Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 28. júla | meniny má  Krištof
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Ako pripraviť dcéru na prvú návštevu gynekológa?

Deti a rodina| dnes 11:46

Spomeňte si, aká ste boli pred rokmi nervózna, keď ste mali prvýkrát navštíviť "ženského lekára". Možno ste mali šťastie a vaša mamička vám bola v tej chvíli oporou. Poskytnite svojej dcére pomocnú ruku aj vy!

Pozor! Bábätká v lete trpia nedostatkom spánku

Deti a rodina| 23.7.2015

Nórski vedci vo veľkom výskume zistili, že bábätká, ktoré málo spia, trpia neskôr poruchami správania. Ak deti spali menej ako 10 hodín denne, alebo sa za noc zobudili viac ako trikrát, v piatich rokoch mali častejšie problémy so zlosťou a zvládaním emócií.

Agresívny potomok? Zasiahnite, kým nebude neskoro!

Deti a rodina| 24.7.2015

Pozorujete u svojho dieťaťa prejavy agresivity, sťažujú sa naňho učitelia aj rodičia ostatných detí? Potom by ste nemali problém podceňovať, ale riešiť.

Urobte zo svojho dieťaťa ozajstného rečníka!

Deti a rodina| 22.7.2015

Sotva začne batoľa vydávať zvuky a pomáha si prvými slovami, je potrebné ho v rozprávaní čo najviac podporovať. Čo na tom, že ešte nie je žiadnym veľkým rečníkom. Keď priložíte ruku k dielu, môže sa ním hravo stať!

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Udržujete sa vo forme behaním?
dieťa dňa

28.7.2015

Je úžasná.

  • 5/5
Celkom 2
ďalšie

Tip na večeru


	Plnené papriky s paradajkovou omáčkou podávané s knedľou sú vcelku nenáročné svojou prípravou a nepatria práve k ľahko stráviteľným pokrmom. Skúste preto diétnu verziu plnenej papriky. Poctivé, domáce, a pritom nevšedné! Prekvapí vás, ako jednoduchý je tento recept.

Plnená biela paprika

Celkový čas: 50min

Energie: 565 kJ

Cena: 3 EUR


	Jemné morčacie plátky plnené špargľou.

Špargľové rolády

Celkový čas: 40min

Energie: 577 kJ

Cena: 6,35 EUR


	Výdatná a zdravá polievka.

Mrkvový krém

Celkový čas: 25min

Energie: 234 kJ

Cena: 1,58 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené