Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
pondelok 5. októbra | meniny má  Viera
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Je z vás babička? Toto nikdy nerobte!

Deti a rodina| 30.9.2015

Nie je v tom žiadna veľká veda, babičky a dedkovia hrajú v životoch svojich vnúčat nezastupiteľnú úlohu. Ak sa z vás teda už babička stala, máte pred sebou dôležitú životnú úlohu. Tak to nepokazte!

Prestaň na to dieťa kričať!

Deti a rodina| 23.9.2015

"Ja na svoje dieťa nikdy kričať nebudem!" Možno ste si to hovorili aj vy dovtedy, kým ste sa rodičom nestali. No dnes je realita úplne iná.

Čo stihnúť skôr, ako príde na svet

Deti a rodina| 25.9.2015

V tehotenstve zamestnávajú naše myšlienky prípravy na príchod bábätka. Ale nemali by sme zabúdať ani na seba! Skúste si urobiť zoznam všetkého, čo by ste chceli stihnúť skôr, ako sa váš vytúžený potomok dostane na tento svet.

Čo vedieť skôr, ako začne semester

Deti a rodina| 21.9.2015

Začiatok nového semestra je blízko. Preto je dobré pripomenúť si niekoľko tipov, ktoré môžu všetkým začínajúcim vysokoškolákom cestu do školy aspoň trochu uľahčiť.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Koľko hodín denne spíte?
dieťa dňa

2.10.2015

Chcem mať krásnu pleť.

  • 5/5
Celkom 2
ďalšie

Tip na obed


	Hustá zeleninová polievka z mrazenej zeleniny.

Zeleninová polievka

Celkový čas: 30min

Energie: 166 kJ

Cena: 2,05 EUR


	Jahňacie mäso na veľkonočný stôl.

Veľkonočná jahňacia roláda

Celkový čas: 2h a 15min

Energie: 764 kJ

Cena: 10,25 EUR


	Rizoto s anglickou slaninou a tymianom.

Zimné rizoto

Celkový čas: 40min

Energie: 594 kJ

Cena: 3,69 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené