Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
pondelok 25. mája | meniny má  Urban
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Deti a rodina


Tehotenstvo v lete. Ako prežiť horúce dni

31. 7. 2017

S príchodom horúcich letných dní rieši prakticky každý, ako v zdraví prežiť. Ale ak pod srdcom nosíte nový život, môže byť toto obdobie obzvlášť náročné. A tiež predstavovať väčšie riziko ako pre vašich rovesníkov. Ako v zdraví prežiť leto, keď ste tehotná?

Pozor na autá a pitný režim. Ako ochrániť bábätko pred horúčavou

28. 7. 2017

Horúce letné teploty nás teraz zrejme budú trápiť ešte pár týždňov. Zatiaľ čo my dospelí, ak nás netrápi napríklad srdcové ochorenie, prežijeme aj sparné dni pri dodržiavaní základných pravidiel v zdraví, s bábätkami je potrebné byť opatrnejší. Ako ich uchrániť pred škodlivou horúčavou?

Dojčenie vždy bolí. Obavy, ktoré trápia nastávajúce mamičky

26. 7. 2017

Hoci by sa zdalo, že na svete nie je nič prirodzenejšie a jednoduchšie než dojčenie, v množstve nastávajúcich mamičiek vyvoláva obavy. Budú môcť dojčiť? Budú to vedieť? A čo keď to bude bolieť? Ich strachu ostatne nenahrávajú ani najrôznejšie mýty či polopravdy, ktoré o dojčení čoraz častejšie kolujú.

Keď cez prázdniny prší. Takto deti spoľahlivo zabavíte

25. 7. 2017

Prázdniny sú v plnom prúde, a tak veľa rodičov premýšľa, čím ich svojim deťom čo najviac spríjemní. Kúpanie, výlety, dobrodružstvo v prírode alebo na záhrade... Lenže čo ak sa proti vám spikne počasie?

Nekazte si vzťah s vlastnou matkou. Pozor na neuvážené slová i málo záujmu

21. 7. 2017

Puto medzi matkou a dcérou je jedinečné. Ale aj to sa občas - vplyvom najrôznejších okolností a chýb - pretrhne. Čoho sa vyvarovať, aby sa to nestalo aj vám a neprišli ste tak o ženu, ktorá hrá vo vašom živote takú dôležitú úlohu?

Prečo zase plače? Naučte sa rýchlo utešiť svoje bábätko

19. 7. 2017

Detský plač je jedným z najprenikavejších zvukov. Bodaj by nie. Ako inak by ten tvorček mohol dať najavo, že mu niečo chýba, alebo že sa mu niečo nepáči, keď nemôže ani hovoriť, ani chodiť? Pre každú mamičku je plač bábätka niečo ako varovný signál. Ako drobčeka čo najrýchlejšie utešiť?

Otcovia skutočne venujú oveľa viac pozornosti a času dcéram

18. 7. 2017

Označenie „ockovo dievčatko" nevzniklo ako nezdravý stereotyp, ale odráža v ľudskej psychológii zakotvenú skutočnosť, že otcovia dávajú výrazne prednosť dcéram pred synmi. Venujú im viac pozornosti, viac citu i viac času. Avšak toto podvedomé správanie nie je zdravé pre psychický vývoj potomkov mužského pohlavia.

Čo by mali deti vedieť, kým pôjdu do školy

14. 7. 2017

Máte pocit, že nejaké pravidlá etikety sú v dnešnej dobe už vecou dávno prekonanou? Omyl! Základným pravidlám slušného správania už by sme mali učiť aj malé deti. Tie sa totiž nikdy nestratia!

Čo vedieť, než sa rozhodnete počať druhého potomka

13. 7. 2017

Premýšľate o tom, že by ste svoju rodinu rozšírili o druhé dieťa? Skvelé! Deti sú radosť a - ako hovorí známe klišé - aj naša budúcnosť. Avšak aj keď už máte jedno tehotenstvo a pôrod za sebou, prichádzajú s druhým potomkom isté špecifiká, o ktorých je dobré vedieť.

Materské mlieko obsahuje látku zabíjajúcu rakovinové bunky.

12. 7. 2017

Švédski vedci objavili v materskom mlieku cicavcov dokonalú látku likvidujúcu nádorové bunky. Dokonalá je v tom, že hoci vyvoláva bunkovú smrť v rakovinových bunkách, v zdravých bunkách pôsobí úplne nezhubne. Preparátu sa hovorí Hamlet a v prvých testoch s pacientmi s rakovinou močového mechúra je veľmi účinný.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Veľmi diétne pripravená ryba s petržlenovou vňaťou.

Treska s petržlenom

Celkový čas: 3h a 25min

Energie: 369 kJ

Cena: 2 €


	Pivo dodá mäsu lahodnú chuť.

Bravčové na pive

Celkový čas: 1h a 5min

Energie: 495 kJ

Cena: 4,65 €


	Jemné morčacie plátky plnené špargľou.

Špargľové rolády

Celkový čas: 40min

Energie: 577 kJ

Cena: 6,35 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené