Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 1. decembra | meniny má  Edmund
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Otcovia versus tatovia. Ktorého má doma vaše dieťa?

Deti a rodina| včera 8:49

Splodiť dieťa síce znamená byť otec, ale zďaleka to neznamená byť tatko. V týchto pojmoch je veľký rozdiel. Každý otec nemusí byť tatkom a nie každý tatko je skutočne biologický otec. Nie nadarmo sa hovorí, že záleží na tom, kto dieťa vychová, nie na tom, kto ho splodí.

Najobľúbenejším menom sveta sa stala Sofia

Deti a rodina| 25.11.2015

Rozhodli ste sa dcérku pomenovať Sofia? Potom ste urobili to, čo milióny rodičov na celom svete. Práve toto meno a jeho varianty (Sofia, Sophia, Sophie atď.) sú najčastejšie používanými menami na svete. Najobľúbenejšie sú v krajinách ako Rusko, Mexiko či Taliansko.

Obľúbenci rodičov častejšie trpia depresiami

Deti a rodina| 26.11.2015

Väčšina rodičov má niektorého zo svojich potomkov radšej než jeho súrodencov. Priznáva sa k tomu šesť z desiatich matiek a sedem z desiatich otcov. Obľúbenci to však nemajú jednoduchšie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Uprednostňovanie rodičmi totiž na nich vyvíja silný tlak. Jednak im to dávajú pocítiť odstrčení súrodenci a navyše majú pocit, že sa musia rodičom neustále páčiť a napĺňať ich očakávania. Výsledkom môžu byť depresie v dospelosti.

Nachladnuté dieťa? Nechajte to na matku prírodu!

Deti a rodina| 24.11.2015

S jeseňou prichádza obdobie nádchy, kašľu a prechladnutia. Obzvlášť citlivé sú deti. Pokiaľ sa jedná len o ľahké prechladnutie, netreba panikáriť a bežať do lekárne. Vystačíte si s prírodnými pomocníkmi!

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Koľko hodín denne spíte?
dieťa dňa

1.12.2015

Jabĺčka sú zdravé, mňam.

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na večeru


	Huby s pečenými zemiakmi sú veľmi dobré.

Huby v pečených zemiakoch

Celkový čas: 60min

Energie: 724 kJ

Cena: 3,45 EUR


	Recept na fazuľky, ktoré môžete použiť ako prílohu k mäsu alebo ako ľahký šalát.

Zelené fazuľky s estragónom

Celkový čas: 25min

Energie: 356 kJ

Cena: 2,15 EUR


	Treska je veľmi chutná morská ryba. S paradajkami bude na vašom stole vynikať chuťovo aj vzhľadovo.

Treska v paradajkovej omáčke

Celkový čas: 40min

Energie: 494 kJ

Cena: 3,15 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2015 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené