Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 11. júla | meniny má  Milota
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Pred a po: Ako chudnú normálne ženy po pôrode? (FOTO)

Deti a rodina| 4.7.2014

Medzi celebritami sa stal obľúbený akýsi fiktívny zápas o to, ktorá sa po narodení potomka skôr vráti k predtehotenskej postave. Internet potom neskôr zverejňuje fotografie pred a po.

VIDEO: Pozrite sa, čo robia muži s vaším dieťaťom, keď nie ste doma!

Deti a rodina| 26.6.2014

Premýšľali ste niekedy, čo váš drahý robí s vaším dieťatkom, keď ho s ním necháte osamote? Pozrite sa na nasledujúce video!

Baletka tancuje s ľahkosťou v 9. mesiaci. WOW! (VIDEO)

Deti a rodina| 3.7.2014

Väčšina žien sa na konci tehotenstva cíti "veľko", sú unavené a tým posledným, na čo majú chuť, je nejaký väčší pohyb. To však nie je prípad tejto nastávajúcej mamičky!

Päť otázok a odpovedí o nástrahách v tehotenstve. Poznáme odpovede!

Deti a rodina| 25.6.2014

Ako je to vlastne s alkoholom alebo napríklad s kávou v tehotenstve? Naozaj sa ich musíte vzdať, keď čakáte potomka? Poznáme odpoveď!

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Sledujete zloženie potravín, ktoré jete?

dieťa dňa

30.11.2012

Tomáško v ZOO

  • 5/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na večeru


	Recept na pikantné bravčové mäso.

Bravčová krkovička s horčicovou omáčkou

Celkový čas: 1h a 5min

Energie: 911 kJ

Cena: 4,36 EUR


	Hydinová pečeň doplnená sušenými slivkami a anglickou slaninou.

Ražniči s hydinovými pečienkami

Celkový čas: 45min

Energie: 374 kJ

Cena: 3 EUR


	Pripravte si veľmi jednoduchý a zdravý šalát z mrkvy a jogurtu.

Šalát z mrkvy

Celkový čas: 10min

Energie: 297 kJ

Cena: 2,15 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2014 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené