Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Deti a rodina


Ako spoznať, že nastal ten pravý čas pre obstaranie potomka

včera 10:07

Máte okolo tridsať, vaši rovesníci hromadne zakladajú rodiny a aj vy si kladiete otázku, či už je čas, aby ste na seba vzali jednu z najdôležitejších a hlavne najzásadnejších životných rolí - stať sa mamou alebo otcom.

Najväčšie chyby, ktorých sa podľa psychológov dopúšťame pri výchove detí

20.6.2017

Detský psychológ a odborník na výchovu detí Mike Leary zostavil zoznam prehreškov, ktorých sa ako rodičia dopúšťame pri výchove svojich detí. Schválne, či sa v nasledujúcich riadkoch spoznáte...

Čo by sme mali svoje dcéry učiť o kráse a sebavedomí

19.6.2017

Súčasná spoločnosť je až príliš zameraná na fyzickú krásu, a tak nie je divu, že už mnoho veľmi mladých dievčat o sebe začína pochybovať a trpia zbytočnými pochybnosťami o sebe. Dokonca aj deti sa už začínajú svojím vzhľadom zaoberať! Záleží aj na nás, na rodičoch, aby sme im ukázali cestu k zdravému sebavedomiu.

Prečo si nenechať prezradiť pohlavie dieťaťa

15.6.2017

Dnes je celkom bežné, že sa nastávajúci rodičia snažia čo najskôr zistiť, či do ich života vstúpi dievčatko alebo chlapček. Avšak nenechať si pri ultrazvukovom vyšetrení prezradiť pohlavie dieťaťa môže mať aj svoje výhody. Neveríte?

Dokonalá mama neexistuje. Prestaňte sa o túto rolu márne pokúšať

13.6.2017

„Až ja budem mať deti, tak nikdy..." Spoznávate sa? Všetky z nás mali o materstve veľa jasných predstáv. Ako budeme najlepšie mamy na svete, nikdy s deťmi nestratíme trpezlivosť, budeme sa im vždy naplno venovať a nebudeme opakovať chyby svojich rodičov. A potom príde realita.

Tehotné nesmú syry a mali by sa vyhýbať mačkám. Týmto mýtom stále veríme

8.6.2017

Tehotenstvo, teda to bez komplikácií a prebiehajúce bez ťažkostí, nie je žiadna choroba. Tak túto skutočnosť už väčšina ľudí vzala na vedomie. Avšak to neznamená, že okolo neho stále nepanuje celý rad mýtov a skreslených informácií. Schválne, ktoré ste tiež počuli?

Matky by po pôrode nemali zabúdať ani na seba

6.6.2017

Narodenie dieťaťa je nielen v živote ženy veľká udalosť. Akonáhle sa staneme matkami, celý svet sa začne točiť okolo drobčeka v perinke. Avšak to dosť často znamená, že niektoré ďalšie oblasti nášho života trpia. Predovšetkým zabúdame samy na seba. A to sa nám môže skôr či neskôr vypomstiť.

Bezpečnostné pravidlá, ktoré majú deti poznať, než ich necháte doma osamote

5.6.2017

Kedy môžem bez obáv nechať dieťa samotné doma? Tak túto otázku si iste kladie veľa rodičov. Univerzálna odpoveď na ňu, bohužiaľ, neexistuje, záleží na tom, ako je dieťa samostatné a aké zvláda zručnosti. Avšak existujú ukazovatele, ktoré vám rozhodovanie uľahčia.

Príliš plačúce dieťa znižuje výkonnosť rodičov v práci

1.6.2017

Niektorí rodičia majú dieťa takmer neplačlivé, iní, naopak, žijú v domácnosti, kde sa detské volanie o pozornosť ozýva takmer bez prestania dňom i nocou. Deti sa medzi sebou odlišujú z mnohých vnútorných i vonkajších dôvodov, avšak ich vlastnosti môžu mať negatívny vplyv na výkonnosť rodičov v zamestnaní. Príliš plačliví potomkovia stoja otcov aj matky veľa síl a prejavuje sa to potom na príjmoch v zamestnaní.

Ako zvládať každodenné rodinné večere: Plánujte a zásobte sa

30.5.2017

Poznáte to - pribehnete z práce, cestou vyzdvihnete deti zo školy, dorazíte domov, začnete riešiť úlohy a do toho máte rýchlo vymyslieť a uvariť teplú večeru. Niet divu, že v takom zhone dôjde nielen čas, ale aj nápady. Ako sa z toho nezblázniť?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené