Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Tehotenstvo v lete. Ako prežiť horúce dni

Anketa

Akú vetu ste ako tehotná najviac neznášali?Deti a rodina | 31. 7. 2017

S príchodom horúcich letných dní rieši prakticky každý, ako v zdraví prežiť. Ale ak pod srdcom nosíte nový život, môže byť toto obdobie obzvlášť náročné. A tiež predstavovať väčšie riziko ako pre vašich rovesníkov. Ako v zdraví prežiť leto, keď ste tehotná?

Hoci sa tehotenstvo v lete môže zdať ako úžasná romantika, akonáhle sa teplomer vyšplhá niekam k tridsiatke, môže ísť o zdravie. Vaše, aj vášho nenarodeného bábätka. Ako odolať nástrahám horúcich dní?

Pozor na dehydratáciu

Práve dehydratácia predstavuje veľké riziko. Preto pri sebe majte vždy dostatok vody a priebežne ju popíjajte počas celého dňa. Dodržiavanie pitného režimu je pre „prežitie" kľúčové. Nikdy nevychádzajte von bez vody, pamätajte, že v horúcom počasí strácate tekutiny aj potom, a tak je nutné ich dopĺňať.

Vzhľadom na to, že voda ako taká nemá príliš chuť, skúste si ju „vylepšiť", budete mať aspoň väčšiu motiváciu upíjať. Ako na to? Okrem obľúbeného citróna môžete do fľaše s vodou hodiť prakticky akékoľvek obľúbené ovocie alebo zeleninu, ktoré nápoj úžasne ochutia. A ešte telu dodáte vitamíny, ktoré tiež potrebuje.

Čo s opuchmi?

Horúce počasie môže zhoršiť už tak nepríjemné opuchy nôh, a tak sa môže stať, že ťažko obujete aj papuče po babičke. Čo s tým? Kedykoľvek to bude možné, dajte si nohy hore (áno, aj v kancelárii - aj keď si nemôžete napríklad hodiť nohy na stôl, aspoň si pod ne dajte nejakú podložku, ktorá zabezpečí, že nebudete mať chodidlá na zemi).

Nezabúdajte veľa piť a nosiť pohodlné topánky. A keď bude najhoršie, skúste si dať na svačinu nejaké prírodné diuretikum, napríklad stopkový zeler alebo citrusy. Doma potom požiadajte partnera, aby si vzal nejaký chladivý gél a opuchnuté nôžky vám pekne (jemne) namasíroval.

Nepriateľ č. 1

Najväčší nepriateľ tehotných (a nielen ich) v horúcich dňoch? Samozrejme horúčava. Ako sa s ňou vyrovnať? Zostávajte v tieni a chládku, to je základ. Keď už musíte von, nezabúdajte piť a chráňte sa pred priamymi slnečnými lúčmi, ako to len bude možné (ochranný krém s UV faktorom je základ).

Ak máte záhradu s bazénom, využite to! Nielenže sa ochladíte a osviežite, ale navyše vás voda krásne nadľahčí, takže si nebudete ani s veľkým bruškom pripadať nemotorná. Ale aj keď bazén nemáte, vodu nezavrhujte. Aj keby ste si mali len „naložiť" nohy do lavóra s chladnou vodou, bude sa vám hodiť!

Na oblečení záleží

Keď sa budete chystať von, starostlivo vyberajte, čo si oblečiete. Stavte predovšetkým na savé a priedušné materiály (bavlna, ľan a pod.), ktoré zabezpečia, že sa nebudete kúpať vo vlastnom pote a nebudú vás zahrievať tak ako niektoré umelé tkaniny. Nezabúdajte ani na pokrývku hlavy.

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Tehotenstvo v lete. Ako prežiť horúce dni

Deti a rodina| 31. 7. 2017

S príchodom horúcich letných dní rieši prakticky každý, ako v zdraví prežiť. Ale ak pod srdcom nosíte nový život, môže byť toto obdobie obzvlášť náročné. A tiež predstavovať väčšie riziko ako pre vašich rovesníkov. Ako v zdraví prežiť leto, keď ste tehotná?

Dojčenie vždy bolí. Obavy, ktoré trápia nastávajúce mamičky

Deti a rodina| 26. 7. 2017

Hoci by sa zdalo, že na svete nie je nič prirodzenejšie a jednoduchšie než dojčenie, v množstve nastávajúcich mamičiek vyvoláva obavy. Budú môcť dojčiť? Budú to vedieť? A čo keď to bude bolieť? Ich strachu ostatne nenahrávajú ani najrôznejšie mýty či polopravdy, ktoré o dojčení čoraz častejšie kolujú.

Pozor na autá a pitný režim. Ako ochrániť bábätko pred horúčavou

Deti a rodina| 28. 7. 2017

Horúce letné teploty nás teraz zrejme budú trápiť ešte pár týždňov. Zatiaľ čo my dospelí, ak nás netrápi napríklad srdcové ochorenie, prežijeme aj sparné dni pri dodržiavaní základných pravidiel v zdraví, s bábätkami je potrebné byť opatrnejší. Ako ich uchrániť pred škodlivou horúčavou?

Keď cez prázdniny prší. Takto deti spoľahlivo zabavíte

Deti a rodina| 25. 7. 2017

Prázdniny sú v plnom prúde, a tak veľa rodičov premýšľa, čím ich svojim deťom čo najviac spríjemní. Kúpanie, výlety, dobrodružstvo v prírode alebo na záhrade... Lenže čo ak sa proti vám spikne počasie?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Hamburger je veľmi obľúbenou pochúťkou. Vyskúšajte, ako chutí hamburger z morčacieho mäsa.

Hamburger z morčacieho mäsa

Celkový čas: 50min

Energie: 662 kJ

Cena: 3,65 €


	Recept na prípravu pangasia s farebnou paprikou.

Pangasius s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 522 kJ

Cena: 4 €


	Celozrnné cestoviny s olivami a pestom.

Penne s petrželkovým pestom

Celkový čas: 50min

Energie: 759 kJ

Cena: 3,15 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené