Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 9. februára | meniny má  Zdenko
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Mamou 24 hodín po pôrode. V plienke a s veľkým bruchom. Táto fotka je hitom internetu!

Deti a rodina| 5.2.2016

Sexi mamičiek s bábätkom v náručí je na internete plno. Len máloktorá žena má totiž dostatok odvahy uverejniť fotku, ktorá nič neskrýva, ale ukazuje začiatok materstva v jeho pravej podobe.

Máte deti? Starnete pomalšie ako bezdetné

Deti a rodina| 26.1.2016

Ženy, ktoré majú viac než tri deti, starnú pomalšie a žijú dlhšie. Rýchlosť starnutia ovplyvňuje skracovanie telomér na chromozómoch jadrovej DNA. U žien majúcich viac ako tri deti vraj dochádza k skracovaniu telomér výrazne pomalšie. Zatiaľ nie je jasné, prečo to tak je a ako tehotenstvo a pôrod teloméry chránia.

7 fráz, ktoré sme v detstve nenávideli... A teraz ich opakujeme svojim potomkom

Deti a rodina| 2.2.2016

Pamätáme si ich z detstva a nenávideli sme ich. Áno, hovoríme o rodičovských frázach, ktoré sú postrachom vo výchove detí. Nedávajú zmysel a všetci vieme, že by sme ich pred dieťaťom nemali ani vysloviť. A napriek tomu ich opakujeme aj svojim potomkom.

Tehotenský test v mobile: Ako to funguje?

Deti a rodina| 22.1.2016

Tehotenský test First Response spoločnosti Church & Dwight je technologickou novinkou roku 2016 v odbore gynekológia. Zariadenie totiž dokáže analyzovať hormonálny stav ženy a pomocou technológie bluetooth výsledok preniesť do telefónu s možnosťou ďalšieho spracovania a vyhľadávania informácií týkajúcich sa tehotenstva a aj neplodnosti.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

9.2.2016

Chcel by som ísť von.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Šampiňóny dusené s hráškom môžete pripraviť ako sýtu, teplú večeru alebo ako šalát na olovrant do práce.

Šampiňóny dusené s hráškom

Celkový čas: 25min

Energie: 526 kJ

Cena: 3,25 EUR


	Recept na pikantnú grilovanú pečeň s anglickou slaninou.

Grilovaná pečeň

Celkový čas: 1h a 30min

Energie: 932 kJ

Cena: 2,36 EUR


	Diétna príprava špagiet s hráškom.

Špagety s pórom a hráškom

Celkový čas: 45min

Energie: 877 kJ

Cena: 3,69 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené