Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
streda 22. októbra | meniny má  Sergej
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

FOTKY otca a dcérky, ktoré rozplačú aj cynika!

Deti a rodina| dnes 9:17

Vzal si ženu svojich snov, kúpili si nový dom, narodila sa im dcéra. Všetko vyzeralo idylicky, potom sa však Benovi Nunerymu obrátil život naruby...

5 vecí, na ktoré sa nepýtať čerstvej mamičky. NIKDY!

Deti a rodina| 20.10.2014

Ak nie ste blízki príbuzní alebo najlepšia kamarátka čerstvej mamičky, zvážte naozaj dobre, či nasledujúce otázky vypustíte z úst...

Deťom na očiach aneb Príklady motivujú

Deti a rodina| včera 10:53

Každý rodič sa snaží byť svojmu dieťaťu predovšetkým dobrým príkladom. A tak si dávame pozor na nepekné výrazy, nevhodné gestá, nezvyčajné správanie... Lenže na druhej strane existujú situácie, ktoré by naše dieťatko vidieť malo. Ktoré to sú?

5 mýtov o chlapovi na rodičovskej dovolenke: Sú to frajeri, alebo sú "pod papučou"?!

Deti a rodina| 16.10.2014

Máte malé dieťa alebo prírastok do rodiny práve čakáte? Uvažovali ste o tom, že by časť rodičovskej dovolenky strávil s dieťaťom doma otec? Starostlivosť otca o dieťa na rodičovskej dovolenke je v súčasnosti stále rastúcim trendom a podľa výskumu pre Ligu otvorených mužov (LOM) o tejto všestranne prínosnej možnosti uvažuje až 90 percent českých mužov. "Všetkým môžeme len odporučiť otvoriť doma túto tému a prediskutovať to v rodine a aj so zamestnávateľom. Každopádne je to veľká šanca pre celú rodinu," hovorí Lukáš Talpa, manažér projektu Otcom na plný úväzok z Ligy otvorených mužov. Starostlivosť mužov o deti však sprevádza aj mnoho mýtov.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Ako si čistíte pleť?


dieťa dňa

21.10.2014

Teším sa!

  • 5/5
Celkom 2
ďalšie

Tip na obed


	Lahôdka pre všetkých, aj tých, ktorí nemusia olomoucké syrečky. Všetci sa budú olizovať.

Kapsičky plnené syrovou fantáziou

Celkový čas: 55min

Energie: 508 kJ

Cena: 3,2 EUR


	Mäso z diviaka je obľúbenou pochúťkou v Toskánsku kde ho pripravujú s množstvom cesnaku, korenia a byliniek a s hustou omáčkou. Inšpirujte sa nielen chuťou Toskánska, ale aj našim vynikajúcim receptom. Dobrú chuť.

Diviačie ragú s brusnicovou omáčkou

Celkový čas: 1h a 10min

Energie: 629 kJ

Cena: 13,25 EUR


	Ľahké, rýchle, dobré rizoto s kúskami tekvice a baklažánu.

Tekvicové rizoto

Celkový čas: 40min

Energie: 337 kJ

Cena: 3,21 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2014 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené