Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
streda 27. júla | meniny má  Božena
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Učiť sa, alebo neučiť počas prázdnin?

Deti a rodina| 25.7.2016

Mal by sa školák počas letných prázdnin učiť? Ako zabezpečiť, aby malý žiačik nevypadol z tempa, rytmu a zabudol toho počas letných mesiacov čo najmenej?

Ako dlho by malo vaše dieťa spať? Vieme to!

Deti a rodina| 18.7.2016

O ktorej uložiť batoľa a o ktorej poslať do postele protestujúceho puberťáka? Potrebuje vôbec pätnásťročná slečna spať viac ako jej mamička? A ako je to u bábätiek?

Ako vysvetliť deťom šikanovanie? Stačia dve jablká!

Deti a rodina| 20.7.2016

Šikanovanie je závažná téma, o ktorej treba hovoriť. Ale ako to vysvetliť malým deťom? Americká učiteľka Rosie Dutton prišla na krásny názorný príklad, ako deti o tomto probléme poučiť. Jej metóda je hitom internetu!

Obezita otcov je pre ich dcéry zhubná!

Deti a rodina| 14.7.2016

Obezita otcov je pre zdravie ich dcér zhubná. Potom sú dievčatá mužov s nadváhou obézne po celý život, aj keď sú matky štíhle, ale navyše je u nich vyššie riziko rakoviny prsníka. Tukové vankúše na bruchu priamo ovplyvňujú zmeny v DNA spermií muža, ktoré toto riziko zvyšujú.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

27.7.2016

Úsmev!

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Pripravte si ÚPLNE DOMÁCE lasagne, na ktorých si určite pochutí celá rodina.

Talianske lasagne

Celkový čas: 3h a 0min

Energie: 896 kJ

Cena: 5,2 EUR


	Najčastejším receptom sú dusené pečienky podávané s ryžou. Rovnako dobré budú aj na víne. Skúste tento recept na rýchlu večeru pre všedný deň.

Hydinové pečienky na víne

Celkový čas: 35min

Energie: 569 kJ

Cena: 2,45 EUR


	Diétne králičie mäso pripravené na šampiňónoch.

Králik na šampiňónoch

Celkový čas: 1h a 30min

Energie: 443 kJ

Cena: 8,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené