Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
pondelok 22. decembra | meniny má  Adela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

7x obrana proti predvianočnému stresu: Tento rok vás nič nerozhodí!

Deti a rodina| dnes 8:29

Nie je jednoduché zvládnuť prípravy na Vianoce súbežne s každodenným pracovným životom, takže je prirodzené, keď sa dostaví únava, bolesti hlavy, psychická frustrácia a niekedy aj problémy s trávením. To sú totiž typické prejavy predvianočného stresu. Našťastie existujú spôsoby, ako sa pred ním chrániť alebo ho aspoň zmierniť, aby sme si mohli vychutnať obdobie, ktorého zmyslom je duševná pohoda a radosť.

Vianočné "pohromy" na Facebooku: Tieto ženy NAOZAJ neznášame!

Deti a rodina| dnes 8:29

Sociálne siete sa dostali do nášho každodenného života. Vianočné sviatky nevynímajúc. A tak sa pred nimi aj počas nich profily na Facebooku plnia najrôznejšími želaniami a fotografiami s vianočnou tématikou.

Čo dať deťom pod stromček okrem hračiek?

Deti a rodina| dnes 8:29

Premýšľate o tom, čo by mohol Ježiško priniesť deťom okrem hračiek? Máme pre vás (teda vlastne pre neho) hneď niekoľko tipov!

Zvyšuje čítanie rozprávok pred spaním inteligenciu detí?!

Deti a rodina| 18.12.2014

Pre zdravý psychosociálny vývoj dieťaťa je nevyhnutné, aby malo predovšetkým v ranej fáze života dostatok interakcií s rodičmi. Stimulácia mozgu a duše čítaním rozprávok pred spaním, rozprávaním sa pri večeri a trávením spoločného času cez víkend sú nevyhnutnosťou. Avšak čítanie rozprávok, bohužiaľ, nezvyšuje IQ dieťaťa.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Máte doma kokosový olej?
dieťa dňa

22.12.2014

Paráda...

  • 5/5
Celkom 2
ďalšie

Tip na obed


	Šalát z veľmi zdravej červenej repy.

Teplý šalát z červenej repy

Celkový čas: 55min

Energie: 366 kJ

Cena: 1,05 EUR


	Diétny a zdravý šalát z čakanky a paradajok.

Šalát z čakanky

Celkový čas: 20min

Energie: 203 kJ

Cena: 3,33 EUR


	Veľmi jednoduchá príprava polievky podľa talianskeho receptu. Využijete v nej všetko, čo vám ostalo v chladničke.

Talianska polievka

Celkový čas: 30min

Energie: 490 kJ

Cena: 1,05 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2014 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené