Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Miláčikom nuda nesvedčí. Ako ich zabaviť, keď ste v práci

Anketa

Spíte so svojím miláčikom?Bývanie a design | 14.6.2017

Väčšina psov a mačiek sa musí zmieriť s tým, že ich majitelia ráno odchádzajú do práce a vracajú sa až v podvečerných či večerných hodinách. Hoci si zvieratá na takýto režim zvyknú, neznamená to, že im vždy prospieva. Nuda totiž nemá negatívne dopady len na ľudí, ale aj na našich domácich miláčikov!

Ako teda samotu psíkom a mačičkám čo najviac uľahčiť?

Zaslúžený spánok

Čo vlastne vaše zvieratká cez deň robia, keď nie ste doma? Väčšina spí. Avšak to znamená, že po vašom príchode očakávajú, že budú opäť aktívne. A vy s nimi. A tak pekne vyrazte so psíkom na dlhé venčenie a poriadne ho „prežeňte", mačke sa potom venujte tým, že sa s ňou budete hrať. Hodinku dve zo svojho programu predsa zvieraťu venovať môžete! Ono sa unaví a bude vedieť, že keď prídete z práce, bude mať o zábavu postarané.

Interaktívne hry

Ak sa trochu porozhliadnete na trhu so psími či mačacími hračkami, nájdete medzi nimi aj takzvané interaktívne. Tie majú za úlohu zabaviť zvieratko na dlhšiu dobu ako napríklad loptička alebo plyšová myška. Väčšinou ide o sofistikovaný systém, ktorý musí pes či mačka vyriešiť, aby sa dostali k nejakej dobrôtke. Oplatí sa takú hračku zaobstarať, aby sa zviera po vašom odchode do práce zabavilo (a ešte bolo za svoje čakanie odmenené pochúťkou - teda len čo ju „vydolujete").

Pohľad z okna

Psy aj mačky sú od prírody zvedaví, a tak ocenia, keď budú mať prístup k oknu, z ktorého budú môcť pozorovať okolitý svet. Ak máte dobre oplotenú záhradu a vycvičeného miláčika, môžete ho vypustiť aj von. Ale pozor, mal by mať vždy možnosť vrátiť sa do príbytku (prípadne mať k dispozícii prístrešok s miskou vody a kŕmením).

Miestnosť pre neho

Veľa ľudí sa zdráha nechať psíkovi či mačičke výbeh do celého bytu, pretože sa obávajú zničeného nábytku alebo kaluží, a tak niektorí miláčikovia končia cez deň v klietke, iní zamknutí v chodbe. Áno, síce majú k dispozícii pelech, kŕmenie a vodu, ale nijako veľké pohodlie zaručené nemajú. Snažte sa miláčikom vyhradiť miestnosť, ktorá je dostatočne veľká, aby sa mohli prebehnúť a hrať sa, kde je okno, z ktorého budú môcť pozerať, a kde majú záchod (áno, aj psy majú pre takéto prípady špeciálne toalety).

Moderné technológie

Pre milovníkov moderných technológií existuje tiež niekoľko možností. Jednak môžete do bytu inštalovať kameru, ktorá vám povie, ako pes či mačka samotu znášajú a čo robia, prípadne môžete pohyb miláčika sledovať v príslušnej aplikácii vďaka GPS. A keď chcete, aby sa z vašej virtuálnej prítomnosti mohol radovať aj váš psík? Potom môžete zvoliť videochat a s miláčikom „konverzovať" cez obrazovku počítača...

Autor: Zora Kocmanová

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Za pocitmi úzkosti môže stáť aj vybavenie vášho domova

Bývanie a design| dnes 10:17

Náš domov by nám mal poskytovať predovšetkým pocit bezpečia a pohody. Lenže čo ak sa vám ho doma nedostáva? Čo keď skôr bojujete s pocitmi podobnými depresii či úzkosti? Potom je najskôr na vine váš nábytok či podoba bytu.

Sad na balkóne či terase. Tieto stromy vám budú plodiť aj v kvetináči

Odtrhnúť si ovocie priamo zo stromu - tak tomu sa len tak niečo nevyrovná. Lenže čo ak bývate v meste a o záhrade s ovocnými stromami či o sade si môžete nechať tak akurát zdať? Nemusíte zúfať. Aj na vás mysleli odborníci, ktorí vyšľachtili špeciálne odrody ovocných stromčekov, ktorým sa bude dariť aj u vás na terase či balkóne.

Žlté oči a prázdna miska na vodu. Aj tak spoznáte, že vášmu psovi niečo chýba

Bývanie a design| dnes 10:16

Česi i Slováci patria k najväčším milovníkom psov, a tak nie je divu, že len máloktorú domácnosť nejaký ten psí miláčik neobýva. Prinášajú nám veľa radostí, ale občas aj starostí - napríklad, keď im niečo chýba. Ako to spoľahlivo spoznať?

Záhradka proti stresu: Tieto rastliny by ste mali pestovať

Všetci vieme, že záhradníčenie, hoci len na terase či balkóne, má na ľudskú psychiku pozitívny vplyv. Práca s pôdou a rastlinkami spoľahlivo zbaví stresu a vykúzli dobrú náladu. Avšak tento efekt môžete ešte znásobiť - vysadením tých správnych rastlín!

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené