Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
nedeľa 31. mája | meniny má  Petrana, Petronela
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Hmyzu vstup zakázaný. Váš domov ochráni sóda, káva či škorica

Anketa

Ako bojujete s hmyzom vy?
Bývanie a design | 25. 7. 2017

V lete to občas vyzerá, ako by sa veľa zástupcov z ríše hmyzu rozhodlo, že bude spoločne s nami obývať naše domovy. Čo si budeme nahovárať - väčšina z nás z takých spolubývajúcich nie je práve nadšená. Ako nepozvaných nájomníkov z bytu vykázať?

Stále viac ľudí sa vyhýba používaniu chemických prostriedkov proti hmyzu. Jednak nie je dôvod hmyzích návštevníkov hneď ničiť (pamätajte, že aj hmyz má v prírode nezastupiteľné miesto), jednak ony chemikálie, ktoré zaistia vyhubenie nepozvaných návštevníkov, neprospievajú ani nášmu zdraviu. Našťastie existujú netoxické alternatívy!

Škorica

Urobili si cez váš byt hlavnú diaľnicu mravce a vyzerá to, že sa u vás hodlajú zabývať? Potom im ich zámery prekazte škoricou, ideálne škoricovým olejom. Jeho vôňa sa mravcom vôbec nepáči, navyše látky, ktoré škorica obsahuje, im bránia v komunikácii, a tak si osídlenie vášho príbytku zase rýchlo rozmyslia. Stačí pár kvapiek na miesta, kde sa mravce vyskytujú, a o chvíľu bude po probléme.

Ocot

Pach octu nepatrí práve k najpríjemnejším, na tom sa zrejme zhodne väčšina z nás. Avšak on nevonia ani rade hmyzích návštevníkov! Spomínané mravce ho rozhodne nemajú rady, a tak ak zmes octu a vody (v pomere 1:1) nastriekate na miesta, ktoré mravce navštevujú, pomerne rýchlo sa ich zbavíte.
Roztok octu a vody môžete využiť aj ako jednoduchý repelent proti komárom. Keď k nemu navyše pridáte aj niekoľko kvapiek levanduľového oleja, nechá vás tento otravný hmyz na pokoji.

Káva

Pochutnávate si radi na poctivom turkovi? Potom usadeninu v žiadnom prípade nevyhadzujte, bude sa vám hodiť, až vás navštívia už spomenuté mravce. Zatiaľ čo my sa vône kávy nemôžeme nabažiť, na tento hmyz má presne opačné účinky. Rozhodne v blízkosti kávy nebudú chcieť bývať - ​​takže keď usadeninou prehradíte mravcom cestičku či ju nasypete na miesta, ktoré si obľúbili, radšej zutekajú.

Sóda

Veľa hmyzích návštevníkov (napríklad najrôznejšie chrobáky) sa vyžívajú vo vlhku. A tak nie je od veci odsledovať, kde v byte máte najvyššiu vlhkosť (pozor, veľmi často to býva napríklad pod matracom, kde žiadny hmyz rozhodne nechcete), a tieto miesta pekne vysušiť. Skvelým pomocníkom môže byť obyčajná sóda, ktorá dokonale absorbuje vlhkosť - a keď ju budete pravidelne sypať napríklad na ​​onen matrac, nebudete sa musieť spolubývajúcich v posteli obávať.

Upratovanie

Samozrejme, že sa všetci snažíme udržiavať doma čo najväčší poriadok. Ale sú miesta, ktoré neupratujete tak často. Tak napríklad pod kuchynskou linkou, za chladničkou či za sporákom... Pritom práve tam často končia najrôznejšie zvyšky jedla, ktoré síce nie sú vidieť, ale pre rad hmyzích zástupcov sú veľkým lákadlom. Ako by ste mali doma malé hmyzie zoo, ktorého návštevníkov kŕmite zabudnutými omrvinkami. A tak pravidelne podrobte svoju kuchyňu dôkladnému upratovaniu, pri ktorom vyzametajte a vytrite aj opomínané kúty. V čistých priestoroch nebudú mať hmyzí návštevníci dôvod zostávať.

Autor: Zora Kocmanová

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Upratovacie rady, ktoré nie sú také účinné, ako si myslíte

Bývanie a design| 27. 7. 2017

Naše babičky a mamičky mávajú väčšinou pravdu. Ale nie vždy. Dokonca aj keď ide o dobre mienené rady zamerané na starostlivosť o domácnosť. Ktorých sa nemusíte držať?

Nahryznuté jablko i nedojedený banán. Ako ich skladovať, aby vydržali

Bývanie a design| 24. 7. 2017

Poznáte to. Rozkrájate deťom ovocie na desiatu a tí malí nevďačníci polovicu nechajú. Čo teraz? Vyhodiť ho by bolo bohapusté plytvanie. Našťastie, existujú spôsoby, ako uchovať dokonca aj ovocie, ktoré niekto „načal".

Hmyzu vstup zakázaný. Váš domov ochráni sóda, káva či škorica

Bývanie a design| 25. 7. 2017

V lete to občas vyzerá, ako by sa veľa zástupcov z ríše hmyzu rozhodlo, že bude spoločne s nami obývať naše domovy. Čo si budeme nahovárať - väčšina z nás z takých spolubývajúcich nie je práve nadšená. Ako nepozvaných nájomníkov z bytu vykázať?

Pasívne fajčenie a herbicídy v tráve vyvolávajú rakovinu u psov

Bývanie a design| 21. 7. 2017

Pasívne fajčenie nie je nebezpečné len pre ľudských spolubývajúcich fajčiara, ale extrémne zvyšuje riziko rakoviny aj u štvornohých miláčikov. Podľa britských veterinárov existuje veľmi silný vzťah medzi pasívnym vdychovaním dymu a rozvojom zhubných nádorov u psov a mačiek. Náš národ toľko milujúci herbicíd Roundup by mal vedieť, že glyfosát zabíja okrem burín aj ich psích kamarátov. A opäť rakovinou.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na obed


	Hamburger je veľmi obľúbenou pochúťkou. Vyskúšajte, ako chutí hamburger z morčacieho mäsa.

Hamburger z morčacieho mäsa

Celkový čas: 50min

Energie: 662 kJ

Cena: 3,65 €


	Recept na prípravu pangasia s farebnou paprikou.

Pangasius s paprikou

Celkový čas: 55min

Energie: 522 kJ

Cena: 4 €


	Celozrnné cestoviny s olivami a pestom.

Penne s petrželkovým pestom

Celkový čas: 50min

Energie: 759 kJ

Cena: 3,15 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené