlasové katastrofy.

Nie je pre vás drdol riešením? Potom majte v zálohe suchý šampón. Proste ho do vlasov nastriekajte a vyčešte. Je to jednoduché a efektívne. A zaberie vám to okolo jedinej minúty!

Rýchle líčenie

Ak je „nestíhanie" vaším každodenným nepriateľom, oplatí sa vám investovať do produktov typu 3 alebo 2 v 1. Skvelé sú napríklad BB alebo CC krémy, make-upy, ktoré nevyžadujú zafixovanie púdrom, očné tiene v ceruzke, hydratačné make-upy s UV faktorom... Skrátka čím viac funkcií, tým lepšie. Možno nie dlhodobo, ale v krízových situáciách sú takéto produkty spásou. Líčenie vďaka nim skrátite na 2 až 3 minútky.

Výrazný prvok

A keď už sme pri líčení - čo takto zabudnúť na zložitý make-up, ktorý zaberie veľa času, a sústrediť sa napríklad len na nalíčenie očí alebo pier? Siahnite po výraznom rúži, ktorý k vašim ústam pritiahne všetku pozornosť, takže si nikto ani nevšimne, že sú pery tým jediným, čo máte nalíčené. To isté platí aj pre oči. Zvýraznite ich ultra čiernou maskarou - váš pohľad zaujme každého. Navyše takéto „rýchlolíčenie" zvládnete za minútku. Doslova!

Neoceniteľná príprava

Tiež patríte k ľuďom, ktorí ráno stratia najviac času pozeraním do šatníkovej skrine a prezliekaním jedného outfitu za druhým? Potom tento „rituál" úplne opustite. Ako? Venujte výberu oblečenia niekoľko minút pred tým, než pôjdete spať. Ráno už potom len siahnete po pripravenom outfite a vkĺznete do neho bez toho, aby ste o ňom museli nejako premýšľať.

Starosti za hlavu

A jedna rada na záver. Každému sa proste občas stane, že naozaj nestíha. No a čo. Nie ste prví ani poslední. Kolegovia určite prežijú, keď sa z času na čas objavíte s neumytými vlasmi a bez nalíčenia, prípadne v topánkach, ktoré sa farebne vôbec nehodia ku zvyšku vášho oblečenia. Nemá cenu sa trápiť kvôli zbytočnostiam. Na to je život príliš krátky!

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Z domu behom 5 minút. Ako stíhať a nezblázniť sa

Čas. Veličina, ktorá sa v dnešnej uponáhľanej dobe vyvažuje zlatom. Hoci väčšina z nás tak nejako nestíha prakticky po celý deň, najväčšia kríza najčastejšie nastáva ráno, než sa vychystáme do práce. Čo s tým?

Nestíhate? Naučte sa lepšie plánovať svoj čas

Tiež máte pocit, že máte na všetko stále menej času? Neustále niečo naháňate na poslednú chvíľu a o tom, že by ste mali čas len sama na seba, si môžete nechať iba zdať? Možno je na čase začať si deň plánovať. Ako?

Spoznajte včas, že je potrebné zmeniť zamestnanie

Občas je zrejmé, že vás práca ničí - netešíte sa do nej, s kolegami či nadriadenými máte spory, nič vás v nej nebaví... Lenže čo keď existujú aj iné znaky, že vám práca zasahuje negatívne do života viac, než je zdravé?

Čestne zarobené peniaze robia ľuďom väčšiu radosť

Vedci z Londýna dokázali, že v ľuďoch je prirodzene zakotvená dobrota a čestné správanie vyvoláva v mozgu pozitívnejšie reakcie než to nepoctivé. Z experimentálnych pokusov totiž vyplýva, že mozog väčšiny ľudí reaguje pozitívnejšie na čestne zarobené peniaze - zažíva silnejší pocit radosti - ako na nepoctivo získané financie.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené