Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
sobota 1. novembra | meniny má  Sviatok všetkých svätých, Denis/ Denisa
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Ranná nevoľnosť v tehotenstve? Tešte sa! Dieťa bude zdravé a inteligentné

Deti a rodina| včera 8:57

Ak trpíte počas prvých mesiacov gravidity ťažkou nevoľnosťou, je to prirodzená reakcia organizmu a nasvedčuje tomu, že dieťa bude zdravé a navyše zrejme aj inteligentné.

VIDEO: Žena si natočila potrat, aby ukázala, že o nič nejde!

Deti a rodina| 27.10.2014

Dvadsaťpäťročná interupčná asistentka Emily Letts, ktorá pracuje v Cherry Hill v New Jersey, otehotnela. Nešlo o chcené tehotenstvo, jednoducho neužívala antikoncepciu. Rozhodla sa pre potrat, pretože sa na dieťa ešte necíti pripravená.

CHLAP na MATERSKEJ: Je horší, alebo lepší ako matka?!

Deti a rodina| 29.10.2014

Tvrdenie, že otec nikdy nemôže nahradiť matku, je diskutabilné. A dôkazy nových štúdií hovoria proti tomuto postulátu. Muži totiž môžu a dokážu poskytnúť dieťaťu plnohodnotnú starostlivosť ako matky a to vo všetkých smeroch a potrebách. Týka sa to tiež emocionálneho vývoja dieťaťa. Štúdia z Oregonu nasvedčuje tomu, že vzťah otec - dieťa môže byť rovnako plnohodnotný ako vzťah matka - dieťa. Tvrdenie, že sa materskému putu nič nevyrovná, je neopodstatnené.

5 tipov, ako »odlepiť« svojho potomka od obrazovky

Deti a rodina| 24.10.2014

Odborníci už dlho upozorňujú na skutočnosť, že priberáme. A zďaleka sa to netýka len nás dospelých - nebezpečne priberajú aj naše deti!

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

súťaž

Vyhrajte novú kuchársku knihu Jamieho Olivera. Naučí vás múdro variť!

Varte rozumne ako Jamie!

Súťaž prebieha od 22.10.2014 - do 5.11.2014

anketa

Ako si čistíte pleť?


dieťa dňa

31.10.2014

Úsmev...

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Recept na šťavnaté bravčové mäso na červenom víne s cibuľou.

Bravčové mäso na červenom víne

Celkový čas: 1h a 5min

Energie: 607 kJ

Cena: 5,32 EUR


	Kuracie rolky sú vynikajúce jedlo, ktoré zasýti aj statného chlapa. Čerstvý tymián navyše pôsobí proti hnačkám, nadúvaniu, pri zápaloch zažívacieho traktu. Mierni aj kašeľ, všeobecne pôsobí protizápalovo, takže sa nebojte odtrhnúť ho z kríku poriadnu dávku.

Kuracie rolky so smotanovým syrom a tymiánom

Celkový čas: 1h a 5min

Energie: 811 kJ

Cena: 7,65 EUR


	Veľmi chutný recept na prípravu zajačích stehien.

Králičie stehná s koriandrom

Celkový čas: 1h a 15min

Energie: 345 kJ

Cena: 5,32 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2014 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené