Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Keď cez prázdniny prší. Takto deti spoľahlivo zabavíte

Anketa

Plánujete pre svoje deti program na celé prázdniny?Deti a rodina | 25. 7. 2017

Prázdniny sú v plnom prúde, a tak veľa rodičov premýšľa, čím ich svojim deťom čo najviac spríjemní. Kúpanie, výlety, dobrodružstvo v prírode alebo na záhrade... Lenže čo ak sa proti vám spikne počasie?

Väčšina rodičov sa asi zhodne, že mať doma unudené dieťa (zvlášť, keď potrebujete robiť niečo iné, než sa plne venovať len a len jemu), nie je vôbec jednoduchá situácia. V prvej chvíli dieťatko posadíme (v závislosti na veku, samozrejme) pred televíziu, lenže ani to nefunguje večne. Prípadne by sme boli radi, aby náš potomok strávil prázdniny aj inak ako pri obrazovke. Ako ho spoľahlivo zabaviť?

Skúste pre neho pripraviť niektorú z nasledujúcich hier! Úspech zaručený (a čo viac, čoskoro sa k hraniu pridáte aj vy - napriek práci a povinnostiam).

Stolová klasika

Začnime klasikou - áno, stolovými hrami. Nemyslite si, že také obyčajné „človeče" je už v dnešnej dobe prekonané. Kdeže! Bavilo generácie detí pred nami, bude baviť aj vašich potomkov. V súčasnosti však nájdete na trhu nespočetné množstvo iných hier, ktoré budú deti milovať. Vyberať môžete podľa ich veku, ale aj záujmov. A medzi nami, niektoré vedomostné hry (ale aj obyčajné pexeso či kvarteto) sú takým nenápadným spôsobom, ako svoje deti vzdelávať hrou i cez prázdniny, kedy nechcú o škole ani počuť.

Domáca bojovka

Bojovky nemusia byť vyhradené len pre tábory alebo hranie vonku. Kdeže! S úspechom môžete svojim deťom pripraviť takú hru aj v teple domova. Nechajte ich plniť najrôznejšie úlohy, ktoré ich privedú až k „pokladu". Kým vonku by najskôr testovali hlavne svoje fyzické zručnosti, doma ich nechajte zapojiť predovšetkým mozoček. Výhodou je, že príprava takejto bojovky spoľahlivo zabaví aj vás. A nikdy nie je od veci pripomenúť si, aké úžasné je byť dieťaťom.

Malí špióni

Viete, ako v špionážnych alebo podobných filmoch chráni nejakú cennosť akési laserové bludisko, ktoré musí hlavný hrdina (či hlavný záporný hrdina) prekonať, aby sa mu podarilo poklad ukoristiť bez toho, aby sa dotkol laserového lúča? Pripravte podobnú zábavu i vášmu dieťaťu! Nebojte sa, nepotrebujete laser. Jednoducho vezmite obyčajnú vlnu, ktorú cikcak rôzne napnete, napríklad v chodbe (pomôcť si môžete lepiacou páskou - len voľte takú, ktorá sa dá ľahko odlepiť, napríklad od nábytku či stien). Na jednu stranu miestnosti postavte dieťa, na druhú umiestnite odmenu. Môžete pretekať v tom, kto prekoná bludisko rýchlejšie bez toho, aby sa dotkol vlny.

Stará dobrá plastelína

A ďalšia klasika nášho detstva - obyčajná plastelína zabaví deti pokojne aj na dlhé hodiny! Navyše dnes už sa predáva trochu „sofistikovanejšia" plastelína, než akú sme poznali my. Nemusíte sa báť, že ju budete mať všade po byte a z nábytku už ju nikdy nedostanete, mnohé z nich sa aj po pár minútach používania nepremenia v odporne šedivú hmotu, ktorá rozhodne k hre nevyzýva. A tak sa s ňou deti budú hrať celé popoludnie.

Niečo dobré

Spomínate si, ako sa vaše dieťatko zabavilo, keď ste spolu pred Vianocami piekli medovníčky? Potom sa do nejakého „pečenia projektu" pustite aj v lete! Kto hovorí, že nemôžete v júli či auguste oprášiť vykrajovadlá! Namiesto perníčkov môžete skúsiť napríklad najrôznejšie sušienky, vaše deti iste zabaví aj pečenie muffinov, ktoré potom môžu ešte ozdobiť. Síce sa pri pečení nezabavia samy a nemôžete ich nechať bez dozoru, ale rozhodne nebudete mať doma znudených a otrávených potomkov (a budete sa môcť odmeniť niečím dobrým pod zub).

Mäkká pevnosť

Deti milujú najrôznejšie domčeky, schovávačky, pevnosti... A tak v sebe premôžte milovníka poriadku a požičajte im deky, plachty a pod. a k „voľnému použitiu" im poskytnite gauč, stoličky, kreslá... Skrátka, nechajte svojich potomkov, aby si postavili pevnosť podľa svojich predstáv. Spokojne si v nej budú bývať celý deň. A možno do nej dovolia nazrieť aj vám. (Varovanie: Počítajte s tým, že upratovanie bude zase na vás.)

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Tehotenstvo v lete. Ako prežiť horúce dni

Deti a rodina| 31. 7. 2017

S príchodom horúcich letných dní rieši prakticky každý, ako v zdraví prežiť. Ale ak pod srdcom nosíte nový život, môže byť toto obdobie obzvlášť náročné. A tiež predstavovať väčšie riziko ako pre vašich rovesníkov. Ako v zdraví prežiť leto, keď ste tehotná?

Dojčenie vždy bolí. Obavy, ktoré trápia nastávajúce mamičky

Deti a rodina| 26. 7. 2017

Hoci by sa zdalo, že na svete nie je nič prirodzenejšie a jednoduchšie než dojčenie, v množstve nastávajúcich mamičiek vyvoláva obavy. Budú môcť dojčiť? Budú to vedieť? A čo keď to bude bolieť? Ich strachu ostatne nenahrávajú ani najrôznejšie mýty či polopravdy, ktoré o dojčení čoraz častejšie kolujú.

Pozor na autá a pitný režim. Ako ochrániť bábätko pred horúčavou

Deti a rodina| 28. 7. 2017

Horúce letné teploty nás teraz zrejme budú trápiť ešte pár týždňov. Zatiaľ čo my dospelí, ak nás netrápi napríklad srdcové ochorenie, prežijeme aj sparné dni pri dodržiavaní základných pravidiel v zdraví, s bábätkami je potrebné byť opatrnejší. Ako ich uchrániť pred škodlivou horúčavou?

Keď cez prázdniny prší. Takto deti spoľahlivo zabavíte

Deti a rodina| 25. 7. 2017

Prázdniny sú v plnom prúde, a tak veľa rodičov premýšľa, čím ich svojim deťom čo najviac spríjemní. Kúpanie, výlety, dobrodružstvo v prírode alebo na záhrade... Lenže čo ak sa proti vám spikne počasie?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na večeru


	Bravčové medailónky s pomarančovou omáčkou sú výborným a netradičným pokrmom.

Bravčové medailónky s pomarančom

Celkový čas: 45min

Energie: 788 kJ

Cena: 3,36 €


	Recept na kurča s červenou paprikou a zemiakmi.

Kurča so zeleninou

Celkový čas: 1h a 15min

Energie: 483 kJ

Cena: 4,21 €


	Mäso, pór, syr a je z toho výborný obed.

Bravčová krkovička s čiapočkou

Celkový čas: 1h a 20min

Energie: 1019 kJ

Cena: 6,52 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené