Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 27. marca | meniny má  Alena
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Vyhoďte detské sirupy na kašeľ. Sú rovnako účinné ako placebo!

Deti a rodina| 25.3.2015

Vedci z Pensylvánie zistili, že akýkoľvek sirup alebo nápoj podaný dojčatám a batoľatám v noci na utlmenie kašľa a ďalších symptómov ochorení dýchacích ciest je rovnako účinný ako sirupy určené na tento účel a predávané v lekárni. Placebo a aj sirupy z lekárne dokážu symptómy tlmiť rovnako účinne.

Prehnané vychvaľovanie vychováva narcistické deti

Deti a rodina| 19.3.2015

Nikdy v ľudskej histórii sa nedebatovalo o výchove detí toľko ako dnes. Rodičovských prístupov je veľa, a zatiaľ čo na výsledky niektorých moderných výchovných metód si musíme počkať do doby, kým vychovávaní dospejú a budú v spoločnosti fungovať, môžeme už pomaly hodnotiť výsledky výchovy, ktorá preferuje chválenie. Pri nej sa rodičia snažia svoje dieťa podporovať a stále ho chvália a hovoria mu, aké je skvelé. Lenže neadekvátne, prehnané vychvaľovanie a preceňovanie nezodpovedajúce realite, dieťaťu život zničí. Vyrastie z neho narcis, ktorý si s ľuďmi nerozumie.

Otec je fajčiar: Toto hrozí vášmu dieťaťu!

Deti a rodina| 24.3.2015

Otcovia fajčiari majú častejšie astmatické deti. Podľa správy nórskych vedcov je však horšie to, že sa riziko nijako nezníži, ani keď muž prestane fajčiť a až po niekoľkých rokoch splodí dieťa. Riziko, že potomok ochorie na astmu, je aj tak stále dosť vysoké. Štúdia je jednou z mnohých, ktoré dokazujú, že nezdravý životný štýl rodičov pred počatím sa negatívne podpisuje na zdraví ich dieťaťa.

7 otázok, na ktoré je dobré poznať odpoveď skôr, ako budete mať dieťa

Deti a rodina| 18.3.2015

Premýšľate s partnerom o tom, že si založíte rodinu? Potom vedzte, že hoci je "robenie detí" jedna z najzábavnejších činností, mať a vychovávať deti je práca a úloha na celý život. A k tomu potrebujete aj správneho "parťáka".

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Trápia vás často bolesti hlavy?

dieťa dňa

27.3.2015

S úsmevom ide všetko lepšie.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Medailónky z bravčovej panenky so šampiňónovou omáčkou.

Bravčové medailónky so šampiňónovou omáčkou

Celkový čas: 40min

Energie: 613 kJ

Cena: 6,32 EUR


	Veľmi jednoduché a zdravé jedlo.

Ružičkový kel na masle

Celkový čas: 20min

Energie: 599 kJ

Cena: 1,98 EUR


	Jednoduchý recept na zemiakový šalát voňajúci kôprom.

Zemiakový šalát s kôprom

Celkový čas: 1h a 10min

Energie: 498 kJ

Cena: 2,35 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené