Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
streda 30. júla | meniny má  Libuša
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Ako opticky zväčšiť oči? Poznáme triky profesionálok, ktoré zvládnu aj začiatočníčky

Anketa

Vyberáte si líčenie podľa farby svojich očí?
Krása a móda | 7.6.2012

Že vás príroda neobdarila kukadlami a lá bábika Barbie? Potom nie je potrebné zúfať, oči možno totiž jednoducho opticky zväčšiť!

Stačí k tomu dodržiavať pár krokov.

Obočie je základ

Správny tvar obočia je veľmi dôležitý - môže zmeniť výraz celej vašej tváre. Preferuje sa prirodzený tvar, ktorý je upravený podľa potreby (žiadne úplne vytrhané obočie a miesto neho linka ceruzkou), obočie by nemalo byť zrastené. Ak si nie ste istá, aký tvar je pre vás ten pravý, nechajte si poradiť od profesionálky a potom už len požadovanú formu obočia udržujte.

Rovnako je dobré obočie ľahko zvýrazniť ceruzkou alebo tieňmi (samozrejme musíte rešpektovať prirodzenú farbu obočia, s príliš tmavým by ste pôsobila neprirodzene). Dobrým trikom je aplikovať svetlunký, ľahko sa trblietajúci očný tieň tesne pod líniu obočia - váš pohľad sa krásne rozjasní a oči sa budú zdať väčšie.

Pomôže maskara

Opticky väčšie oči za pomoci riasenky, to znamená investovať do naozaj kvalitného výrobku (štetec by mal byť primerane veľký a hlavne veľmi hustý, aby riasy nezlepoval, ale naopak pekne oddelil) a naniesť ho viac ako jednu vrstvu. Rad žien sa ráno uspokojí len s tým, že riasy maskarou v rýchlosti len tak prejdú, ale ak chcete naozaj rozjasniť pohľad, budete musieť počkať, až prvá vrstva zaschne a aplikovať druhú (prípadne celý postup zopakovať ešte raz). Pozor ale na to, aby vaše riasy nevyzerali ako jeden veľký "zlepenec" alebo aby sa vám na nich nevytvorili nepekné žmolky riasenky. Bude to chcieť skrátka trochu zručnosti, ale stojí to za to.

Aké očné tiene?

Veľa žien má pocit, že ak bude používať pre zväčšenie očí tmavé tiene, bude ich bielko s tmavou farbou pekne kontrastovať a oči sa opticky budú zdať väčšie. Bohužiaľ, opak je pravdou. Ak potrebujete rozjasniť pohľad, používajte svetlé očné tiene. A oveľa lepšie bude, keď nezostanete len pri jednom - na viečko aplikujte aspoň dva, postupujte od najsvetlejšieho odtieňa vo vnútornom kútiku oka až po tmavšie (ale nie tmavé) farbu na vonkajšom kútiku. A mimochodom, dobrým trikom je tiež nepoužívať rovnakú farbu očného tieňa, akú majú vaše oči - spoliehajte sa skôr na kontrast alebo zaujímavé farebné kombinácie.

Aj s linkami to ide

Nič opticky nezmenší oči tak ako temné linky dookola celých očí. Ale ak sa linky nechcete vzdať, nemusíte. Len ju neaplikujte do vnútorného kútika oka, ale začnite približne v dvoch tretinách očného viečka. Ak vám to tvar očí dovoľuje, môžete viesť linku smerom hore a trochu ju pretiahnuť.

Triky, ako opticky zväčšiť oko nájdete aj na tomto videoblogu:

Autor: Melánia Baumanová

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 0 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

7 pravidiel, ktoré musíme dodržiavať pri nákupe spodného prádla!

Krása a móda| 28.7.2014

Spodnú bielizeň nosí každá z nás. Mala by byť pohodlná, ale tiež lichotiť našej postave a plniť aj estetickú funkciu. Ako toto všetko skĺbiť a ktoré pravidlá pri výbere týchto základných kúskov oblečenia treba dodržiavať?

Prečo sa mi lámu vlasy?

Krása a móda| 25.7.2014

Lámanie a štiepenie vlasov môže mať mnoho príčin, avšak väčšina z nich má jedno spoločné - môžeme si za ne z veľkej časti sami.

Ach nie! Vyzerám desne: Nepanikárte! Máme triky na rýchlu pomoc!

Krása a móda| 28.7.2014

Poznáte to. Máte pred sebou dôležitú schôdzkou a vaše vlasy vyzerajú, ako by ste strčili ruku do zásuvky, odlomil sa vám necht a na vašich očiach vidieť, že ste toho predošlú noc veľa nenaspali. Nepanikárte, stačí málo a budete vyzerať úžasne!

Nenechajte alergiu zničiť vašu krásu: 5 trikov, ako ju zamaskovať!

Krása a móda| 18.7.2014

Mnohí ľudia to majú s alergiou o niečo ťažšie. Ako ju šikovne zamaskovať?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Sledujete zloženie potravín, ktoré jete?

dieťa dňa

30.11.2012

Tomáško v ZOO

  • 5/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Kuracie plátky s netradičnou náplňou.

Kuracie plnené kozím syrom

Celkový čas: 55min

Energie: 601 kJ

Cena: 3,21 EUR


	Recept na jednoduchý vyprážaný pór.

Vyprážaný pór

Celkový čas: 40min

Energie: 682 kJ

Cena: 3,05 EUR


	Recept na kapustový šalát ako súčasť oblohy alebo ako ľahká večera.

Šalát z kapusty a jabĺk

Celkový čas: 35min

Energie: 586 kJ

Cena: 1,69 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2014 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené