Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 24. mája | meniny má  Ela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Prečo mi padajú vlasy? Poznáme 5 odpovedí!

Deti a rodina| dnes 7:58

Vypadávanie vlasov je prirodzené. Avšak nemalo by presiahnuť obvyklú mieru. Ak v poslednom čase pozorujete, že vám na hrebeni zostáva o niečo viac vlasov ako predtým, možno je za tým niektorá z nasledujúcich príčin.

Rozvádzate sa? 5 vecí, ktoré by vám vaše deti rady povedali

Deti a rodina| 19.5.2016

Rozvod je zložitým a bolestným obdobím pre každého z nás. A to sme dospelí. Pre deti je situáciou, ktorá ich citeľne zasiahne, a ak im nepomôžeme, môže ich negatívne poznamenať na celý život.

Muži by mali mať deti do štyridsiatky. Prečo?

Deti a rodina| dnes 7:57

Muži majú často pocit, že sa ich tikanie biologických hodín netýka a že sú plodní po celý život. Avšak toto je mýtus zvyšujúci počet genetických a vývojových chýb u potomkov mužov, ktorí čakajú s otcovstvom až do obdobia po štyridsiatke. Ich spermie majú vtedy toľko chýb, že je riziko na dieťa veľmi vysoké.

Ľaváci sú lepší matematici

Deti a rodina| 17.5.2016

Hoci je svet voči ľavákom diskriminačný, pretože prevažná väčšina pomôcok, náradia a zariadení je vyrábaná na uchopenie do pravej ruky, ľaváci stoja za veľkými objavmi ľudskej spoločnosti. Boli medzi slávnymi fyzikmi a matematikmi, a psychológovia z Milána už vedia prečo. Ľudia, používajúci ľavú ruku, sú totiž lepší v matematickom myslení.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.5.2016

Aby ste krásne rástli...

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Recept na ľahký obed pripravený počas 30 minút.

Tagliatelle s chilli papričkou

Celkový čas: 30min

Energie: 1161 kJ

Cena: 1,95 EUR


	Recept na klasickú českú gulášovú polievku z hovädzieho mäsa.

Gulášová polievka

Celkový čas: 1h a 30min

Energie: 256 kJ

Cena: 3 EUR


	Placky z mrkvy a tekvice.

Zeleninové placky

Celkový čas: 45min

Energie: 881 kJ

Cena: 3,05 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené