Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 9. decembra | meniny má  Izabela, Medzinárodný deň boja proti korupcii
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

10 darčekov, ktorými pod stromčekom určite nepotešíte

Deti a rodina| 7.12.2016

Vianoce sa nezadržateľne blížia, a tak určite premýšľate, akými darčekmi urobiť radosť svojim najbližším. Nikto z nás nechce vyvolať pri stromčeku rozpaky z nechceného darčeka. A preto vám poradíme, čomu sa radšej pri nákupe darčekov vyhnúť.

Najväčšie bubliny: Tieto žuvačky si deti zamilujú

Deti a rodina| 6.12.2016

S detskými žuvačkami sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Lenže nie je žuvačka ako žuvačka! Deti tieto cukrovinky milujú hlavne kvôli bublinám. A tie naozaj veľké nedokáže urobiť hocijaká žuvačka!

10 najčastejších chýb rodičov začiatočníkov

Deti a rodina| 6.12.2016

Z pôrodnice ste si priniesli svoje prvé dieťatko. Okrem toho, že vám začína jedno z najkrajších, ale aj najnáročnejších období vášho života, stojíte na začiatku novej éry učenia sa. A to tiež znamená obdobie pokusov a omylov. Ktoré sú tie najčastejšie?

Sladký advent s originálnym kalendárom!

Deti a rodina| 2.12.2016

Adventné kalendáre patria medzi tradičné darčeky, ktoré dobrým deťom nosí Mikuláš. Ak by ste mu chceli poradiť, aký tento rok vybrať, máme pre vás skvelý tip!

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

9.12.2016

Ide mi to :).

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Výborná kombinácia zeleru a hrušiek.

Zelerová polievka

Celkový čas: 40min

Energie: 399 kJ

Cena: 1,56 EUR


	Morčacie prsia v pikantnej indickej omáčke.

Morčacie mäso s omáčkou

Celkový čas: 55min

Energie: 358 kJ

Cena: 5,32 EUR


	Recept je rýchly, výborný a diétny.

Kuracie kocky s ananásom

Celkový čas: 50min

Energie: 788 kJ

Cena: 4,32 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené