Bety.cz
Nastaviť ako domovskú stránku
piatok 23. júna | meniny má  Sidónia
Prihlásiť | Nie ste registrovaná? Registrovať 

Bývanie a design


Za pocitmi úzkosti môže stáť aj vybavenie vášho domova

dnes 10:17

Náš domov by nám mal poskytovať predovšetkým pocit bezpečia a pohody. Lenže čo ak sa vám ho doma nedostáva? Čo keď skôr bojujete s pocitmi podobnými depresii či úzkosti? Potom je najskôr na vine váš nábytok či podoba bytu.

Žlté oči a prázdna miska na vodu. Aj tak spoznáte, že vášmu psovi niečo chýba

dnes 10:16

Česi i Slováci patria k najväčším milovníkom psov, a tak nie je divu, že len máloktorú domácnosť nejaký ten psí miláčik neobýva. Prinášajú nám veľa radostí, ale občas aj starostí - napríklad, keď im niečo chýba. Ako to spoľahlivo spoznať?

Sad na balkóne či terase. Tieto stromy vám budú plodiť aj v kvetináči

21.6.2017

Odtrhnúť si ovocie priamo zo stromu - tak tomu sa len tak niečo nevyrovná. Lenže čo ak bývate v meste a o záhrade s ovocnými stromami či o sade si môžete nechať tak akurát zdať? Nemusíte zúfať. Aj na vás mysleli odborníci, ktorí vyšľachtili špeciálne odrody ovocných stromčekov, ktorým sa bude dariť aj u vás na terase či balkóne.

Záhradka proti stresu: Tieto rastliny by ste mali pestovať

16.6.2017

Všetci vieme, že záhradníčenie, hoci len na terase či balkóne, má na ľudskú psychiku pozitívny vplyv. Práca s pôdou a rastlinkami spoľahlivo zbaví stresu a vykúzli dobrú náladu. Avšak tento efekt môžete ešte znásobiť - vysadením tých správnych rastlín!

Zanedbávaný matrac. Aj on potrebuje pravidelnú starostlivosť

15.6.2017

Každý deň naň líhame, milujeme sa na ňom, trávime v jeho náručí dni, kedy sme chorí... Skrátka a dobre - náš matrac dostáva pekne zabrať. Avšak ruku na srdce, väčšina z nás mu nevenuje zďaleka takú starostlivosť, akú by si zaslúžil.

Miláčikom nuda nesvedčí. Ako ich zabaviť, keď ste v práci

14.6.2017

Väčšina psov a mačiek sa musí zmieriť s tým, že ich majitelia ráno odchádzajú do práce a vracajú sa až v podvečerných či večerných hodinách. Hoci si zvieratá na takýto režim zvyknú, neznamená to, že im vždy prospieva. Nuda totiž nemá negatívne dopady len na ľudí, ale aj na našich domácich miláčikov!

Slizovca v záhradách zastaví pivo spoľahlivejšie než jedovaté návnady

12.6.2017

Lacné pivo a pet fľaše, to sú vraj najúčinnejšie zbrane proti slizovcom iberským. Tí sa už s príchodom leta po vlhkej tohtoročnej jari chystajú aj na naše záhradky, aby v nich zožrali všetko, na čo prídu. Hoci sú na trhu proti nim k dispozícii jedovaté návnady, podľa vedcov z Británie nie sú tieto také účinné ako lacné pivo.

Oblečenie si ničíte vešiakmi aj skladaním

7.6.2017

Máte pocit, že oblečenie dnes nič nevydrží? Možno je na tom niečo pravdy, ale možno jeho životnosť skracujete aj tým, ako sa k nemu správate vy sami. Ktoré zlozvyky pošlú vaše obľúbené tričko či nohavice predčasne do kontajnera na textil?

Senior v domácnosti: Zamerajte sa na koberce i dostatok svetla

2.6.2017

Býva s vami v domácnosti babka alebo dedko? Potom možno budete chcieť popremýšľať, ako svoj byt či dom upraviť, aby ste predišli najrôznejším nehodám a úrazom. Práve tými sú seniori ohrození podobne ako deti (bohužiaľ, často však u nich mávajú vážnejšie následky). A tak ako zabezpečujete domácnosť pri príchode potomkov, mali by ste premyslieť, ako svojim rodičom či starým rodičom spríjemniť pobyt u vás.

Ocot pomáha nielen v domácnosti, oceníte ho aj na záhrade

31.5.2017

Popularita octu ako univerzálneho domáceho čističa či pracieho prostriedku neustále stúpa. Nahrádza totiž v našich domovoch chémiu, ktorej sa chce čím ďalej viac ľudí radšej vyhnúť. Avšak napadlo by vám, že rovnakú službu vám obyčajný ocot preukáže aj na záhrade?

REKLAMNÉ SPRÁVY
 

horoskopy

Nastaviť horoskopy

Baran

21. marca - 20. apríla

Oslavy jsou v plném proudu a vy jste obklopeni lidmi, na kterých vám skutečně záleží. Co víc si můžete přát. Konec roku jde do finále a vy ho přece oslavíte, jak se patří! Jen pozor, s alkoholem pozvolna, abyste nezmeškali novoroční ohňostroj.

PORADNE

Je pre vás ten pravý?

Na túto otázku odpovedá
Kartářka Lucie

Všetky poradne

anketa

Myslíte si, že máte v živote šťastie?
dieťa dňa

23.6.2017

Dnes ti to veľmi pristane moja :)

  • 5/5
Celkom 1
ďalšie

Tip na večeru


	Kačacie hody - každý z nás ich už zažil a dlho na nich určite spomínal ako na úchvatný kulinársky zážitok. Vytvorte si netradičné kačacie hody napríklad na nedeľný obed s rodinou. Prinášame vám netradičný recept na kačaciu pochúťku.

Kačacie prsia so zelerom a Cranberry-pomarančovým chutney

Celkový čas: 35min

Energie: 371 kJ

Cena: 6,85 EUR


	Najlepšie sú na druhý deň! Takže ak máte čas a vydržíte nevyjedať, urobte si kotletky dopredu.

Zapečené kotlety

Celkový čas: 2h a 0min

Energie: 702 kJ

Cena: 5,23 EUR


	Rýchle, zdravé a chutné jedlo.

Cuketa plnená paradajkami a mozzarellou

Celkový čas: 45min

Energie: 411 kJ

Cena: 4,25 EUR

Obsah Medzizenami.sk

Partneri Medzizenami.sk - Bety.cz (www.bety.cz) Svoje námety a pripomienky k obsahu internetového magazínu Medzizenami.sk posielajte na redakcia@medzizenami.sk, technické problémy na: podpora@bety.cz.
Kontakty na redakciu, obchodného a marketingového zástupcu nájdete tu.

Copyright © 2009-2017 Medzizenami.sk - všetky práva vyhradené