Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
sobota 16. decembra | meniny má  Albína
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Ako správne vybrať vonnú sviečku? Nenechajte sa napáliť

Anketa

Máte doma vonnú sviečku?
Bývanie a design | 19.1.2012

Väčšina vysoko parfumovaných sviečok využíva za účelom prevoňania vzduchu v byte vonné oleje. Existujú však tiež parfumované sviečky, ktoré obsahujú oleje esenciálne. Tento druhý typ sviečok má množstvo využití v aromaterapii. Ak budete hľadať dostatočne dlho, určite nájdete tú pravú vôňu, ktorá vám umožní odpočívať, pomôže vyliečiť dlhotrvajúcu chorobu alebo jednoducho len upokojí dušu.

Ponuka vysoko parfumovaných sviečok je široká a ak by ste si predsa nemohli vybrať, je tu ešte možnosť nechať si sviečku vyrobiť na zákazku, alebo si ju vyrobiť doma.

Sviečky zo včelieho vosku sú všeobecne považované za najlepšie, sviečky z vosku sójového ich tesne nasledujú. Kým včelí vosk sa ťažko parfumuje, sójové sviečky si svoju vôňu udržia po celú dobu horenia. Oba druhy majú výhodu v tom, že pri horení neprodukujú toľko sadzí ako napríklad konkurenčné sviečky parafínové. Ďalšou výhodou sviečok zo sójového a včelieho vosku je, že sú vyrábané z plne prírodných produktov a na rozdiel od parafínu neobsahujú vedľajšie produkty ropného priemyslu.

Vysoko parfumované sviečky uvoľňujú arómu, aj keď práve nehoria. Z toho dôvodu si ich veľa ľudí kupuje len tak, pre skrášlenie bytu. Nech si už vyberiete sviečku čajovú, kónickú alebo veľkú valcovú, na trhu sa vyskytuje široké spektrum vôní a tvarov, ktoré možno kombinovať. Ak si nie ste istí, či sviečka, ktorú držíte v ruke, je len aromatizovaná, alebo naozaj obsahuje esenciálny olej, letmý pohľad na ceduľku by Vám mal napovedať. Názvy ako "babičkin jablkový koláč" alebo "karibská pláž" budú pravdepodobne patriť miešaným vôňam. Sviečky s esenciálnymi olejmi nesú mená rastlín, z ktorých bol olej extrahovaný, napríklad teda eukalyptus, majorán, harmanček, zázvor a pod.

Ak chcete používať vysoko parfémované aromaterapeutické sviečky, musíte vedieť, aké rastliny hľadáte. Pomôže Vám tiež, keď si zistíte, na čo sa ktorá rastlina hodí. Hoci sa nedá úplne spoľahnúť len na vaše oči, často platí, že farba sviečky je spätá s vôňou, ktorú sviečka uvoľňuje. Z levanduľového oleja, ktorý je známy svojimi upokojujúcimi a uvoľňujúcimi vlastnosťami, sa vyrábajú sójové sviečky spravidla modrej až fialovej farby. Podobne sójové sviečky parfumované borovicou budú najskôr temne zelené.

Vysoko parfumované sviečky ľahko zamaskujú pach vášho domáceho maznáčika alebo palacinku, ktorú ste včera večer pripálili v kuchyni. S použitím sójových sviečok budete mať aj zdravší domov - prevoňajú totiž vzduch vo vašom byte, bez toho aby ste museli siahnuť po agresívnych izbových sprejoch na chemickej báze. Vedia skrátka viac než len navodiť príjemnú atmosféru.

Zdroj: www.scentit.cz

Autor: Redakcia

Tlačiť Odoslať
 

komentáre:

Celkom 0 komentárovPridať nový komentár

 

najnovšie

Upratovacie rady, ktoré nie sú také účinné, ako si myslíte

Naše babičky a mamičky mávajú väčšinou pravdu. Ale nie vždy. Dokonca aj keď ide o dobre mienené rady zamerané na starostlivosť o domácnosť. Ktorých sa nemusíte držať?

Nahryznuté jablko i nedojedený banán. Ako ich skladovať, aby vydržali

Poznáte to. Rozkrájate deťom ovocie na desiatu a tí malí nevďačníci polovicu nechajú. Čo teraz? Vyhodiť ho by bolo bohapusté plytvanie. Našťastie, existujú spôsoby, ako uchovať dokonca aj ovocie, ktoré niekto „načal".

Hmyzu vstup zakázaný. Váš domov ochráni sóda, káva či škorica

V lete to občas vyzerá, ako by sa veľa zástupcov z ríše hmyzu rozhodlo, že bude spoločne s nami obývať naše domovy. Čo si budeme nahovárať - väčšina z nás z takých spolubývajúcich nie je práve nadšená. Ako nepozvaných nájomníkov z bytu vykázať?

Pasívne fajčenie a herbicídy v tráve vyvolávajú rakovinu u psov

Pasívne fajčenie nie je nebezpečné len pre ľudských spolubývajúcich fajčiara, ale extrémne zvyšuje riziko rakoviny aj u štvornohých miláčikov. Podľa britských veterinárov existuje veľmi silný vzťah medzi pasívnym vdychovaním dymu a rozvojom zhubných nádorov u psov a mačiek. Náš národ toľko milujúci herbicíd Roundup by mal vedieť, že glyfosát zabíja okrem burín aj ich psích kamarátov. A opäť rakovinou.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Letný recept na slaný koláč z brokolice v kombinácii so syrom nikdy nesklame.

Brokolicový koláč

Celkový čas: 55min

Energie: 577 kJ

Cena: 2,68 EUR


	Veľmi rýchlo pripravená polievka zo zemiakov.

Jednoduchá zemiaková polievka

Celkový čas: 30min

Energie: 353 kJ

Cena: 2,15 EUR


	Recept na jednoduchý vyprážaný pór.

Vyprážaný pór

Celkový čas: 40min

Energie: 682 kJ

Cena: 3,05 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené