Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 28. apríla | meniny má  Jarmila
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Kedy už aj mamy môžu siahnuť po poháriku (alebo čokoláde)

Deti a rodina| dnes 8:57

Byť mamou je najťažším povolaním na svete, to vám potvrdí každý. A tak si občas niektorá z nás, keď deti idú konečne spať, pomôže nejakým povoleným dopingom.

Ste tehotná? Tak to využite!

Deti a rodina| 21.4.2015

Vraciate, kedykoľvek sa priblížite k jedlu, na toaletu chodíte každých 5 minút, pretože vám dieťa tlačí na močový mechúr, a vaša ladnosť mizne s každým centimetrom na brucho. Lenže tehotenstvo má aj veľa výhod. Tak ich využite!

Desatoro spokojných mamičiek: Čo »šťastná mama« nikdy nerobí?

Deti a rodina| 23.4.2015

Ako to, že niektoré mamičky vyzerajú, že sú neustále spokojné a šťastné? Možno sa riadia niektorými z nasledujúcich pravidiel.

Čo vám nikto nepovie predtým, ako máte vlastné deti

Deti a rodina| 20.4.2015

Samozrejme, je úžasné, keď si zakladáte rodinu. A všetci vo vašom okolí vám toto rozhodnutie neprestanú schvaľovať. Áno, viete, že vychovávať deti nebude prechádzka ružovým sadom, ale to predsa zvládnete.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Udržujete sa vo forme behaním?
dieťa dňa

28.4.2015

Ide mi to, pozerajte...

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Rýchle a lacné, obyčajné jedlo pre celú rodinu.

Rezance s kapustou

Celkový čas: 60min

Energie: 752 kJ

Cena: 2,15 EUR


	Recept na jemné placky s hruškami a tvarohom.

Hruškové placky

Celkový čas: 40min

Energie: 848 kJ

Cena: 2 EUR


	Jednoduchý recept na špagety so zaúdenou šunkou a parmezánom.

Špagety s parmezánom

Celkový čas: 45min

Energie: 940 kJ

Cena: 3 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené