Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 19. apríla | meniny má  Jela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Ako opticky zväčšiť oči? Poznáme triky profesionálok, ktoré zvládnu aj začiatočníčky

Anketa

Vyberáte si líčenie podľa farby svojich očí?
Krása a móda | 7.6.2012

Že vás príroda neobdarila kukadlami a lá bábika Barbie? Potom nie je potrebné zúfať, oči možno totiž jednoducho opticky zväčšiť!

Stačí k tomu dodržiavať pár krokov.

Obočie je základ

Správny tvar obočia je veľmi dôležitý - môže zmeniť výraz celej vašej tváre. Preferuje sa prirodzený tvar, ktorý je upravený podľa potreby (žiadne úplne vytrhané obočie a miesto neho linka ceruzkou), obočie by nemalo byť zrastené. Ak si nie ste istá, aký tvar je pre vás ten pravý, nechajte si poradiť od profesionálky a potom už len požadovanú formu obočia udržujte.

Rovnako je dobré obočie ľahko zvýrazniť ceruzkou alebo tieňmi (samozrejme musíte rešpektovať prirodzenú farbu obočia, s príliš tmavým by ste pôsobila neprirodzene). Dobrým trikom je aplikovať svetlunký, ľahko sa trblietajúci očný tieň tesne pod líniu obočia - váš pohľad sa krásne rozjasní a oči sa budú zdať väčšie.

Pomôže maskara

Opticky väčšie oči za pomoci riasenky, to znamená investovať do naozaj kvalitného výrobku (štetec by mal byť primerane veľký a hlavne veľmi hustý, aby riasy nezlepoval, ale naopak pekne oddelil) a naniesť ho viac ako jednu vrstvu. Rad žien sa ráno uspokojí len s tým, že riasy maskarou v rýchlosti len tak prejdú, ale ak chcete naozaj rozjasniť pohľad, budete musieť počkať, až prvá vrstva zaschne a aplikovať druhú (prípadne celý postup zopakovať ešte raz). Pozor ale na to, aby vaše riasy nevyzerali ako jeden veľký "zlepenec" alebo aby sa vám na nich nevytvorili nepekné žmolky riasenky. Bude to chcieť skrátka trochu zručnosti, ale stojí to za to.

Aké očné tiene?

Veľa žien má pocit, že ak bude používať pre zväčšenie očí tmavé tiene, bude ich bielko s tmavou farbou pekne kontrastovať a oči sa opticky budú zdať väčšie. Bohužiaľ, opak je pravdou. Ak potrebujete rozjasniť pohľad, používajte svetlé očné tiene. A oveľa lepšie bude, keď nezostanete len pri jednom - na viečko aplikujte aspoň dva, postupujte od najsvetlejšieho odtieňa vo vnútornom kútiku oka až po tmavšie (ale nie tmavé) farbu na vonkajšom kútiku. A mimochodom, dobrým trikom je tiež nepoužívať rovnakú farbu očného tieňa, akú majú vaše oči - spoliehajte sa skôr na kontrast alebo zaujímavé farebné kombinácie.

Aj s linkami to ide

Nič opticky nezmenší oči tak ako temné linky dookola celých očí. Ale ak sa linky nechcete vzdať, nemusíte. Len ju neaplikujte do vnútorného kútika oka, ale začnite približne v dvoch tretinách očného viečka. Ak vám to tvar očí dovoľuje, môžete viesť linku smerom hore a trochu ju pretiahnuť.

Triky, ako opticky zväčšiť oko nájdete aj na tomto videoblogu:

Autor: Melánia Baumanová

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 0 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Jarný kabát je nuda! Vymeňte ho za príjemný pléd!

Krása a móda| 16.4.2015

Môžete ho prirovnať k deke a v podstate nebudete ďaleko od pravdy. Hrejivé prikrývky, ktoré len prehodíte cez ramená alebo sa do nich zabalíte, sú neuveriteľne príjemné, ale aj štýlové. Dáte tomuto trendu šancu?

Najštýlovejšie slnečné okuliare jari! Ktoré si dáte vy?

Krása a móda| 14.4.2015

Slnečné okuliare by nemali byť voľbou, ale povinnosťou. Alebo snáď stojíte o nadbytočné vrásky okolo očí, nehovoriac o zápale spojiviek? A prečo sa im vyhýbať, keď všade je veľa krásnych kúskov.

4 najväčšie módne prehrešky baculiek!

Krása a móda| 15.4.2015

Obliekanie je niekedy veda, obzvlášť ak máte nejaké to kilo navyše. A obchody s oblečením nám situáciu práve neuľahčujú, pretože pre bacuľky často ponúkajú neskutočné kúsky. Ktorým by sa mali vyhýbať?

Krásna za niekoľko centov od hlavy až po päty. Neveríte?

Krása a móda| 9.4.2015

Ak potrebujete trochu povzbudiť svoj rodinný rozpočet a znížiť výdavky spojené so starostlivosťou o vašu pleť či vlasy, nezúfajte. Ak sa budete držať niekoľkých tipov, na vašej kráse sa to iste neprejaví!

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Udržujete sa vo forme behaním?
dieťa dňa

17.4.2015

Ide mi to super.

  • 5/5
Celkom 2
ďalšie

Tip na obed


	Veľmi netradičná, ale chutná kombinácia zemiakov a sliviek.

Zemiaková panvica so slivkami

Celkový čas: 35min

Energie: 865 kJ

Cena: 2,15 EUR


	Máte hlad, ale nechce sa vám dlho stáť pri sporáku? Potom siahnite po recepte na cuketová gnocchi. Rýchlejšie to snáď už ani nemôže byť.

Cuketové gnocchi

Celkový čas: 50min

Energie: 340 kJ

Cena: 3,21 EUR


	Recept na rýchlu, lacnú a dobrú polievku z cibule.

Cibuľová polievka

Celkový čas: 30min

Energie: 281 kJ

Cena: 1,36 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené