Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
pondelok 26. septembra | meniny má  Edita
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Telefóny a tablety pôsobia na malé deti ako drogy

Deti a rodina| dnes 7:56

Elektronický kokaín či digitálny heroín. To sú označenia, ktoré používa americký psychológ Nicholas Kardaras spolu s niektorými kolegami pre moderné telefóny a tablety v rukách malých detí. Podľa tohto odborníka z Newyorskej štátnej univerzity v Stony Brook je dnes mnoho detí mladších ako 10 rokov závislých na moderných technológiách, pričom prípadná liečba môže byť komplikovanejšia ako u drogovo závislých ľudí.

8 vecí, ktoré povedzte svojej dcére skôr, ako vstúpi do puberty

Deti a rodina| 20.9.2016

Puberta je v živote každého dievčaťa kľúčovým obdobím. Postupne objavuje nástrahy sveta, začína sa osamostatňovať, buduje si sebavedomie, ale tiež je extrémne zraniteľná. Ako matka by ste ju mali maximálne podporiť.

Prísni rodičia vychovávajú z detí klamárov

Deti a rodina| 22.9.2016

Slávna britská psychoterapeutka a autorka populárno-náučných románov o ľudskej duši a psychológii Philippa Perry varuje pred príliš prísnou výchovou. Je rovnako zhubná ako tá úplne ľahostajná. Podľa nej totiž super striktní rodičia vychovávajú zo svojich potomkov zdatných klamárov.

Čo je dobré vedieť skôr, ako si zaobstaráte tretie dieťa?

Deti a rodina| 15.9.2016

Mať veľkú rodinu je snom mnohých párov, ale napriek tomu väčšina z nás zostane pri jednom či dvoch potomkoch. Z väčšej rodiny ako keby máme trochu strach. Zbytočne! Stačí vedieť pár maličkostí skôr, ako sa pustíte do „výroby" tretieho.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.9.2016

Život je nádherný!

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Bravčová panenka zapečená so syrom.

Zapečená bravčová panenka

Celkový čas: 55min

Energie: 783 kJ

Cena: 4,35 EUR


	Recept na kotlety pečené s nastrúhanou mrkvou.

Kotlety pečené s mrkvou

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 398 kJ

Cena: 3,96 EUR


	Recept na rýchly šalát z konzervovaného tuniaka.

Šalát s tuniakom

Celkový čas: 35min

Energie: 526 kJ

Cena: 2,96 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené