Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
sobota 16. decembra | meniny má  Albína
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Veľkosť textu: AAA

Miláčikom nuda nesvedčí. Ako ich zabaviť, keď ste v práci

Anketa

Spíte so svojím miláčikom?Bývanie a design | 14.6.2017

Väčšina psov a mačiek sa musí zmieriť s tým, že ich majitelia ráno odchádzajú do práce a vracajú sa až v podvečerných či večerných hodinách. Hoci si zvieratá na takýto režim zvyknú, neznamená to, že im vždy prospieva. Nuda totiž nemá negatívne dopady len na ľudí, ale aj na našich domácich miláčikov!

Ako teda samotu psíkom a mačičkám čo najviac uľahčiť?

Zaslúžený spánok

Čo vlastne vaše zvieratká cez deň robia, keď nie ste doma? Väčšina spí. Avšak to znamená, že po vašom príchode očakávajú, že budú opäť aktívne. A vy s nimi. A tak pekne vyrazte so psíkom na dlhé venčenie a poriadne ho „prežeňte", mačke sa potom venujte tým, že sa s ňou budete hrať. Hodinku dve zo svojho programu predsa zvieraťu venovať môžete! Ono sa unaví a bude vedieť, že keď prídete z práce, bude mať o zábavu postarané.

Interaktívne hry

Ak sa trochu porozhliadnete na trhu so psími či mačacími hračkami, nájdete medzi nimi aj takzvané interaktívne. Tie majú za úlohu zabaviť zvieratko na dlhšiu dobu ako napríklad loptička alebo plyšová myška. Väčšinou ide o sofistikovaný systém, ktorý musí pes či mačka vyriešiť, aby sa dostali k nejakej dobrôtke. Oplatí sa takú hračku zaobstarať, aby sa zviera po vašom odchode do práce zabavilo (a ešte bolo za svoje čakanie odmenené pochúťkou - teda len čo ju „vydolujete").

Pohľad z okna

Psy aj mačky sú od prírody zvedaví, a tak ocenia, keď budú mať prístup k oknu, z ktorého budú môcť pozorovať okolitý svet. Ak máte dobre oplotenú záhradu a vycvičeného miláčika, môžete ho vypustiť aj von. Ale pozor, mal by mať vždy možnosť vrátiť sa do príbytku (prípadne mať k dispozícii prístrešok s miskou vody a kŕmením).

Miestnosť pre neho

Veľa ľudí sa zdráha nechať psíkovi či mačičke výbeh do celého bytu, pretože sa obávajú zničeného nábytku alebo kaluží, a tak niektorí miláčikovia končia cez deň v klietke, iní zamknutí v chodbe. Áno, síce majú k dispozícii pelech, kŕmenie a vodu, ale nijako veľké pohodlie zaručené nemajú. Snažte sa miláčikom vyhradiť miestnosť, ktorá je dostatočne veľká, aby sa mohli prebehnúť a hrať sa, kde je okno, z ktorého budú môcť pozerať, a kde majú záchod (áno, aj psy majú pre takéto prípady špeciálne toalety).

Moderné technológie

Pre milovníkov moderných technológií existuje tiež niekoľko možností. Jednak môžete do bytu inštalovať kameru, ktorá vám povie, ako pes či mačka samotu znášajú a čo robia, prípadne môžete pohyb miláčika sledovať v príslušnej aplikácii vďaka GPS. A keď chcete, aby sa z vašej virtuálnej prítomnosti mohol radovať aj váš psík? Potom môžete zvoliť videochat a s miláčikom „konverzovať" cez obrazovku počítača...

Autor: Zora Kocmanová

Tlačiť Odoslať
 

 

najnovšie

Upratovacie rady, ktoré nie sú také účinné, ako si myslíte

Naše babičky a mamičky mávajú väčšinou pravdu. Ale nie vždy. Dokonca aj keď ide o dobre mienené rady zamerané na starostlivosť o domácnosť. Ktorých sa nemusíte držať?

Nahryznuté jablko i nedojedený banán. Ako ich skladovať, aby vydržali

Poznáte to. Rozkrájate deťom ovocie na desiatu a tí malí nevďačníci polovicu nechajú. Čo teraz? Vyhodiť ho by bolo bohapusté plytvanie. Našťastie, existujú spôsoby, ako uchovať dokonca aj ovocie, ktoré niekto „načal".

Hmyzu vstup zakázaný. Váš domov ochráni sóda, káva či škorica

V lete to občas vyzerá, ako by sa veľa zástupcov z ríše hmyzu rozhodlo, že bude spoločne s nami obývať naše domovy. Čo si budeme nahovárať - väčšina z nás z takých spolubývajúcich nie je práve nadšená. Ako nepozvaných nájomníkov z bytu vykázať?

Pasívne fajčenie a herbicídy v tráve vyvolávajú rakovinu u psov

Pasívne fajčenie nie je nebezpečné len pre ľudských spolubývajúcich fajčiara, ale extrémne zvyšuje riziko rakoviny aj u štvornohých miláčikov. Podľa britských veterinárov existuje veľmi silný vzťah medzi pasívnym vdychovaním dymu a rozvojom zhubných nádorov u psov a mačiek. Náš národ toľko milujúci herbicíd Roundup by mal vedieť, že glyfosát zabíja okrem burín aj ich psích kamarátov. A opäť rakovinou.

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Letný recept na slaný koláč z brokolice v kombinácii so syrom nikdy nesklame.

Brokolicový koláč

Celkový čas: 55min

Energie: 577 kJ

Cena: 2,68 EUR


	Veľmi rýchlo pripravená polievka zo zemiakov.

Jednoduchá zemiaková polievka

Celkový čas: 30min

Energie: 353 kJ

Cena: 2,15 EUR


	Recept na jednoduchý vyprážaný pór.

Vyprážaný pór

Celkový čas: 40min

Energie: 682 kJ

Cena: 3,05 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené