Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 23. októbra | meniny má  Alojzia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Ako opticky zväčšiť oči? Poznáme triky profesionálok, ktoré zvládnu aj začiatočníčky

Anketa

Vyberáte si líčenie podľa farby svojich očí?
Krása a móda | 7.6.2012

Že vás príroda neobdarila kukadlami a lá bábika Barbie? Potom nie je potrebné zúfať, oči možno totiž jednoducho opticky zväčšiť!

Stačí k tomu dodržiavať pár krokov.

Obočie je základ

Správny tvar obočia je veľmi dôležitý - môže zmeniť výraz celej vašej tváre. Preferuje sa prirodzený tvar, ktorý je upravený podľa potreby (žiadne úplne vytrhané obočie a miesto neho linka ceruzkou), obočie by nemalo byť zrastené. Ak si nie ste istá, aký tvar je pre vás ten pravý, nechajte si poradiť od profesionálky a potom už len požadovanú formu obočia udržujte.

Rovnako je dobré obočie ľahko zvýrazniť ceruzkou alebo tieňmi (samozrejme musíte rešpektovať prirodzenú farbu obočia, s príliš tmavým by ste pôsobila neprirodzene). Dobrým trikom je aplikovať svetlunký, ľahko sa trblietajúci očný tieň tesne pod líniu obočia - váš pohľad sa krásne rozjasní a oči sa budú zdať väčšie.

Pomôže maskara

Opticky väčšie oči za pomoci riasenky, to znamená investovať do naozaj kvalitného výrobku (štetec by mal byť primerane veľký a hlavne veľmi hustý, aby riasy nezlepoval, ale naopak pekne oddelil) a naniesť ho viac ako jednu vrstvu. Rad žien sa ráno uspokojí len s tým, že riasy maskarou v rýchlosti len tak prejdú, ale ak chcete naozaj rozjasniť pohľad, budete musieť počkať, až prvá vrstva zaschne a aplikovať druhú (prípadne celý postup zopakovať ešte raz). Pozor ale na to, aby vaše riasy nevyzerali ako jeden veľký "zlepenec" alebo aby sa vám na nich nevytvorili nepekné žmolky riasenky. Bude to chcieť skrátka trochu zručnosti, ale stojí to za to.

Aké očné tiene?

Veľa žien má pocit, že ak bude používať pre zväčšenie očí tmavé tiene, bude ich bielko s tmavou farbou pekne kontrastovať a oči sa opticky budú zdať väčšie. Bohužiaľ, opak je pravdou. Ak potrebujete rozjasniť pohľad, používajte svetlé očné tiene. A oveľa lepšie bude, keď nezostanete len pri jednom - na viečko aplikujte aspoň dva, postupujte od najsvetlejšieho odtieňa vo vnútornom kútiku oka až po tmavšie (ale nie tmavé) farbu na vonkajšom kútiku. A mimochodom, dobrým trikom je tiež nepoužívať rovnakú farbu očného tieňa, akú majú vaše oči - spoliehajte sa skôr na kontrast alebo zaujímavé farebné kombinácie.

Aj s linkami to ide

Nič opticky nezmenší oči tak ako temné linky dookola celých očí. Ale ak sa linky nechcete vzdať, nemusíte. Len ju neaplikujte do vnútorného kútika oka, ale začnite približne v dvoch tretinách očného viečka. Ak vám to tvar očí dovoľuje, môžete viesť linku smerom hore a trochu ju pretiahnuť.

Triky, ako opticky zväčšiť oko nájdete aj na tomto videoblogu:

Autor: Melánia Baumanová

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 0 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Holenie v zime: Na čo si dať pozor?

Krása a móda| 21.10.2016

Hoci pre mnohých z nás nie je zima úplne najobľúbenejším obdobím, z jedného dôvodu ju môžeme pochváliť – mnohé z nás si totiž nemusia každý deň holiť nohy. Dlhé nohavice a čižmy zakryjú, čo by v lete odhalili slnečné lúče a krátke šaty.

Dokonalý make-up: Ako na to?

Krása a móda| 19.10.2016

Make-up, ktorý by vydržal celý deň a večer vyzeral tak dokonale ako ráno? Zdá sa vám to ako ideálna, a teda neuskutočniteľná predstava? Potom vás vyvedieme z omylu!

Vytláčanie vyrážok môže spôsobiť až smrť

Krása a móda| 20.10.2016

Dermatológovia, kozmetičky aj praktickí lekári svojich klientov vždy odrádzajú od vytláčania pupienkov a akné na tvári. Otvorenie zapáleného póru totiž predstavuje bránu pre infekciu a navyše stláčanie nechtami často spôsobuje zjazvenie miesta. Lenže málokto vie, že na tvári sa nachádza trojuholník, v rámci ktorého je stláčanie vyrážok extra nebezpečné. Môže skončiť aj smrťou.

3 tipy štylistky, ako nosiť letné šaty aj na jeseň!

Krása a móda| 17.10.2016

Jesenné rána sú chladné a zo dňa na deň môže ortuť teplomera klesnúť o niekoľko stupňov. Čo potom robiť so všetkými krásnymi letnými šatami? Tiež sa ich ešte nechcete za žiadnu cenu vzdať? Ani nemusíte! Máme pre vás 3 tipy, ako nosiť ľahké šaty aj na jeseň a nezmrznúť.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

21.10.2016

Tohtoročná úroda.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Kombinácia kuracieho mäsa, jabĺk a medu - vyskúšajte.

Kurča na jablkách

Celkový čas: 1h a 35min

Energie: 525 kJ

Cena: 4,21 EUR


	Rýchlo pripravené krehké mäso z lososa.

Diétny losos

Celkový čas: 30min

Energie: 1030 kJ

Cena: 8,24 EUR


	Zdravé teľacie mäso s cesnakom.

Teľacie stehno s cesnakom

Celkový čas: 1h a 15min

Energie: 697 kJ

Cena: 12 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené