Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 29. mája | meniny má  Vilma
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Hyperaktivita, alebo nevychovanosť?

Deti a rodina| včera 8:59

"Vaše dieťa nezapadá do kolektívu, je nevychované, ani chvíľu nevydrží na jednom mieste, nerozumie si s kamarátmi, ubližuje ostatným deťom..." Podobné vety počúvajú rodičia hyperaktívnych detí veľmi často. Čo s tým?

Svokra nie je vaša nepriateľka! NIKDY!

Deti a rodina| 26.5.2015

Neexistuje veľa vzťahov, ktoré by boli také komplikované ako vzťah medzi nevestou a svokrou. Mnohé z vás by o tom iste vedeli dlho rozprávať. Nemusí to tak byť vždy! Stačí málo a budete spolu vychádzať. Ako to urobiť?

Vynesieš ten kôš! Alebo ako zapojiť potomka do starostlivosti o domácnosť

Deti a rodina| 27.5.2015

Určite si to z detstva pamätáte. Mamička od vás chcela, aby ste jej čo najviac pomohli v domácnosti. A vám sa nechcelo. Ani pri vašich deťoch to inak nebude. Napriek tomu by ste ich do domácich prác mali zapojiť.

Z jedináčika starší súrodenec. Ako zvládnuť túto premenu?

Deti a rodina| 26.5.2015

Príchod nového člena rodiny je vždy radostnou udalosťou. Avšak pre dieťa, ktoré sa v tom okamihu stane starším súrodencom, to znamená radikálnu zmenu. A nie vždy sa s ňou bez problémov vyrovná.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Udržujete sa vo forme behaním?
dieťa dňa

29.5.2015

Už nás to nebaví...

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Maďarská špecialita, ktorá poteší váš žalúdok aj čuch: je strašne dobrá a navyše nádherne vonia.

Bravčový paprikáš

Celkový čas: 45min

Energie: 496 kJ

Cena: 3,69 EUR


	Recept na ľahký a rýchly zemiakový šalát.

Zemiakový šalát s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 410 kJ

Cena: 2,65 EUR


	Kaša, ktorú varili naše babičky.

Pohánková kaša

Celkový čas: 45min

Energie: 734 kJ

Cena: 2 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené