Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
pondelok 25. mája | meniny má  Urban
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Bývanie a design


Upratovacie rady, ktoré nie sú také účinné, ako si myslíte

27. 7. 2017

Naše babičky a mamičky mávajú väčšinou pravdu. Ale nie vždy. Dokonca aj keď ide o dobre mienené rady zamerané na starostlivosť o domácnosť. Ktorých sa nemusíte držať?

Hmyzu vstup zakázaný. Váš domov ochráni sóda, káva či škorica

25. 7. 2017

V lete to občas vyzerá, ako by sa veľa zástupcov z ríše hmyzu rozhodlo, že bude spoločne s nami obývať naše domovy. Čo si budeme nahovárať - väčšina z nás z takých spolubývajúcich nie je práve nadšená. Ako nepozvaných nájomníkov z bytu vykázať?

Nahryznuté jablko i nedojedený banán. Ako ich skladovať, aby vydržali

24. 7. 2017

Poznáte to. Rozkrájate deťom ovocie na desiatu a tí malí nevďačníci polovicu nechajú. Čo teraz? Vyhodiť ho by bolo bohapusté plytvanie. Našťastie, existujú spôsoby, ako uchovať dokonca aj ovocie, ktoré niekto „načal".

Pasívne fajčenie a herbicídy v tráve vyvolávajú rakovinu u psov

21. 7. 2017

Pasívne fajčenie nie je nebezpečné len pre ľudských spolubývajúcich fajčiara, ale extrémne zvyšuje riziko rakoviny aj u štvornohých miláčikov. Podľa britských veterinárov existuje veľmi silný vzťah medzi pasívnym vdychovaním dymu a rozvojom zhubných nádorov u psov a mačiek. Náš národ toľko milujúci herbicíd Roundup by mal vedieť, že glyfosát zabíja okrem burín aj ich psích kamarátov. A opäť rakovinou.

Nejde len o horúčavu. Nebezpečenstvá, ktoré v lete číhajú na vášho miláčika

19. 7. 2017

O tom, že horúce letné počasie nesvedčí ani našim domácim miláčikom, sme už písali. Ale nielen horúčava a s ňou spojená dehydratácia či kolaps na vášho psíka či mačičku v lete striehnu! Na čo je tiež dôležité dávať pozor?

Každodenné upratovacie maličkosti, ktoré zaistia trvalý poriadok

17. 7. 2017

Tiež máte cez týždeň pocit, že sa vaša domácnosť postupne mení na chaos, ktorého zvládnutie vám cez víkend zaberie veľa času? Samozrejme je každému jasné, že upratovanie každý deň by bolo riešením, ale úprimne - nežijeme v 19. storočí, keď mali gazdinky na zveľaďovanie domácnosti prakticky celý deň. Čo s tým?

S čím treba počítať, keď si obstarávate psa z útulku

13. 7. 2017

Túžite po psíkovi alebo mačičke? Potom zamierte do najbližšieho útulku, kde na vás čaká dokonalý zvierací spoločník! Zmeníte nielen svoj život, ale aj život drobca, ktorý za sebou často nemá práve najšťastnejšie obdobie...

Rastliny, ktorým neprekáža tmavý byt a okná na sever

11. 7. 2017

Túžite po parapetoch plných živých rastlín, ale máte okná bytu orientované na sever, a tak všetky vaše pestovateľské pokusy doteraz končili neúspechom? Nevešajte hlavu! Tieto rastliny nemajú s nedostatkom svetla žiadny problém. A čo viac, dodajú vášmu príbytku šarm!

Zabudnite na chemické parfumy. Tieto rastliny vám dokonale prevoňajú byt

4. 7. 2017

Vonné sviečky či bytové parfumy síce dokážu v domácnosti navodiť úžasnú atmosféru, ale niektoré chemikálie, ktoré mnohé z nich vypúšťajú do prostredia, odborníkom prirábajú vrásky na čele. Staviť môžete iste aj na najrôznejšie prírodné vône, ale tú pravú sviežosť vám zaistia v byte aj správne vybrané rastliny!

Koberec, drevo, dlaždice: Ako sa správne starať o každú podlahu

3. 7. 2017

Podlaha dostáva každý deň poriadne zabrať. A tak nie je divu, že udržať ju v kondícii, môže byť celkom fuška. Pravidelnou starostlivosťou o podlahové povrchy ale môžeme predĺžiť nielen jej krásu, ale aj životnosť. Ako sa starať o jednotlivé typy podláh?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23. 6. 2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 1/5
Celkom 5
ďalšie

Tip na večeru


	Veľmi jednoduchý a rýchly recept na prípravu zemiakov. Ako príloha alebo samostatný pokrm s mliekom alebo zeleninovým šalátom.

Pečené zemiaky s pažítkou

Celkový čas: 1h a 10min

Energie: 460 kJ

Cena: 1,25 €


	Chutná úprava bravčových rebierok.

Rebierka na pive

Celkový čas: 1h a 10min

Energie: 588 kJ

Cena: 3,89 €


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 €

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2020 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené