Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
streda 28. januára | meniny má  Alfonz
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Milí oteckovia, tieto vety pred nami nehovorte!

Deti a rodina| 26.1.2015

Čerství rodičia sa musia vyrovnať s množstvom noviniek vo svojom živote. A vôbec nie je pravda, že v mužskom živote sa s príchodom bábätka vlastne nič nezmení. Samozrejme, že áno. Lenže obe pohlavia sa s novou situáciou vyrovnávajú po svojom.

4 vety, ktoré hovoríte svojmu dieťaťu, aj keď by ste nemali

Deti a rodina| 15.1.2015

Zamyslite sa. Aké vety ste z úst svojich rodičov úplne nenávideli? A ruku na srdce, nepoužívate tie isté alebo podobné náhodou i vy vo vzťahu k svojmu potomkovi?

Ako sa deti učia altruizmu?

Deti a rodina| 20.1.2015

Psychológovia stále nemajú jasno v tom, či je ľudský altruizmus vrodená alebo získaná vlastnosť. Existujú totiž jedinci, ktorí žili izolovane, a napriek tomu je ich správanie altruistické. Nové pokusy z kalifornského Stanfordu však naznačujú, že hoci na altruizmus majú zrejme vplyv aj gény, je to vlastnosť vyžadujúca učenie. Ľudia sa altruizmu učia z medziľudských interakcií už od najútlejšieho veku.

Hitparáda najhlúpejších otázok pre mamy. Nájdete svojho favorita?

Deti a rodina| 14.1.2015

Nezáleží na tom, či ste čerstvá mamička alebo mama niekoľkých ratolestí, občas musíte čeliť množstvu otázok zo strany kamarátok či príbuzných. A niektoré otázky sú vážne, jemne povedané, nevhodné...

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Trápia vás často bolesti hlavy?

dieťa dňa

28.1.2015

Je to láska na celý život.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Výborná, sýta hubová polievka, ktorú si môžete pripraviť, aj keď práve vonku huby nerastú.

Šampiňónová polievka

Celkový čas: 40min

Energie: 392 kJ

Cena: 2,05 EUR


	Naozaj netradičný recept na pikantnú polievku s banánmi.

Pikantná banánová polievka

Celkový čas: 35min

Energie: 307 kJ

Cena: 2,05 EUR


	Recept na kuracie stehná na šalotkách so sušenými slivkami.

Kuracie stehná na šalotkách

Celkový čas: 1h a 15min

Energie: 400 kJ

Cena: 3,69 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené