Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Čo by sme mali svoje dcéry učiť o kráse a sebavedomí

Anketa

Aký máte vzťah s dcérou?
Deti a rodina | 19.6.2017

Súčasná spoločnosť je až príliš zameraná na fyzickú krásu, a tak nie je divu, že už mnoho veľmi mladých dievčat o sebe začína pochybovať a trpia zbytočnými pochybnosťami o sebe. Dokonca aj deti sa už začínajú svojím vzhľadom zaoberať! Záleží aj na nás, na rodičoch, aby sme im ukázali cestu k zdravému sebavedomiu.

Čo je dôležité svojej dcére zdôrazniť?

Si krajšia, než si myslíš.

Toto by neuškodilo ani nám dospelým - uvedomiť si, že sami k sebe bývame často kritickejší, než je zdravé. A o našom vzhľade to platí tiež. Mávame tendencie sa podceňovať a hľadať na sebe skôr chyby než to, čo je na nás krásne. A že toho je! Nezabudnite to vysvetliť aj svojej dcérke. Nikdy dievčatám nemôžeme dostatočne zdôrazniť, ako sú krásne.

Oblečenie je dôležité - ale predovšetkým preto, ako sa v ňom cítiš

Aj keď bude vaša dcéra nosiť drahé a posledné výkriky módnych trendov, ak sa v nich nebude cítiť prirodzene a krásne, potom strácajú svoj význam. Áno, veľa dospievajúcich meria svoju krásu počtom značkových kúskov v šatníku, ale to nie je všetko.

Obliekaj sa pre seba, nie pre ostatných

S tým súvisí ešte jedna vec (a v nej občas zlyhávame aj my dospelí). Obliekať by sme sa mali tak, aby sme sa cítili skvele predovšetkým my sami. Nejde o to, čo nášmu outfitu povie okolie. To tiež svojej dcére vysvetlite. Že ten najdôležitejší názor je len a len ten jej. Nie jej kamarátok či spolužiakov.

Byť chudá neznamená byť šťastná

Honba za prehnanou štíhlosťou môže u niektorých dievčat skončiť aj vážnym ochoreniam. Okrem iného sú presvedčené, že len ako chudé môžu byť v živote šťastné. Ale to je veľký omyl. Veľkosť oblečenia sama o sebe radosť zo života nezaručí. Ostatne veľa štíhlych žien by pokojne vymenili svoju postavu za to, aby mohli byť šťastné...

Byť šťastná znamená byť krásna

Veselí a šťastní ľudia zo seba vyžarujú neopakovateľné a neodolateľné čaro. Úsmev je skrátka tým najlepším šperkom. Iste, prídu chvíle, keď človeku nie je do smiechu, ale inak je radosť zo života tým najdokonalejším doplnkom ženskej krásy.

Voda, zdravá strava a spánok sú tvojimi spojencami

Je to tak. Ak žena nebude využívať prednosti týchto troch vecí (a teda nebude dodržiavať pitný režim, nebude sa vhodne stravovať a nedopraje si dostatočné množstvo spánku), ani drahšie krémy jej nepomôžu.

Keď uveríš, že si krásna, potom takou budeš

Sebavedomie je kľúčovou zložkou ženskej krásy. Pokiaľ nebude dievča veriť v seba samu, ťažko v ňu uverí jej okolie. Áno, občas každého prepadnú pochybnosti, to je normálne, ale nenechajte ich, aby vás ovládli!

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Ako spoznať, že nastal ten pravý čas pre obstaranie potomka

Deti a rodina| včera 10:07

Máte okolo tridsať, vaši rovesníci hromadne zakladajú rodiny a aj vy si kladiete otázku, či už je čas, aby ste na seba vzali jednu z najdôležitejších a hlavne najzásadnejších životných rolí - stať sa mamou alebo otcom.

Čo by sme mali svoje dcéry učiť o kráse a sebavedomí

Deti a rodina| 19.6.2017

Súčasná spoločnosť je až príliš zameraná na fyzickú krásu, a tak nie je divu, že už mnoho veľmi mladých dievčat o sebe začína pochybovať a trpia zbytočnými pochybnosťami o sebe. Dokonca aj deti sa už začínajú svojím vzhľadom zaoberať! Záleží aj na nás, na rodičoch, aby sme im ukázali cestu k zdravému sebavedomiu.

Najväčšie chyby, ktorých sa podľa psychológov dopúšťame pri výchove detí

Deti a rodina| 20.6.2017

Detský psychológ a odborník na výchovu detí Mike Leary zostavil zoznam prehreškov, ktorých sa ako rodičia dopúšťame pri výchove svojich detí. Schválne, či sa v nasledujúcich riadkoch spoznáte...

Prečo si nenechať prezradiť pohlavie dieťaťa

Deti a rodina| 15.6.2017

Dnes je celkom bežné, že sa nastávajúci rodičia snažia čo najskôr zistiť, či do ich života vstúpi dievčatko alebo chlapček. Avšak nenechať si pri ultrazvukovom vyšetrení prezradiť pohlavie dieťaťa môže mať aj svoje výhody. Neveríte?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené