Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Opomínané účinky citróna. Zbaví vás lupín i strií

Anketa

A ako používate citrón vy?

Krása a móda | 31. 7. 2017

Rad z nás míňa horibilné sumy peňazí za najrôznejšie kozmetické prípravky. Pritom jeden univerzálny máme zrejme všetci dávno v chladničke. Malý žltý plod preslávený svojou kyslou chuťou dokáže nielen osviežiť nápoje a pokrmy, ale aj zatočiť s celou radou „kazisvetov" našej krásy.

Ako využiť citrón pre krásu a zdravie?

Bojovník proti lupinám

Ak vás trápia lupiny, potom viete, že boj s nimi je často dlhodobou záležitosťou. Aj keď si kupujete špecializované šampóny, úspech nemusí byť vždy stopercentný. Pomôžte pokožke hlavy aj citrónom! Má antibakteriálne účinky, a tak dokáže výrazne zlepšiť stav kože. Približne pol hodiny predtým, než si pôjdete umývať vlasy, naneste na pokožku hlavy citrónovú šťavu a nechajte pôsobiť. Potom vlasy umyte, ako ste zvyknutí.

Vzpruha pre nechty

Krehké alebo zažltnuté nechty dokážu poriadne sabotovať naše pokusy o upravené a elegantné ruky! Ak potrebujete nechty len vybieliť, vytlačte šťavu z citróna a ponorte do nej končeky prstov. Pre spevnenie nechtov a tiež podporu rastu zmiešajte šťavu s roztlačeným cesnakom a aplikujte na nechty. Po pár minútach pôsobenia opláchnite.

Záchrana hrubých lakťov

Ak patríte medzi tých, ktorých trápi stvrdnutá a tmavá koža na lakťoch (či kolenách), siahnite tiež po citróne. Šťavu z neho aplikujte priamo na postihnuté miesta, nechajte pôsobiť a potom opláchnite. Citrón kožu zjemní a zosvetlí.

Pomocník pri akné

Citrón má silné antibakteriálne a protizápalové účinky. A tak nie je divu, že dokáže pomôcť pri liečbe akné. Prizvite k nemu na pomoc ešte med a obe ingrediencie zmiešajte tak, aby vznikla jednoliata, nie príliš tekutá hmota. Tú potom naneste na postihnuté miesta vo forme masky, nechajte 15 minút kúzliť a potom dobre opláchnite. Pre čo najlepšie výsledky opakujte aspoň dvakrát týždenne.

Vzpruha pre spotené nohy

Nielen v lete bojuje rad z nás so zaparenými a - čo si budeme nahovárať - aj nie príliš voňavými chodidlami. Ako odstrániť nepríjemný zápach? Vezmite lavór, naplňte ho teplou vodou a prilejte šťavu z jedného citróna. Nôžky potom do zmesi na 15 minút ponorte. Okrem voňavých chodidiel získate aj krásne mäkkú kožu.

Nepriateľ strií

Strie si odnáša z tehotenstva skoro každá mamička. A aj keď je takmer nemožné sa ich zbaviť úplne, možno ich výrazne zmierniť alebo aspoň „zamaskovať". A aj v tom vám môže citrón výrazne pomôcť! Proste tento plod rozpoľte a jemne s ním prechádzajte po postihnutej oblasti. Potom ešte nechajte 15 minút pôsobiť šťavu, ktorá sa na pokožke „uchytila". Potom kožu starostlivo opláchnite.

Autor: Nela Novotná

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Opomínané účinky citróna. Zbaví vás lupín i strií

Krása a móda| 31. 7. 2017

Rad z nás míňa horibilné sumy peňazí za najrôznejšie kozmetické prípravky. Pritom jeden univerzálny máme zrejme všetci dávno v chladničke. Malý žltý plod preslávený svojou kyslou chuťou dokáže nielen osviežiť nápoje a pokrmy, ale aj zatočiť s celou radou „kazisvetov" našej krásy.

Štylistické chyby, ktoré vám kazia imidž

Krása a móda| 26. 7. 2017

Ako vyzerať o dosť staršia? Stylisti varujú pred zásadnými omylmi, ktoré prezrádzajú vek viac ako šedivé vlasy alebo vráskavé ruky. Vyvarujte sa týchto trapasov!

Časti tela, ktoré pri opaľovaní zabúdame chrániť

Krása a móda| 28. 7. 2017

Slnečné letné počasie neprináša vždy len radosti, ale aj nepríjemné spáleniny. To keď podceníme ochranu pokožky pred pôsobením slnečných lúčov. Väčšina z nás si poctivo natiera napríklad chrbát alebo tvár, ale zabúda na ďalšie časti tela, ktoré sú ku spáleninám extrémne náchylné.

Ľudia s malými zubami by sa mali smiať so stiahnutými perami

Krása a móda| 24. 7. 2017

Recept na dokonalý úsmev nie je univerzálny. Preukázali to psychológovia z Minnesoty, ktorí pomocou trojrozmernej počítačovej grafiky testovali, aký úsmev pripadá ľuďom najatraktívnejší. A ich odporúčania závisia na dvoch typoch úst. Jedinci so širokými úsmevmi a ústami plnými zubov by sa mali vyškierať od ucha k uchu. Ale tí, ktorí majú maličké ústočká a malý chrup, by mali radšej úsmev roztiahnuť so spojenými perami.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Hamburger je veľmi obľúbenou pochúťkou. Vyskúšajte, ako chutí hamburger z morčacieho mäsa.

Hamburger z morčacieho mäsa

Celkový čas: 50min

Energie: 662 kJ

Cena: 3,65 €


	Recept na prípravu pangasia s farebnou paprikou.

Pangasius s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 522 kJ

Cena: 4 €


	Celozrnné cestoviny s olivami a pestom.

Penne s petrželkovým pestom

Celkový čas: 50min

Energie: 759 kJ

Cena: 3,15 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené