Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
pondelok 31. augusta | meniny má  Nora
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Očné linky. Vykúzlite si hlboký sexi pohľad

Krása a móda | 20.5.2011

Dokonale nalíčené, tzv. mačacie oči po vzore Brigitte Bardot sú opäť in. Ich kúzlu prepadla aj extravagantná speváčka Lady Gaga, objavili sa aj na aktuálnych prehliadkach významných módnych tvorcov. Vykúzliť na viečku dokonalý oblúk nie je úplne ľahké, ale s trochou tréningu to čoskoro zvládnete.

A stojí to za to. Líčenie očí ohraničených lesklou, rôzne silnou čiernou linkou, doplnené už len dokonale nalíčenými vejárikmi rias, patrí k najtradičnejším zkrášlovacím trikom hviezd. Dokáže totiž oku vykúzliť zaujímavejší tvar, tvári podmanivý výraz a hlboký dynamický pohľad. V spojení
s bledou, až alabastrovou pleťou a jemnými, menej nápadnými odtieňami rúžu vzniká naozaj klasické líčenie vhodné pre každú príležitosť.

Chce to cvik

Namaľovať si ale dokonale klenutý oblúk, navyše hneď dvakrát po sebe aplikátorom s tekutým líčidlom vyžaduje istú mieru zručnosti. Odpozerajte teda triky od kozmetických profesionálov. Klasický postup, ktorý využívate pri maľovaní kajalových liniek či nanášaní tieňov, teda od vnútorného kútika oka k vonkajšiemu, tu nie je na mieste. Vizážisti radia začať úplne netradične - uprostred. Najprv teda vykúzlite klenutý oblúk, potom ho pretiahnite k vonkajšiemu okraju oka, kde by linka mala byť skôr silnejšia. Nakoniec dolaďte vnútorný kútik tenšou linkou.

Ako to robia profesionáli?

Ak chcete postupovať úplne ako odborníci, najskôr si naznačte len základnú líniu tvaru linky, potom sa zamerajte na riasy a nakoniec dolíčte linku tzv. naostro. Tento postup podľa slov odborníkov garantuje oveľa dlhšiu "životnosť" líčenia. S šírkou linky to ale pre bežné civilné nosenie príliš nepreháňajte. Hviezdne maniere v líčení sú síce vizuálne príťažlivé, hodia sa ale skôr pre špeciálne príležitosti - večierky a pod.

Aké linky zvoliť

Najčastejšie sa pri líčení liniek používajú klasické tekuté líčidlá s výraznými a lesklými čiernymi pigmentami. Tenučký štetec vyžaduje pevnú ruku a už spomínanú zručnosť. Ak si na neho ešte netrúfate, hoci sa nie je čoho obávať, môžete začať s modernými prípravkami, tzv. fixkami - tekutými perami, ktoré nemusíte namáčať, líčidlo sa z nich samo postupne uvoľňuje. Cvik je na mieste aj pri použití fixiek, aplikácia je však jednoduchšia a množstvo líčidla, ktoré sa pri pohybe po koži uvoľňuje, je rovnomerné. Ak neprahnete po výraznom lesku a dlhotrvajúcom efekte, vystačíte si aj s dobre zastrúhanou kajalovou ceruzkou. Jej hrot by ale mal byť skôr oblý, aby linka mala širší rozmer a bola viditeľnejšia. Po aplikácii tekutých liniek vydržte chvíľu bez žmurkania alebo oči zatvorte, doprajete tak líčidlám zaschnutie a vyhnete sa nepekným odtlačkom na hornom viečku.

A aké použiť farby?

Hitom je jednoznačne čiernočierna klasika. Mottom novodobých módnych trendov je ale predovšetkým sloboda, nemusíte sa teda striktne držať módneho diktátu a pokojne siahnite aj po farebných očných linkách. U tých je potreba zosúladiť ich s modelom, a tiež zohľadniť, či si budú rozumieť s farbou vašej očnej dúhovky, ktorú dokážu citlivo zvolené odtiene príjemne podčiarknuť. Nosia sa teda rôzne pastelové farby, aj u nich ale platí významne potlačiť ostatné formy líčenia, inak by výsledný efekt mohol pôsobiť skôr prehnane a komicky.

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 0 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Viac ako len bielizeň. Čipkované podprsenky sú hitom sezóny!

Krása a móda| 25.8.2015

Riešiť, či vám vidieť ramienko, tentoraz nemusíte. Čipkované podprsenky sú momentálne trendom a tvoria neoddeliteľnú súčasť outfitu. A navyše, poznáte lepší spôsob, ako rozmaznať samy seba, než si zaobstarať krásnu bielizeň?

Čo naozaj zacelí rozštiepené a poškodené vlasy?

Krása a móda| 20.8.2015

To, čo ľudia väčšinou hľadajú v kozmetike, ponúka príroda už dávno. A oveľa šetrnejšie. Väčšina syntetických látok, používaných na hydratáciu vlasov a zacelenie rozštiepených končekov, poškodzuje zdravie či prírodu, pretože má aj vedľajšie účinky. Telesné schránky kôrovcov však obsahujú polysacharid, ktorý udržuje vlasy vlhké a zaceľuje korienky bez toho, aby mal nežiaduce vedľajšie účinky.

Prebdená noc? Zamaskujte ju!

Krása a móda| 21.8.2015

Leto je obdobím večierkov, grilovania, posedenia s priateľmi na záhradke, a teda aj ponocovania. Nie je žiadnou raritou, že v práci stretnete niekoho, kto vyzerá skôr ako zombie. Ako sa takémuto vzhľadu po prebdenej noci vyhnúť?

Zľavy vrcholia: Štylistka pre vás vybrala šaty aj za polovicu!

Krása a móda| 13.8.2015

Koľko šiat je už príliš? Ak si aj vy myslíte, že takéto číslo neexistuje, užijete si nasledujúci výber. Nájdete v ňom totiž letné šaty, na ktorých visí ceduľka "zľava". A pozor, mnohé kúpite za polovicu pôvodnej ceny!

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Koľko hodín denne spíte?
dieťa dňa

31.8.2015

Rada sa čľapkám.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Recept na kurča s červenou paprikou a zemiakmi.

Kurča so zeleninou

Celkový čas: 1h a 15min

Energie: 483 kJ

Cena: 4,21 EUR


	Chutney ( čatní) je tradičná pochutina indickej kuchyne. Ostré chutney skvelo dopĺňa fádny pokrm a svojou farbou pekne oživuje servírované jedlo. Vychutnajte si jeho chuť v tomto jedle.

Morčacie prsia s Cranberry-orechovým chutney

Celkový čas: 1h a 25min

Energie: 653 kJ


	Recept na kuracie stehná na šalotkách so sušenými slivkami.

Kuracie stehná na šalotkách

Celkový čas: 1h a 15min

Energie: 400 kJ

Cena: 3,69 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené