Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
utorok 3. mája | meniny má  Galina
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Prvýkrát do školy s okuliarmi: Ako presvedčiť vaše dieťa?

Anketa

Nosí vaše dieťa okuliare?Deti a rodina | 5.12.2011

Úspešná návšteva očného lekára je len polovica úspechu na ceste k lepšiemu videniu vášho školou povinného potomka. Ďalší kus práce záleží predovšetkým na vás - svoje dieťa musíte presvedčiť, že nosenie okuliarov nie je hanba, ale naopak mu pomáha a má zmysel.

Ako urobiť okuliare príťažlivé

Aj dospelý človek, nielen dieťa, by nerád nosil okuliare, ktoré sa mu nepáčia, ktoré ho tlačia, alebo ktoré mu naopak padajú. Vaša presvedčovacia taktika teda musí zahŕňať ako chytrú diplomaciu, tak aj pádne argumenty v podobe čo najatraktívnejších a najpohodlnejších okuliarov.

Prečítajte si, na čo by ste pri výbere okuliarov pre svoje dieťa rozhodne nemali zabudnúť.

* Uistite sa, že okuliarové obrúčky dokonale sedia. Nesmú nijako tlačiť za ušami ani na nose a nesmú byť príliš ťažké. Pravidelne kontrolujte, že sa od okuliarov na koži netvoria žiadne otlaky.
* Uistite sa, že predpísané okuliare (hrúbka dioptrií) sú pre vaše dieťa správne. Ak má dieťa tendenciu pozerať sa cez horný okraj okuliarov alebo sa sťažuje, že s okuliarmi dobre nevidí, navštívte lekára alebo optika a silu dioptrií prekontrolujte.
* Začínajte postupne. Ak vaše dieťa nechce okuliare nosiť, dohodnite sa s ním na určitej kratšej dobe, kedy by ich malo mať. Napríklad v škole na hodinách, pri sledovaní televízie a podobne. Dobu nosenia pomaly predlžujte vzhľadom na to, ako si vaše dieťa bude na okuliare postupne zvykať.
* Zaveďte rutinu. Snažte sa svoje dieťa naučiť, aby si okuliare nasadilo ráno pri obliekaní a večer odložilo tesne predtým, než ide spať. Vyhraďte na odkladanie okuliarov stále miesto, napríklad na nočnom stolíku.
* Svoje dieťa stále podporujte. Nezabudnite mu hovoriť, že mu okuliare pristanú, a tiež patrične oceniť, keď ich pravidelne nosí.

Okuliare a šport

U niektorých druhov športu hrozí pomerne veľké riziko zranenia očí. Ideálne je, ak má dieťa na športové aktivity špeciálne určené okuliare, ktoré sú dioptrické a zároveň oči chránia pred poranením. Klasické športové ochranné okuliare (ktoré sa používajú napríklad pri squashi, bedmintone alebo tenise) je možné samozrejme objednať aj s príslušnými dioptriami.

Zdroj: ulekare.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 1 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Ktorá krajina je najlepšia na výchovu detí?

Deti a rodina| včera 7:47

Kto má možnosť vybrať si, v ktorej krajine sveta vychová svojich potomkov, mal by sa odsťahovať do Dánska. Podľa hodnotenia niekoľkých kľúčových faktorov je to najlepšia krajina sveta, v ktorej sú rozdiely medzi chudobnými a bohatými v prístupe k vzdelaniu, zdravotnej starostlivosti, výške príjmov a spokojnosti so svojím životom, najmenšie.

Trápi vás silná tehotenská nevoľnosť? Narodí sa dievča!

Deti a rodina| 28.4.2016

Neznamená to, že by žena so silnými rannými nevoľnosťami nemohla porodiť syna. Ale ak trpí extrémnou formou tohto prejavu na začiatku tehotenstva, je pravdepodobnejšie, že nosí pod srdcom dievčatko. Švédski pôrodníci tvrdia, že hyperemesis gravidarum sa oveľa častejšie vyskytuje na začiatku tehotenstva ženského plodu.

Čím skôr dievča vstúpi do puberty, tým skôr si hľadá muža typu „macho"

Deti a rodina| 29.4.2016

Endokrinológovia si už v polovici minulého storočia všimli, že inteligentní ľudia vstupujú do puberty neskôr, a že majú neskôr aj deti. Okrem toho si vyberajú takých partnerov, ktorí sú síce eroticky menej príťažliví, ale zato spoľahlivejší a vernejší. Nové výskumy škótskych vedcov dokazujú, že u dievčat má vek nástupu do puberty zásadný vplyv na to, kedy začnú plodiť deti a či si vyberú za partnera „macho" muža.

7 z 10 rodičov má jedného z potomkov radšej. Ktorého?

Deti a rodina| 27.4.2016

Sedem z desiatich rodičov prizná, že má jedného z potomkov radšej ako ostatných. Obľúbenci sú však tajomstvom matiek a otcov, medzi nimi to však prizná anonymne 74, respektíve sedemdesiat percent. Pritom najčastejšie je favoritom rodičov práve prvorodený potomok.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

3.5.2016

Dokonalá...

  • 0/5
Celkom 0
ďalšie

Tip na obed


	Recept na rýchlu, lacnú a dobrú polievku z cibule.

Cibuľová polievka

Celkový čas: 30min

Energie: 281 kJ

Cena: 1,36 EUR


	Tento recept je rýchly a chutný. Môžete ho urobiť na obed alebo na večeru. Recept od mamičky: o)

Vyprážané kuracie pečienky so zemiakmi

Celkový čas: 25min

Energie: 930 kJ

Cena: 2,36 EUR


	Kúsky kuracieho mäsa s vôňou citrónov.

Kurča s citrónovou trávou

Celkový čas: 35min

Energie: 707 kJ

Cena: 4,36 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2016 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené