Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
sobota 22. októbra | meniny má  Sergej
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Očné linky. Vykúzlite si hlboký sexi pohľad

Krása a móda | 20.5.2011

Dokonale nalíčené, tzv. mačacie oči po vzore Brigitte Bardot sú opäť in. Ich kúzlu prepadla aj extravagantná speváčka Lady Gaga, objavili sa aj na aktuálnych prehliadkach významných módnych tvorcov. Vykúzliť na viečku dokonalý oblúk nie je úplne ľahké, ale s trochou tréningu to čoskoro zvládnete.

A stojí to za to. Líčenie očí ohraničených lesklou, rôzne silnou čiernou linkou, doplnené už len dokonale nalíčenými vejárikmi rias, patrí k najtradičnejším zkrášlovacím trikom hviezd. Dokáže totiž oku vykúzliť zaujímavejší tvar, tvári podmanivý výraz a hlboký dynamický pohľad. V spojení
s bledou, až alabastrovou pleťou a jemnými, menej nápadnými odtieňami rúžu vzniká naozaj klasické líčenie vhodné pre každú príležitosť.

Chce to cvik

Namaľovať si ale dokonale klenutý oblúk, navyše hneď dvakrát po sebe aplikátorom s tekutým líčidlom vyžaduje istú mieru zručnosti. Odpozerajte teda triky od kozmetických profesionálov. Klasický postup, ktorý využívate pri maľovaní kajalových liniek či nanášaní tieňov, teda od vnútorného kútika oka k vonkajšiemu, tu nie je na mieste. Vizážisti radia začať úplne netradične - uprostred. Najprv teda vykúzlite klenutý oblúk, potom ho pretiahnite k vonkajšiemu okraju oka, kde by linka mala byť skôr silnejšia. Nakoniec dolaďte vnútorný kútik tenšou linkou.

Ako to robia profesionáli?

Ak chcete postupovať úplne ako odborníci, najskôr si naznačte len základnú líniu tvaru linky, potom sa zamerajte na riasy a nakoniec dolíčte linku tzv. naostro. Tento postup podľa slov odborníkov garantuje oveľa dlhšiu "životnosť" líčenia. S šírkou linky to ale pre bežné civilné nosenie príliš nepreháňajte. Hviezdne maniere v líčení sú síce vizuálne príťažlivé, hodia sa ale skôr pre špeciálne príležitosti - večierky a pod.

Aké linky zvoliť

Najčastejšie sa pri líčení liniek používajú klasické tekuté líčidlá s výraznými a lesklými čiernymi pigmentami. Tenučký štetec vyžaduje pevnú ruku a už spomínanú zručnosť. Ak si na neho ešte netrúfate, hoci sa nie je čoho obávať, môžete začať s modernými prípravkami, tzv. fixkami - tekutými perami, ktoré nemusíte namáčať, líčidlo sa z nich samo postupne uvoľňuje. Cvik je na mieste aj pri použití fixiek, aplikácia je však jednoduchšia a množstvo líčidla, ktoré sa pri pohybe po koži uvoľňuje, je rovnomerné. Ak neprahnete po výraznom lesku a dlhotrvajúcom efekte, vystačíte si aj s dobre zastrúhanou kajalovou ceruzkou. Jej hrot by ale mal byť skôr oblý, aby linka mala širší rozmer a bola viditeľnejšia. Po aplikácii tekutých liniek vydržte chvíľu bez žmurkania alebo oči zatvorte, doprajete tak líčidlám zaschnutie a vyhnete sa nepekným odtlačkom na hornom viečku.

A aké použiť farby?

Hitom je jednoznačne čiernočierna klasika. Mottom novodobých módnych trendov je ale predovšetkým sloboda, nemusíte sa teda striktne držať módneho diktátu a pokojne siahnite aj po farebných očných linkách. U tých je potreba zosúladiť ich s modelom, a tiež zohľadniť, či si budú rozumieť s farbou vašej očnej dúhovky, ktorú dokážu citlivo zvolené odtiene príjemne podčiarknuť. Nosia sa teda rôzne pastelové farby, aj u nich ale platí významne potlačiť ostatné formy líčenia, inak by výsledný efekt mohol pôsobiť skôr prehnane a komicky.

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 0 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Holenie v zime: Na čo si dať pozor?

Krása a móda| včera 9:03

Hoci pre mnohých z nás nie je zima úplne najobľúbenejším obdobím, z jedného dôvodu ju môžeme pochváliť – mnohé z nás si totiž nemusia každý deň holiť nohy. Dlhé nohavice a čižmy zakryjú, čo by v lete odhalili slnečné lúče a krátke šaty.

Dokonalý make-up: Ako na to?

Krása a móda| 19.10.2016

Make-up, ktorý by vydržal celý deň a večer vyzeral tak dokonale ako ráno? Zdá sa vám to ako ideálna, a teda neuskutočniteľná predstava? Potom vás vyvedieme z omylu!

Vytláčanie vyrážok môže spôsobiť až smrť

Krása a móda| 20.10.2016

Dermatológovia, kozmetičky aj praktickí lekári svojich klientov vždy odrádzajú od vytláčania pupienkov a akné na tvári. Otvorenie zapáleného póru totiž predstavuje bránu pre infekciu a navyše stláčanie nechtami často spôsobuje zjazvenie miesta. Lenže málokto vie, že na tvári sa nachádza trojuholník, v rámci ktorého je stláčanie vyrážok extra nebezpečné. Môže skončiť aj smrťou.

3 tipy štylistky, ako nosiť letné šaty aj na jeseň!

Krása a móda| 17.10.2016

Jesenné rána sú chladné a zo dňa na deň môže ortuť teplomera klesnúť o niekoľko stupňov. Čo potom robiť so všetkými krásnymi letnými šatami? Tiež sa ich ešte nechcete za žiadnu cenu vzdať? Ani nemusíte! Máme pre vás 3 tipy, ako nosiť ľahké šaty aj na jeseň a nezmrznúť.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

21.10.2016

Tohtoročná úroda.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Šalát s lososom a olivami sa hodí ako ľahký predkrm alebo pokojne ako samostatný šalát na ľahkú večeru.

Šalát s lososom a olivami

Celkový čas: 20min

Energie: 407 kJ

Cena: 2,14 EUR


	Máte hlad, ale nechce sa vám dlho stáť pri sporáku? Potom siahnite po recepte na cuketová gnocchi. Rýchlejšie to snáď už ani nemôže byť.

Cuketové gnocchi

Celkový čas: 50min

Energie: 340 kJ

Cena: 3,21 EUR


	Jednoduchý a zdravý recept na prípravu tresky.

Treska s pikantnou horčicou

Celkový čas: 50min

Energie: 478 kJ

Cena: 5,21 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené