Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
sobota 16. decembra | meniny má  Albína
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Čo by sme mali svoje dcéry učiť o kráse a sebavedomí

Anketa

Aký máte vzťah s dcérou?
Deti a rodina | 19.6.2017

Súčasná spoločnosť je až príliš zameraná na fyzickú krásu, a tak nie je divu, že už mnoho veľmi mladých dievčat o sebe začína pochybovať a trpia zbytočnými pochybnosťami o sebe. Dokonca aj deti sa už začínajú svojím vzhľadom zaoberať! Záleží aj na nás, na rodičoch, aby sme im ukázali cestu k zdravému sebavedomiu.

Čo je dôležité svojej dcére zdôrazniť?

Si krajšia, než si myslíš.

Toto by neuškodilo ani nám dospelým - uvedomiť si, že sami k sebe bývame často kritickejší, než je zdravé. A o našom vzhľade to platí tiež. Mávame tendencie sa podceňovať a hľadať na sebe skôr chyby než to, čo je na nás krásne. A že toho je! Nezabudnite to vysvetliť aj svojej dcérke. Nikdy dievčatám nemôžeme dostatočne zdôrazniť, ako sú krásne.

Oblečenie je dôležité - ale predovšetkým preto, ako sa v ňom cítiš

Aj keď bude vaša dcéra nosiť drahé a posledné výkriky módnych trendov, ak sa v nich nebude cítiť prirodzene a krásne, potom strácajú svoj význam. Áno, veľa dospievajúcich meria svoju krásu počtom značkových kúskov v šatníku, ale to nie je všetko.

Obliekaj sa pre seba, nie pre ostatných

S tým súvisí ešte jedna vec (a v nej občas zlyhávame aj my dospelí). Obliekať by sme sa mali tak, aby sme sa cítili skvele predovšetkým my sami. Nejde o to, čo nášmu outfitu povie okolie. To tiež svojej dcére vysvetlite. Že ten najdôležitejší názor je len a len ten jej. Nie jej kamarátok či spolužiakov.

Byť chudá neznamená byť šťastná

Honba za prehnanou štíhlosťou môže u niektorých dievčat skončiť aj vážnym ochoreniam. Okrem iného sú presvedčené, že len ako chudé môžu byť v živote šťastné. Ale to je veľký omyl. Veľkosť oblečenia sama o sebe radosť zo života nezaručí. Ostatne veľa štíhlych žien by pokojne vymenili svoju postavu za to, aby mohli byť šťastné...

Byť šťastná znamená byť krásna

Veselí a šťastní ľudia zo seba vyžarujú neopakovateľné a neodolateľné čaro. Úsmev je skrátka tým najlepším šperkom. Iste, prídu chvíle, keď človeku nie je do smiechu, ale inak je radosť zo života tým najdokonalejším doplnkom ženskej krásy.

Voda, zdravá strava a spánok sú tvojimi spojencami

Je to tak. Ak žena nebude využívať prednosti týchto troch vecí (a teda nebude dodržiavať pitný režim, nebude sa vhodne stravovať a nedopraje si dostatočné množstvo spánku), ani drahšie krémy jej nepomôžu.

Keď uveríš, že si krásna, potom takou budeš

Sebavedomie je kľúčovou zložkou ženskej krásy. Pokiaľ nebude dievča veriť v seba samu, ťažko v ňu uverí jej okolie. Áno, občas každého prepadnú pochybnosti, to je normálne, ale nenechajte ich, aby vás ovládli!

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Tehotenstvo v lete. Ako prežiť horúce dni

Deti a rodina| 31.7.2017

S príchodom horúcich letných dní rieši prakticky každý, ako v zdraví prežiť. Ale ak pod srdcom nosíte nový život, môže byť toto obdobie obzvlášť náročné. A tiež predstavovať väčšie riziko ako pre vašich rovesníkov. Ako v zdraví prežiť leto, keď ste tehotná?

Dojčenie vždy bolí. Obavy, ktoré trápia nastávajúce mamičky

Deti a rodina| 26.7.2017

Hoci by sa zdalo, že na svete nie je nič prirodzenejšie a jednoduchšie než dojčenie, v množstve nastávajúcich mamičiek vyvoláva obavy. Budú môcť dojčiť? Budú to vedieť? A čo keď to bude bolieť? Ich strachu ostatne nenahrávajú ani najrôznejšie mýty či polopravdy, ktoré o dojčení čoraz častejšie kolujú.

Pozor na autá a pitný režim. Ako ochrániť bábätko pred horúčavou

Deti a rodina| 28.7.2017

Horúce letné teploty nás teraz zrejme budú trápiť ešte pár týždňov. Zatiaľ čo my dospelí, ak nás netrápi napríklad srdcové ochorenie, prežijeme aj sparné dni pri dodržiavaní základných pravidiel v zdraví, s bábätkami je potrebné byť opatrnejší. Ako ich uchrániť pred škodlivou horúčavou?

Keď cez prázdniny prší. Takto deti spoľahlivo zabavíte

Deti a rodina| 25.7.2017

Prázdniny sú v plnom prúde, a tak veľa rodičov premýšľa, čím ich svojim deťom čo najviac spríjemní. Kúpanie, výlety, dobrodružstvo v prírode alebo na záhrade... Lenže čo ak sa proti vám spikne počasie?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Letný recept na slaný koláč z brokolice v kombinácii so syrom nikdy nesklame.

Brokolicový koláč

Celkový čas: 55min

Energie: 577 kJ

Cena: 2,68 EUR


	Veľmi rýchlo pripravená polievka zo zemiakov.

Jednoduchá zemiaková polievka

Celkový čas: 30min

Energie: 353 kJ

Cena: 2,15 EUR


	Recept na jednoduchý vyprážaný pór.

Vyprážaný pór

Celkový čas: 40min

Energie: 682 kJ

Cena: 3,05 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené