Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 25. októbra | meniny má  Aurel
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Akého maznáčika zaobstarať malému alergikovi?

Deti a rodina| včera 8:14

Túži vaše dieťa po psíkovi alebo mačičke, ale hoci by ste neboli úplne proti, nemôžete mu ho dopriať, pretože je váš potomok alergik? Potom skúste niektorého z nasledujúcich zvieracích spoločníkov!

5 viet, ktoré by ste nemali hovoriť slobodnej matke

Deti a rodina| 18.10.2016

Patrí vaša kamarátka medzi čerstvé slobodné mamičky, ktoré svoje bábätko vychovávajú bez jeho otecka? Potom si pamätajte, že existujú frázy, na ktoré by ste v jej spoločnosti mali zabudnúť!

Ako je to s plodnosťou umelo počatých synov?

Deti a rodina| 20.10.2016

Belgickí experti na umelé oplodnenie a plodnosť majú nemilú správu pre tých mužov, ktorí majú znížený počet spermií v ejakuláte a rozhodnú sa počať dieťa pomocou umelého oplodnenia. Ich potomok bude mať totiž znížený počet spermií v ejakuláte tiež. Hoci nie je presne stanovené, akou formou sa táto vlastnosť dedí, podľa expertov z Bruselu sa z otcov na synov skutočne prenáša.

Je dojčenie zdravé aj pre matku?

Deti a rodina| 13.10.2016

Nie každá žena môže dojčiť. Ak má v živote túto možnosť, upierať by si ju nemala. Tvrdia to vedci z Harvardovej univerzity, podľa ktorých je dojčenie prevenciou smrteľných zdravotných ťažkostí v neskoršom živote. Dojčenie totiž znižuje riziko predčasného úmrtia na rakovinu prsníka, rakovinu vaječníkov a srdcový infarkt.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

25.10.2016

Teba si zoberiem domov.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Ľahké, rýchle, dobré rizoto s kúskami tekvice a baklažánu.

Tekvicové rizoto

Celkový čas: 40min

Energie: 337 kJ

Cena: 3,21 EUR


	Recept na prípravu cestovín s mletými orechmi.

Cestoviny s orieškami

Celkový čas: 40min

Energie: 1221 kJ

Cena: 3,33 EUR


	Veľmi jednoduchý šalát, ktorý môžete pripraviť ako ľahkú večeru.

Cestovinový šalát

Celkový čas: 20min

Energie: 595 kJ

Cena: 1,89 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené