Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 1. augusta | meniny má  Božidara
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Mamičky, čítajte: Páry bez detí sú spokojnejšie! Máme dôkaz!

Deti a rodina| včera 9:28

Narodenie prvého dieťaťa mnohí ľudia opisujú ako najšťastnejší deň v živote. Lenže príchod dieťaťa má negatívny vplyv na vzťah partnerov. Potvrdzuje to ďalšia štúdia, podľa ktorej sú vzťahy bez detí šťastnejšie ako tie s potomkami. Napriek tomu sa však všeobecne za najšťastnejšie považujú ženy majúce deti, teda matky.

Neskutočné: Žena porodila štvrté dieťa v rovnaký deň!

Deti a rodina| 29.7.2014

Na severozápade Anglicka žijú rodičia, ktorí zažívajú pri nákupe narodeninových darčekov pre svojich potomkov rovnaký zhon ako pri nákupe vianočných darčekov. Pod stromčekom musia mať balíček všetky štyri deti, lenže rovnaká situácia nastáva v deň ich narodenín. Všetci štyria sa totiž narodili v rovnaký deň - 12. januára. A to prirodzene bez plánovania.

Tehuľky dajte si dva deci vína: Vaše dieťa bude pokojnejšie, tvrdia vedci!

Deti a rodina| 30.7.2014

Lekári ženám v čase tehotenstva väčšinou odporúčajú, aby prestali úplne konzumovať alkohol. Etanol totiž vážne poškodzuje nervovú sústavu vyvíjajúceho sa dieťaťa. Avšak stále je viac štúdií, ktoré dokazujú, že abstinenti sú na tom horšie ako tí, čo vedia piť veľmi striedmo. A týka sa to aj tehotných matiek a zdravia ich potomkov. Podľa dánskych vedcov sú totiž deti matiek, ktoré si doprajú dve deci červeného vína týždenne, pokojnejšie a netrpia poruchami správania.

Pred a po: Ako chudnú normálne ženy po pôrode? (FOTO)

Deti a rodina| 4.7.2014

Medzi celebritami sa stal obľúbený akýsi fiktívny zápas o to, ktorá sa po narodení potomka skôr vráti k predtehotenskej postave. Internet potom neskôr zverejňuje fotografie pred a po.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Dbáte pri výchove detí na rady iných?dieťa dňa

30.11.2012

Tomáško v ZOO

  • 5/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Cibuľa je hlavným rytierom v boji proti pôvodcom chorôb z prechladnutia, angíny a chrípky. Ak sa tento strašiak objaví aj u vás, tiahnite do boja s jednoduchou a rýchlou domácou polievkou z cibule.

Cibuľová polievka

Celkový čas: 25min

Energie: 423 kJ

Cena: 2,05 EUR


	Recept na výdatnú polievku, ktorá zasýti všetkých jedákov.

Zelerová polievka

Celkový čas: 45min

Energie: 281 kJ

Cena: 2,15 EUR


	Rýchly recept na ľahký obed.

Kurací plátok s fetou

Celkový čas: 45min

Energie: 729 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2014 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené