Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Práca a financie


Z domu behom 5 minút. Ako stíhať a nezblázniť sa

19.6.2017

Čas. Veličina, ktorá sa v dnešnej uponáhľanej dobe vyvažuje zlatom. Hoci väčšina z nás tak nejako nestíha prakticky po celý deň, najväčšia kríza najčastejšie nastáva ráno, než sa vychystáme do práce. Čo s tým?

Spoznajte včas, že je potrebné zmeniť zamestnanie

13.6.2017

Občas je zrejmé, že vás práca ničí - netešíte sa do nej, s kolegami či nadriadenými máte spory, nič vás v nej nebaví... Lenže čo keď existujú aj iné znaky, že vám práca zasahuje negatívne do života viac, než je zdravé?

Nestíhate? Naučte sa lepšie plánovať svoj čas

2.6.2017

Tiež máte pocit, že máte na všetko stále menej času? Neustále niečo naháňate na poslednú chvíľu a o tom, že by ste mali čas len sama na seba, si môžete nechať iba zdať? Možno je na čase začať si deň plánovať. Ako?

Čestne zarobené peniaze robia ľuďom väčšiu radosť

30.5.2017

Vedci z Londýna dokázali, že v ľuďoch je prirodzene zakotvená dobrota a čestné správanie vyvoláva v mozgu pozitívnejšie reakcie než to nepoctivé. Z experimentálnych pokusov totiž vyplýva, že mozog väčšiny ľudí reaguje pozitívnejšie na čestne zarobené peniaze - zažíva silnejší pocit radosti - ako na nepoctivo získané financie.

Nákupná mánia? Zistite, či nie ste na ceste stať sa shopaholikom

22.5.2017

Len máloktorá žena nemiluje nakupovanie. Avšak stále pribúda tých, ktoré prekročia akúsi pomyselnú hranicu a nákupy sa u nich stanú mániou, skrátka prepadnú závislosti. Premýšľate, či už tiež nie ste na ceste k takzvanému shopaholizmu?

Pri pracovnom pohovore pomôže telefonát s rodinou i úsmev

15.5.2017

Pracovný pohovor. Situácia, v ktorej máte pôsobiť sebaisto, uvoľnene, inteligentne, informovane, sčítane, pokojne... Lenže potom počujete svoje meno, rozklepú sa vám kolená, spotia dlane (a keby len tie) a zabudnete aj to, ako sa voláte. Čo s tým?

Dávajte pozor na to, čo ukladáte do pracovného počítača. Môžete ohroziť svoju kariéru

10.5.2017

Služobný počítač je pre mnohých z nás takým druhým počítačom, ktorý máme na používanie. A ruku na srdce - len málokto z nás ho striktne využíva na pracovné účely. A tak v ňom mávame aj pár osobných vecí či údajov. Ktoré súbory v služobnom počítači však môžu priamo ohroziť našu kariéru?

Zlozvyky, ktoré vám môžu v práci vážne uškodiť

4.5.2017

Čo na tom, že svojím výkonom ašpirujete na zamestnanca roka a svojej práci obetujete prvé aj posledné. Napriek tomu má váš šéf tak nejako radšej kolegu, ktorý vám odborne nesiaha ani po členky. Ako je to možné? Možno si svoju pozíciu sabotujete niektorými z nasledujúcich zlozvykov.

Zistite, či už nie je čas zmeniť prácu

28.4.2017

Desať rokov v jednom zamestnaní. Je to dlho, alebo nie? Zatiaľ čo niektorí ľudia vidia v dlhoročnom zotrvaní na jednom mieste samé pozitíva, iní si ani nedokážu predstaviť, že by jednu prácu vykonávali dlhšie ako 3 roky. Existuje vôbec „optimálna" lehota na zmenu zamestnania?

Bohatstvo sa dnes prejavuje „kňučaním nad nedostatkom času"

12.4.2017

Ešte pred niekoľkými rokmi sa ľudia, snažiaci sa dokazovať svoj vyšší spoločenský status, chválili exotickou dovolenkou či novou golfovou výbavou. Sociológovia z Harvardovej univerzity ale tvrdia, že toto už dávno nie je moderné. Dnes sa musia tí, ktorí chcú byť niekým „viac", chváliť hektickým životným štýlom.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené