Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 30. augusta | meniny má  Ružena
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Dnešní muži sú slabší, než boli ich otcovia

Deti a rodina| 24.8.2016

Nikdy v minulosti sa v médiách neobjavovalo toľko svalovcov a nikdy nebolo toľko posilňovní a fitnes centier ako dnes. Cvičenie a pestovanie fyzickej krásy sa omieľa dennodenne, takže človek má pocit, že žije v ére svalnatých silákov. Možno, že svalovcov je dnes viac, silnejších mužov však rozhodne nie. Podľa výskumov sú totiž dnešní muži oveľa slabší ako ich otcovia pred tridsiatimi rokmi. A keby sa v rovnakom veku mohli stretnúť pri páke, otcovia by v tomto type súboja víťazili.

Chceli mať dokonalé rodinné fotky. Teraz zabávajú internet!

Deti a rodina| 17.8.2016

Túžite po dokonalom rodinnom albume? Internet je plný dokonalých fotiek s deťmi, ktoré sa usmievajú, a celková kompozícia fotky je na zjedenie. Ale aká je realita?

Vytresovaný otec? Takto ovplyvní svoje deti!

Deti a rodina| 22.8.2016

Otcovia môžu veľmi negatívne ovplyvniť vývoj svojich potomkov, ak trpia nadmerným stresom a túto záťaž v rodine ventilujú navonok negatívnym správaním. Obvlášť u chlapcov potom dochádza k spomaleniu vývoja a zhoršeniu rozvoja jazykových zručností.

6 vecí, ktoré musíte vedieť, keď sa vám narodí dievčatko

Deti a rodina| 15.8.2016

Stali ste sa mamičkou dcérky? Potom vás čaká nádherné obdobie, ktoré so sebou nesie obrovskú zodpovednosť. Čo je dobré vedieť?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

30.8.2016

To je dobrotka.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Kurča, ktoré má skutočný šmrnc. Množstvo chilli aj cesnaku je len odporúčané a záleží na chuti každého, či si pridá.

Kurča v marináde z chilli a cesnaku

Celkový čas: 60min

Energie: 882 kJ

Cena: 4,25 EUR


	Bravčové mäso pečené s kyslou kapustou.

Bravčové pečené s kapustou

Celkový čas: 1h a 30min

Energie: 406 kJ

Cena: 4,65 EUR


	Sýta polievka, ktorú môžeme podávať s chlebom aj ako večeru. Aj tak prostá "bramboračka" môže byť zážitkom, keď je urobená práve tak, ako by mala. Ostatne táto polievka patrí k základným pilierom staročeskej kuchyne.

Sýta zemiaková polievka

Celkový čas: 40min

Energie: 259 kJ

Cena: 2,98 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené