Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 30. mája | meniny má  Ferdinand
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Obratná Opica

 • 2.2.1908 - 21.1.1909,
 • 20.2.1920 - 7.2.1921,
 • 6.2.1932 - 25.1.1933,
 • 25.1.1944 - 12.2.1945,
 • 12.2.1956 - 30.1.1957,
 • 30.1.1968 - 16.2.1969,
 • 16.2.1980 - 4.2.1981,
 • 4.2.1992 - 22.1.1993,
 • 22.1.2004 - 8.2.2005,
 • 8.2.2016 - 27.1.2017,

Roky Opice sú v znamení obratnosti a rýchlosti

Neexistuje nikto, kto by mal toľko nápadov, ako obratná Opica. Avšak v jej pohnutom živote nie je príliš času na realizáciu týchto ideí a ani na to, koncentrovať sa na ne jednotlivo. Opica je roztržitá a u ničoho dlho nevydrží.

Opica má spoločenskú dušu. Patrí k tým najlepším rozprávačom vtipov a nejveselejším priaznivcom rôznych osláv a párty. Avšak za týmto milým dojmom stojí v skutočnosti často človek pohŕdajúci ostatnými, milujúci len sám seba a veriaci vo svoju prevahu nad ostatnými.

Opica je rozumná a dôvtipná, nie je ľahké ju oklamať. Človek by sa s ňou nemal púšťať do hádok, má pramalú šancu nad Opicou vyhrať. Opica sa totiž nechá vtiahnuť do hádky len vtedy, ak je si istá svojim víťazstvom. Každý prostriedok je jej dobrý, keď už vlastné schopnosti nepomáhajú.

Najkrajším povahovým rysom znamenia Opice je, že nikdy neklesajú na mysli. Vždy sa dokážu znova postaviť na nohy. S prehrami sa vyrovnáva málo ktoré znamenie tak dobre ako obratná Opica.

Opica nebýva vyložene rodinný typ, ale v láske máva šťastie. Býva obľúbená pre svoje príjemné a živé vystupovanie a opačné pohlavie jej šarmu nepochybne podľahne. S Opicou sa dá viesť veselý, ale povrchný život. Opice-rodičia nebývajú práve starostliví, napriek tomu ale ich deťom nebude nič chýbať. Bývajú vychované voľnejšie ako iné deti a rýchlejšie sa tiež postavia na vlastné nohy.

Práca

Voľba povolania nebude pre Opicu nikdy zložitá. Môžeme ich nájsť všade, kde je potreba presvedčovacej taktiky. Môžu pracovať ako predavači alebo predajcovia reklamných plôch. Medzi opicami sú aj také, ktoré sa zapísali do dejín ako politici alebo štátnici, ale aj ako sobášny podvodníci a hochštaplery. Opica sa cíti dobre vo všetkých duševne náročných povolaniach. Na doskách, ktoré znamenajú svet, dokážu byť veľmi presvedčivé.

Nadriadení si veľmi vážia mužov i žien opíc pre ich vysokú schopnosť improvizácie. Sú vnímaní ako ľudia, ktorí majú veľa nápadov, ale aj ako tí, ktorí nikdy dlhú dobu nevydržia na jednom mieste. Striedaním pracovných miest získavajú skúsenosti a niekedy v budúcnosti si potom založia vlastnú spoločnosť.

 

Láska

Opica sa nerada púšťa do vážneho vzťahu, nezáväzný flirt je jej oveľa milší. Opica sa radšej zriekne zodpovednosti, ktorú by so sebou prinášalo manželstvo. Vernosť nie je práve silnou stránkou opíc. Radšej preskakujú zo stromu na strom a tam si vždy zoberú, po čom túžia. Časom sa možno aj Opice naučia vernosti. Je k tomu ale potrebný dlhý proces zmeny myslenia, v jeho závere sa zdá byť Opica ulapená do neviditeľnej klietky.

Opica sa zamiluje často, ale jej vášeň dlho nevydrží. Tak, ako často menia tieto osoby zamestnanie, tak pristupujú aj k záležitostiam sexu. Najprv vzplanú láskou, po nejakú dobu tlejú a nakoniec zo všetkého ostane len trocha popola.

Opica si dobre rozumie s inou Opicou, Potkanom a Drakom, o niečo menej s Byvolem, Prasaťom a Zajacom.

Symbol: chytrosť a zvedavosť
Šťastné číslo: 3
chinese-horoscope-detail-color oranžová

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

30.5.2017

Čo to bzučí? Dúfam, že len mucha...

 • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Pripravte si šalát zo šošovice, ktorý je vhodný aj pre bezlepkovú diétu.

Šošovicový šalát

Celkový čas: 1h a 5min

Energie: 566 kJ

Cena: 2,05 EUR


	Losos, špenát a gnocchi, táto kombinácia chutí vás nikdy nesklame.

Losos so špenátovými gnocchi

Celkový čas: 25min

Energie: 858 kJ

Cena: 5,35 EUR


	Zeleninový šalát by sa mal pravidelne objaviť v našom jedálničku, v každom ročnom období. A pripraviť ho môžeme, zakaždým inak - napríklad s ovčím syrom Feta. Syr sa vyrába z čerstvého ovčieho mlieka (môže však v ňom byť aj prímes kozieho) a v slanom roztoku zreje viac ako dva mesiace.

Šalát so syrom Feta

Celkový čas: 20min

Energie: 918 kJ

Cena: 2,87 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené