Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
štvrtok 2. júla | meniny má  Berta
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Najhoršie mamy histórie: Tieto netromfnete!

Deti a rodina| dnes 9:53

Trápia vás občas myšlienky, či ste dobrou mamou? Potom vedzte, že ste! Pretože nasledujúci historický "výkvet materstva" len tak niekto netromfne.

Už ročné dieťa vie, že skrývate smútok

Deti a rodina| 30.6.2015

Kanadskí vývojoví psychológovia objavili zaujímavú vlastnosť u batoliat vo veku osemnásť mesiacov. Malí jedinci dokážu chápať, že výraz tváre vždy nemusí zodpovedať emocionálnemu naladeniu jeho nositeľa. A hoci sa dospelý po nepríjemnom zážitku tvári stoicky, teda vyrovnane, vo vnútri cíti smútok. A ony sa ho snažia utešiť.

5 prázdninových pravidiel. Poznáte ich?!

Deti a rodina| včera 10:54

Prázdniny sú tu, a tak nie je na škodu pripomenúť svojim deťom, že aj keď ich čakajú 2 mesiace voľna, nie sú pred nimi len týždne úplnej voľnosti bez akýchkoľvek pravidiel.

Chcete bábätko? V lete sú spermie najviac aktívne

Deti a rodina| 29.6.2015

Leto je ideálnym obdobím na počatie dieťaťa. Spermie mužov sú v júli a auguste aktívnejšie ako inokedy. Podľa talianskych vedcov je motilita, čiže pohyblivosť spermií najvyššia práve v lete a najnižšia v zime. To zásadne ovplyvňuje úspešnosť mužských pohlavných buniek.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Udržujete sa vo forme behaním?
dieťa dňa

2.7.2015

Nechutí až tak dobre.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Recept na palacinky tentokrát z pivného cesta.

Pivné palacinky

Celkový čas: 40min

Energie: 668 kJ

Cena: 1,15 EUR


	Máte radi rezne? Skúste túto variantu z mletého mäsa so syrom. Určite nebudete ľutovať.

Mletý rezeň so syrom

Celkový čas: 40min

Energie: 936 kJ

Cena: 3,96 EUR


	Kto má rád zverinu, určite tento recept vyskúša.

Dusené jelenie mäso

Celkový čas: 1h a 30min

Energie: 269 kJ

Cena: 12,65 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené