Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Časti tela, ktoré pri opaľovaní zabúdame chrániť

Anketa

Aký ochranný faktor používate pri opaľovaní?


Krása a móda | 28. 7. 2017

Slnečné letné počasie neprináša vždy len radosti, ale aj nepríjemné spáleniny. To keď podceníme ochranu pokožky pred pôsobením slnečných lúčov. Väčšina z nás si poctivo natiera napríklad chrbát alebo tvár, ale zabúda na ďalšie časti tela, ktoré sú ku spáleninám extrémne náchylné.

Ak ležíme na pláži alebo pri rybníku, prípadne vyrazíme na výlet, väčšinou si natrieme chrbát, nohy, paže, dekolt. Ale čo ostatné partie?

Ach, tá hlava

Kým tvári venujeme pozornosť, o cestičke vo vlasoch už sa to príliš povedať nedá. A pritom tá je na spálenie veľmi náchylná! Každý, kto si ju niekedy „pripiekol", vám potvrdí, ako bolestivé môže byť aj obyčajné česanie. So spálenou kožou hlavy mávajú napokon veľa skúseností aj páni s plešinou - aj tí by sa mali vždy vonku pred slnkom chrániť! Poobzerajte sa v obchode po špeciálnom prípravku s UV faktorom, ktorý je pre pokožku hlavy určený. Prípadne zvoľte emulziu, ktorá vám nezlepí či nezamastí vlasy.

Cestička vo vlasoch nie je jediným zanedbávaným miestom na hlave. Schválne, kedy ste si naposledy naniesli prípravok určený na opaľovanie na uši? Pritom také spálené špičky uší vám môžu spôsobiť nejednu bezsennú noc.

A hlava do tretice. Nikdy nezabúdajte naniesť prípravok s UV faktorom aj na pery! Ak sa vám nechce na pery používať klasický opaľovací krém, kúpte si špeciálny balzam na pery. Pamätajte, že jeho aplikáciu musíte často opakovať!

Ramená, kolená a spol.

Veľa ľudí si síce natrie chrbát, ale zabúdajú na krk a ramená. Pritom tu je pokožka veľmi citlivá a veľmi rada sa spáli. Rovnako je tomu aj na bruchu. To navyše nevystavujeme slnečným lúčom po celý rok, a tak je veľmi citlivá na slnko.

K ďalším zabúdaným partiám patrí podpazušie a vôbec celá spodná strana paží (akonáhle si napríklad na deke pri vode dáte ruky za hlavu, vystavujete túto veľmi jemnú pokožku slnku).

Na nohách nevenujeme dostatočnú pozornosť spodnej strane kolien, ale tiež napríklad nártom a prstom na nôžkach (tie nezabúdajte natierať, kedykoľvek vychádzate von len v sandáloch alebo žabkách či iných otvorených topánkach, a to nielen k vode, ale napríklad aj pri ceste na nákup a pod.).

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Opomínané účinky citróna. Zbaví vás lupín i strií

Krása a móda| 31. 7. 2017

Rad z nás míňa horibilné sumy peňazí za najrôznejšie kozmetické prípravky. Pritom jeden univerzálny máme zrejme všetci dávno v chladničke. Malý žltý plod preslávený svojou kyslou chuťou dokáže nielen osviežiť nápoje a pokrmy, ale aj zatočiť s celou radou „kazisvetov" našej krásy.

Štylistické chyby, ktoré vám kazia imidž

Krása a móda| 26. 7. 2017

Ako vyzerať o dosť staršia? Stylisti varujú pred zásadnými omylmi, ktoré prezrádzajú vek viac ako šedivé vlasy alebo vráskavé ruky. Vyvarujte sa týchto trapasov!

Časti tela, ktoré pri opaľovaní zabúdame chrániť

Krása a móda| 28. 7. 2017

Slnečné letné počasie neprináša vždy len radosti, ale aj nepríjemné spáleniny. To keď podceníme ochranu pokožky pred pôsobením slnečných lúčov. Väčšina z nás si poctivo natiera napríklad chrbát alebo tvár, ale zabúda na ďalšie časti tela, ktoré sú ku spáleninám extrémne náchylné.

Ľudia s malými zubami by sa mali smiať so stiahnutými perami

Krása a móda| 24. 7. 2017

Recept na dokonalý úsmev nie je univerzálny. Preukázali to psychológovia z Minnesoty, ktorí pomocou trojrozmernej počítačovej grafiky testovali, aký úsmev pripadá ľuďom najatraktívnejší. A ich odporúčania závisia na dvoch typoch úst. Jedinci so širokými úsmevmi a ústami plnými zubov by sa mali vyškierať od ucha k uchu. Ale tí, ktorí majú maličké ústočká a malý chrup, by mali radšej úsmev roztiahnuť so spojenými perami.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Hamburger je veľmi obľúbenou pochúťkou. Vyskúšajte, ako chutí hamburger z morčacieho mäsa.

Hamburger z morčacieho mäsa

Celkový čas: 50min

Energie: 662 kJ

Cena: 3,65 €


	Recept na prípravu pangasia s farebnou paprikou.

Pangasius s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 522 kJ

Cena: 4 €


	Celozrnné cestoviny s olivami a pestom.

Penne s petrželkovým pestom

Celkový čas: 50min

Energie: 759 kJ

Cena: 3,15 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené