Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
sobota 25. júna | meniny má  Olívia, Tadeáš
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Prečo by otcovia nikdy nemali komentovať postavu svojich dcér?

Deti a rodina| včera 8:12

Otcovia môžu svojimi komentármi, nasmerovanými na postavu svojich dcér, napáchať obrovské škody na sebavedomí mladých žien. Podľa amerických psychológov majú totiž poznámky otcov, týkajúce sa tvaru dcérinej postavy, najväčší vplyv na to, ako potom dievča vníma a hodnotí samú seba. Samozrejme, ironické a hanlivé poznámky zanechávajú hlboké jazvy na duši, ktoré neraz vyústia do porúch príjmu potravy a vedú k poškodenému vnímaniu vlastného tela. Kritika otcov tiež zvyšuje riziko obezity u ženy neskôr v dospelosti.

Deti zo spokojných manželstiev sú najviac sebavedomé

Deti a rodina| 14.6.2016

Dôvodom na svadbu býva najčastejšie láska. Niektoré dvojice vstupujú do manželstva preto, aby v ňom vychovali deti. A mnohí sa rozhodnú nerozvádzať len kvôli deťom, aj keď manželstvo nefunguje. Podľa britských psychológov to má istý zmysel. Deti vyrastajúce v manželstve sú totiž najspokojnejšie so svojím životom a majú najvyššie sebavedomie. Lenže platí to len vtedy, keď manželstvo funguje dobre.

Deti vyrastajúce medzi knihami zarábajú viac

Deti a rodina| 20.6.2016

Vydavatelia a predajcovia kníh sa môžu tešiť. Ich biznisu by mohol pomôcť výsledok štúdie talianskych ekonómov a sociológov. Tí sa totiž zaoberali vplyvom sčítanosti rodičov na sociálno-ekonomické postavenie ich potomkov. A z výsledku vyplýva, že deti z domácností, kde je veľa kníh a číta sa, sú v dospelosti tými najbohatšími.

6 pomocníkov pre ľahšie otehotnenie. Poznáte ich?

Deti a rodina| 13.6.2016

Na plodnosť má významný vplyv to, čo si denne nakladáme na tanier. Ak sa chystáte počať potomka, mali by ste do svojho jedálnička zaradiť nasledujúce potraviny.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

24.6.2016

Ešte kúsok...

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Ďalšia varianta na výborný mrkvový šalát.

Teplý mrkvový šalát

Celkový čas: 25min

Energie: 255 kJ

Cena: 1,32 EUR


	Recept má pôvod v juhoamerickej kuchyni, čo naznačuje použitie quinoa. Táto plodina je pre svoju vysokú nutričnú hodnotu stále viac cenená, navyše neobsahuje lepok a je preto vhodná pre celiakov a niektorých alergikov. Môžete ju tiež nahradiť kuskusom.

Quinoa šalát

Celkový čas: 50min

Energie: 405 kJ

Cena: 4,03 EUR


	Recept na kotlety pečené s nastrúhanou mrkvou.

Kotlety pečené s mrkvou

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 398 kJ

Cena: 3,96 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené