Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
pondelok 25. mája | meniny má  Urban
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Práca a financie


Ako sa obliecť do práce? Dodržujte dress code, ale nezabúdajte na svoj štýl

28. 7. 2017

Lámete si hlavu s tým, prečo vaša kolegyňa, ktorá toho rozhodne nevie o nič viac ako vy, zaznamenáva u vašich nadriadených oveľa väčší úspech než vy? Možno za to môžu úplné maličkosti, ktoré by vám s kariérou vôbec nenapadlo spájať. Tak napríklad váš šatník...

Horúce počasie robí ľudí extrémne nevrlými a neschopnými spolupráce

21. 7. 2017

Národy, ktoré neboli zvyknuté na extrémne horúčavy, v posledných rokoch kvôli globálnej zmene klímy dosť trpia. Vysoké teploty totiž pôsobia negatívne na mozog a vyvolávajú prudké zmeny nálad a správania. Podľa vedcov z Illinois horúčava nepriaznivo pôsobí na schopnosť spolupráce a toleranciu. Ľudia sú mrzutí, neochotní spolupracovať a nepríjemní jeden na druhého.

Moc skutočne likviduje zdravé myslenie a empatiu

17. 7. 2017

Prečo sa zo zdravo mysliaceho človeka stáva monštrum, keď postúpi v práci či spoločnosti na vplyvnú pozíciu? Pretože moc skutočne ničí zdravý rozum. Tvrdia to vedci z Kanady s tým, že v pozícii šéfa pridelená moc zmení spôsob fungovania mozgu a predovšetkým zlikviduje schopnosť empatie. Aj preto sú šéfovia, manažéri, premiéri a iní vedúci často bezcitní a neschopní chápať emócie druhých.

Vlastná fľaša na vodu a menej televíznych programov. Aj tak sa dá ušetriť

10. 7. 2017

Tiež sa vždy týždeň pred výplatou nestačíte diviť, ako môže byť vaše konto tak prázdne, keď ste vlastne žiadne veľké výdavky daný mesiac nemali? Máte pocit, že sa vám peniaze strácajú, ale vôbec netušíte kam? Možno len zbytočne míňate za veci, ktoré vaše celkové výdavky zvyšujú nenápadne, ale zato spoľahlivo. Ako tieto drahé maličkosti odbúrať a ušetriť?

Starosti s rodinnými financiami? Naučte sa ich zvládať

30. 6. 2017

Málokto má v živote to šťastie, že by mal na rozhadzovanie. Väčšina z nás žije s jasne stanoveným príjmom a musí rozmýšľať, za čo ho utratí. Lenže udržať rozpočet v daných medziach je občas zložitejšie, než by sa zdalo. Ako udržať financie na uzde?

Z domu behom 5 minút. Ako stíhať a nezblázniť sa

19. 6. 2017

Čas. Veličina, ktorá sa v dnešnej uponáhľanej dobe vyvažuje zlatom. Hoci väčšina z nás tak nejako nestíha prakticky po celý deň, najväčšia kríza najčastejšie nastáva ráno, než sa vychystáme do práce. Čo s tým?

Spoznajte včas, že je potrebné zmeniť zamestnanie

13. 6. 2017

Občas je zrejmé, že vás práca ničí - netešíte sa do nej, s kolegami či nadriadenými máte spory, nič vás v nej nebaví... Lenže čo keď existujú aj iné znaky, že vám práca zasahuje negatívne do života viac, než je zdravé?

Nestíhate? Naučte sa lepšie plánovať svoj čas

2. 6. 2017

Tiež máte pocit, že máte na všetko stále menej času? Neustále niečo naháňate na poslednú chvíľu a o tom, že by ste mali čas len sama na seba, si môžete nechať iba zdať? Možno je na čase začať si deň plánovať. Ako?

Čestne zarobené peniaze robia ľuďom väčšiu radosť

30. 5. 2017

Vedci z Londýna dokázali, že v ľuďoch je prirodzene zakotvená dobrota a čestné správanie vyvoláva v mozgu pozitívnejšie reakcie než to nepoctivé. Z experimentálnych pokusov totiž vyplýva, že mozog väčšiny ľudí reaguje pozitívnejšie na čestne zarobené peniaze - zažíva silnejší pocit radosti - ako na nepoctivo získané financie.

Nákupná mánia? Zistite, či nie ste na ceste stať sa shopaholikom

22. 5. 2017

Len máloktorá žena nemiluje nakupovanie. Avšak stále pribúda tých, ktoré prekročia akúsi pomyselnú hranicu a nákupy sa u nich stanú mániou, skrátka prepadnú závislosti. Premýšľate, či už tiež nie ste na ceste k takzvanému shopaholizmu?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na večeru


	Veľmi jednoduchý a rýchly recept na prípravu zemiakov. Ako príloha alebo samostatný pokrm s mliekom alebo zeleninovým šalátom.

Pečené zemiaky s pažítkou

Celkový čas: 1h a 10min

Energie: 460 kJ

Cena: 1,25 €


	Chutná úprava bravčových rebierok.

Rebierka na pive

Celkový čas: 1h a 10min

Energie: 588 kJ

Cena: 3,89 €


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené